Zahmeljeno druženje - 6.4.2019.

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Zahmeljeno druženje - 6.4.2019.

Post Postao/la Poljo » čet stu 08, 2018 1:32 pm

slika
:hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:
Pozdrav pivari!

Pokrenuo bi ideju i organizaciju zahmeljenog druženja. Moj prijedlog datuma je prvi vikend u travnju, ali možemo to pomaknuti ako će biti nekih preklapanja. Što se tiče lokacije još nije ništa određeno ni dogovoreno, možda MBR, možda Zmajska, možda nešto treće. Ima još vremena za taj dio.

Edit2: Datum je subota, 6.4.2019. od 18:00 a lokacija je taproom Zmajske pivovare.

Ideja je da pokrenemo druženje, pa ako se pokaže dovaljan interes kod pivara eventualno pretvorimo u druženje na godišnjoj bazi.

Zašto zahmeljeno? Jer više manje svi smo nekad skuhali IPA bilo koje vrste. To je stil piva koji vodi i gura craft revoluciju kako u svijetu tako i kod nas. Club brew druženja počela su dobivati sve manji odaziv što zbog toga što mladi i novi pivari dobivaju krivi dojam da su to neka elitna druženja iskusnih pivara, a što zbog toga što malo pivara ima volju kuhati npr dimljeno pivo samo zbog toga.

Svaki pivar bi kao ulaznicu na druženje trebao donjeti minimum od 1.5l piva u IPA stilu. :hmelj:

:hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:
Dakle prva misao vodilja druženja je: Kuhamo IPA. U tu kategoriju upadaju i tradicionalne i modernije i eksperimentalne verzije tog stila kao npr:
American IPA (East coast/West coast),
English IPA,
Belgian IPA,
Farmhouse IPA,
Black IPA,
Brown IPA,
Red IPA,
Rye IPA,
White IPA,
IPL (India Pale Lager),
New England IPA,
Milkshake IPA,
Brut IPA,
Brett IPA,
Kveik IPA,
Sour IPA,
Fruit IPA,
i sve ostale lude i zanimljive kombinacije.
(Black Sour Kveik Brett IPA? Zašto ne?)

Prihvačene su i sve alkoholne razine, Table, Session, Standard, Double/Imperial, Triple, Quadrupel, ...

Poanta je da svi izvučemo nešto korisno iz druženja pa bi apelirao da pivari koji su u mogučnosti i voljni ograničiti se na samo 1 hmelj :hmelj: (ne računajući hmelj za gorčinu ako se koristi) da probaju skuhati tako nešto. SMaSH piva su izuzetno korisna stvar za učenje, a i često su jako fina za piti, ali ipak nebi htio ovo ograničiti na 1 slad jer time otpada dobar dio zanimljivih IPA stilova.

Zamolio bi da se na ovo druženje ne nose piva koje nisu IPA, a kao neki limit što se smije zvati IPA bi stavio isključivo ukupnu korištenu količinu hmelja po litri piva, što bi bilo 10g/l :hmelj: ili u prijevodu 200g na 20l šaržu. To je naravno minimum, a maksimum se prepušta svakom pivaru na volju. Vjerojatno svaki od ovih stilova osim možda English IPA zahtjeva da pozamašni dio te kolićine ide u Dry Hop.

:hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:
Ako se pokaže dovoljno interesa, mogli bi i dizajnirati/odštampati neke majice, možda organizirati i neko predavanje ili nešto, ali evo zasad samo najava da znate uskladiti kalendare kuhanja.

Još jednom napominjem, i pivari početnici su dobro došli sa svojom prvom skuhanom ipom, iskusniji pivari će sve rado probati, pohvaliti ako je super ili uputiti u pravom smjeru napredka ako je potrebno.

Toliko zasad. :zivjeli:
:hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:


Dopuna:
Uredio sam spreadsheet za planiranje. Slobodno upisujte i piva koja još nisu skuhana ali ih planirate imati do druženja. Lako se statusi editiraju kasnije.
Ako još niste sigurni dolazite li molim da naznačite nekako u status samo, ali slobodno upišite što planirate.

slika

Pa eto da vidimo kakav je interes :pivo:
slika

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la sharkyboy » čet stu 08, 2018 1:37 pm

gogogogogogo!!!!! :hmelj2: :hmelj2: :hmelj2: :hmelj2:
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Puyol » čet stu 08, 2018 2:17 pm

Okvirno sam za, mogu isplanirati neki smash, sve po dogoboru, ovisno tko ce imati kakav hmelj na lageru. Ja binih trebao imati dobvoljno

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Toples » čet stu 08, 2018 2:19 pm

pa dobro, majke mi...dođem i pijem...nije problem...
a količina piva bi ipak trebala biti 2 litre da ne nestane :mrgreen:

Također bi bilo dobro da se kaže ako se mogu donijeti kegovi ak bude točionik
save a tree - drink beer

