Prijedlog

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » pon stu 21, 2011 6:32 pm

Ferdo je napisao/la:Priznaj da te je admin nečim ucijenio! Brown noser! :twisted:
Haha, mož bit da zvuči tak.
Žao mi je al ja od jutra do mraka buljim u strukturirane podatke, to mi je posao. Podaci. Još podataka. Dosadno, razvio sam odbojnost prema istome. Takav je beer recipator. Ne bi još jedan recipator.
Što se admina tiče, kupio sam hmelj od njega jednom.

zlander
Postovi: 117
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 12:59 pm
Lokacija: lj - slo

Post Postao/la zlander » pon stu 21, 2011 6:35 pm

A sta kaze admin na ideju da bi isprogramirali jednu bazu recepata...
I da onda covjek moze ukucati sastojke koje ima i iskacu mu recepti koje moze napravit s tim sastojcima ? ;)

Znam da sam to vec trazio po netu a nigdje pronasao...
Nije vrag da to ne napravimo ako ima volje.

T

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » pon stu 21, 2011 6:58 pm

prvo da razjasnim da sam sva adminova potraživanja riješio tako da ovo je moje stvarno mišljenje a ne zato što "moram" tako misliti ;)

i meni se čini da bi ta dva podforuma bila slična i došlo bi do "zbrke". Uvijek se ljudi kunu da će paziti da u "taj i taj" podforum ide samo "to i to", al to tako ne ide. AKO bi se ljudi držali bilokakvog dogovora, onda se možemo dogovoriti i da u podforumu tehnike naslove tema koje sadrže isključivo recepte započinjemo sa *RECEPT* ili ---RECEPT--- ili slično. Tada u pretražniku se potraži samo ta riječ ZAJEDNO sa znakovima --- ili * ili štaveć. E, to bi bilo kad bi bilo da se ljudi drže dogovora. A druga je stvar da bi admin trebao naći nekoga od nas ko studira i ima vremena biti moderator da jednom dnevno ispravi nekoga tko to zaboravi staviti u naslov ili stavi krivo.

zlander je napisao/la:A sta kaze admin na ideju da bi isprogramirali jednu bazu recepata...
a za bazu podataka s receptima i front endom ja ću ti reći šta admin misli o tome, štoviše mislim da ga mogu i citirati: "ko voli nek izvoli."
svi smo mi za to al većina nas nema vremena. Iako iskusnom PHPejcu to ne bi bilo puno posla, još kada bi napravio skriptu koja bi posisala recepte s nekog postojećeg sajta, ili beersmithovog beer xml-a ili neke druge baze... bon bon.


živili!

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » pon stu 21, 2011 7:23 pm

ma previse se filozofira bezveze.. ljudi, vani su niske temperature... iskoristite to i kuhajte lagere za ljetne zalihe.. brzo ce doci proljetne vrucine i lose vrijeme za lager...

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » pon stu 21, 2011 9:54 pm

Kad su svi dali prijedloge cjenjeni admine evo i moj:
ja bi brzi link na taj pdf Recepti s tim da iz routera točim pivo skuhano po određenom receptu...

eto, znam da je to možda puno posla al to mi se sviđa :D


OT, keep it simple stupid, forum je ok kakav je, sigurno bi se dalo poradit na pdf-ovima i slaganju tema al to bi zahtijevalo dosta posla i vjerojatno po kojeg moda da uređuje, preslaže, banira i štatijaznam. Meni se forum sviđa kakav je, onako narodni- bez moderatora i inih kućepazitelja.
Anarchy"s rising again :)

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » uto stu 22, 2011 7:32 am

A ja sam mislila da žene kompliciraju...

Admin - šta da ti kažem, kad nisi u startu rekao NE, sad trpi prijedloge, ideje, želje i sve te "ja bi" .


Inače meni je dobro i ovako. :wink:
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » uto stu 22, 2011 8:46 am

okarm je napisao/la:ma previse se filozofira bezveze.. ljudi, vani su niske temperature... iskoristite to i kuhajte lagere za ljetne zalihe.. brzo ce doci proljetne vrucine i lose vrijeme za lager...
Potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem. Ne samo za lagere, i za škotske ale-ove trebaju niže temperature.
Ne znam dali stižete i skuhati koje pivo uz ovako puno pisanja i čitanja po forumu i dr.
Otkrit ću vam jednu tajnu, za skuhati dobru pivu trebate: 1. želju , 2. sirovine (nemoraju uvijek biti baš onako kako piše u originalnom receptu - ja sam preko deset godina radio samo sa domaćim sirovinama; slavonija slad, vlastiti karamelni sladovi aurora ili stirijan goldings), 3. vrijeme, 4. malo opreme i 5. puno volje. Forum i recepti sa foruma vam sigurno ne trebaju, to nisam imao oko 15 godina, a svi koji su probali moju pivu znaju da je dobra.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » uto stu 22, 2011 1:15 pm

mile je napisao/la:, a svi koji su probali moju pivu znaju da je dobra.
ja sam probao al skoro da se više ne sjećam pa ćeš me morati podsjetiti :D

recepti uopće ne trebaju, ali početnicima daje sigurnost da nisu nešto fulali/zaboravili.. barem je meni tako bilo.


živili!

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » uto stu 22, 2011 1:41 pm

[quote="Pajdo"

ja sam probao al skoro da se više ne sjećam pa ćeš me morati podsjetiti :D

Mislio si da moram ponovo donjeti za probu. Nema problema, samo moramo odrediti vrijeme i mjesto, piva ćeka.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Amdejac
Postovi: 356
Pridružen/a: ned sij 30, 2011 12:34 pm
Lokacija: Bistra
Kontakt:

Post Postao/la Amdejac » ned sij 15, 2012 5:35 pm

"pranje kvasca - tutorial"
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... ht=kvasaca

Jel se može ova tema zakačiti kao sticki. Ima u stickiu pranje kvasca, ali ova tema je puno opširnija i kvalitetnija. Trebalo mi je 5 minuta da ju nađem. Jer tražilica na riječ kvasac izbaci brdo postova.
Kako prepoznati pravog prijatelja?
Kad me se sjeti na Filipinima i kupi mi pivo, a onda ga nosi 12.000 kilometara da mi ga pokloni.
http://my.opera.com/Amdejac/albums/show.dml?id=9397062

Odgovori