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la *igor* » čet stu 08, 2018 2:27 pm

Svaka pohvala za inicijativu!!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la mali badem » pet stu 09, 2018 11:45 pm

pozdrav i Tebi Poljo ,
bez daljnjeg pozdravljam poziv , namjeru i trud za druženja i razmjene , vježbanja i kušanja pogotovo podržana savjetima, predavanjem , opisom i slikom - na tragu konferencija - susreta kakvih je bilo ...
drago mi je i zbog toga što je postalo potpuno jasno da bilo koji pivar može povuči potez , pokrenuti i ponuditi :hmelj: :pivo3: pozvati na druženje .nema elite, samo oni koji nude trud , vrijeme i znanje i ruku pomočnicu ( i ostavljaju čašu kad treba pomoči ).MBR je od nultog dana otvoren za takve događaje . važnije od izbora same lokacije je uspjeti kontrolirati početak i sam tijek predavanja o stilu i priče o konkretnoj pivi . / više o tome možemo več na Božičnom susretu /....
zahmeljeno je dobar početak, nastavak je po volji al nek traje .

Avatar
WexZG
Postovi: 451
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la WexZG » sub stu 10, 2018 11:29 am

Takodjer za druzenje! :pivo3:

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la erda » sub stu 10, 2018 12:41 pm

Vjerujem da će se skupit i ekipa iz Slavonije i tako podržati ovu inicijativu :pivo3: :pivo3: :pivo3:

Avatar
Stefano
Postovi: 666
Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Stefano » sub stu 10, 2018 12:54 pm

Dobro mi zvuči ideja i svakako ću raditi na tome da budem prisutan.

Avatar
Cortez
Postovi: 33
Pridružen/a: sub lip 25, 2016 5:24 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Cortez » sub stu 10, 2018 1:18 pm

Ja sam za :pivo3:

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la AlkoholUnited » sub stu 10, 2018 9:12 pm

erda je napisao/la:
sub stu 10, 2018 12:41 pm
Vjerujem da će se skupit i ekipa iz Slavonije i tako podržati ovu inicijativu :pivo3: :pivo3: :pivo3:
pa znas da bi i mogli, cim se sazna kad bicemo pametniji!
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Poljo » ned stu 11, 2018 3:58 am

AlkoholUnited je napisao/la:
sub stu 10, 2018 9:12 pm
erda je napisao/la:
sub stu 10, 2018 12:41 pm
Vjerujem da će se skupit i ekipa iz Slavonije i tako podržati ovu inicijativu :pivo3: :pivo3: :pivo3:
pa znas da bi i mogli, cim se sazna kad bicemo pametniji!
6.4. Ako nista bitnije ne pogodi taj vikend.

Edit: 30.3. (zadnja subota u ožujku)
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Poljo » čet sij 17, 2019 1:02 pm

Za finalni datum ovog druženja ipak je dogovorena zadnja subota u ožujku, što pada na :hmelj: 30.3.2019. :hmelj: , pa vas molim da taj datum označite zelenom zahmeljenom bojom u svojim kalendarima. :pivo:

Prostor će nam osigurati naš dragi admin u Zmajskoj pivovari, u novouređenom taproomu na adresi
Kreše Golika 3.

Google je znao imati problema i na upisivanje ove adrese izbacivao je lokaciju u ulici Dragutina Golika, ali čini se da je to sad ispravljeno. Za svaki slučaj, upisivanje u kartu "Zmajska pivovara" uvijek izbacuje dobru lokaciju.

Nadam se da imate u planu kuhanja nekih finih zahmeljenih stvari koje ćemo tada moći isprobati :pivo: :hmelj:

Još jednom napominjem do ovo druženje nije orjentirano na neku "pivsku elitu" ili staru gardu i dobrodošli su svi koji su voljni naučiti nešto novo ili podjeliti nešto što su sami naučili i općenito razmjeniti iskustva.
Prvenstveno tematski vezano uz hmelj i zahmeljena piva, kako iz njih izvuči maksimum, kako izbječi neke česte pogreške itd., ali i opčenito.

Naravno, uvijek je tu i doza dobre zajebancije bez koje ovakva druženja ne prolaze. Napominjem i da je svaki kulen dobrodošao. :mrgreen:
slika

SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la SYRe » čet sij 17, 2019 8:44 pm

Mi podravci nedelamo kulena, al nam kobase suhe nisu strane!? Jel su i one dobrodošle???

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la Poljo » čet sij 17, 2019 9:45 pm

Naravno. :pivo:

Evo kolega Puyol bi volio da se malo izorganiziramo za single hop jednostavnije varijante isto pa da se i toga može isprobat. Ja ću skoro sigurno imati i nešto u tom điru. Valjda ima zainteresiranih i za takve malo jednostavnije SMASH/skoro SMASH IPAe? :hmelj:
slika

Odgovori