razmjena piva poštom

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

razmjena piva poštom

Post Postao/la 400d » čet ožu 22, 2012 9:13 pm

cijelo vrijeme mi pada na pamet da bih jako volio razmjenjivati pivo s vama kolegama...

da li postoji neka šansa da se to odradi poštom? kakva su pravila?

jel ima netko da je upoznat sa procedurama na pošti i da li bi takve stvari prolazile?

meni je buky npr poslao jednu bocu domaćeg medovog vina u paketu i sve je prošlo bez problema....e sad, da li je to slučajnost bila ili ne... nisam siguran....

bilo bi fantastično kada bi mogli razmjenjivati pivo i onda komentirati :D
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » čet ožu 22, 2012 9:17 pm

još mi jedna fina ideja pada na pamet - kupim par boca nekog komercijalnog piva (npr sarajevskog ili paulanera) i onda u to flaširam svoje pivo sa originalnim etiketama i sve... imam i račun i sve....ako me pitaju šta je ovo - šaljem sarajevsko pivo u RH kolegama :lol:
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » čet ožu 22, 2012 9:18 pm

Mislim da unutar granica jedne države nije nikakav problem. Ja sam tebi slao iz Bos. Broda. Neznam kako bi bilo preko grane...

Avatar
Bull
Postovi: 23
Pridružen/a: pon pro 12, 2011 2:21 pm
Lokacija: Italy

Post Postao/la Bull » pet ožu 23, 2012 11:33 am

Slao sam iz Italije alkoholna pića bez problema (u Hr i Srb).
Na paketu trebate napisati da je poklon i adekvatno ga upakovati
jer oni te pakete bacaju, nekad i šutiraju.

Bolje da imate kutiju ili traku na kojoj piše - lomljivo - .

Bitno je da ne šaljete velike količine.
1-3 boce nije problem.

Dobra je ideja.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sub lip 09, 2012 10:25 am

Mi smo imali problema sa slanjem u inozemstvo - ako oš boce slat, moraš od njih poseban nekakav paket uzet, drveni? Nean pojma više, al zajebaju ako to radiš, bar u ZG na pošti. Limenke su ok, al to ništa ne znači za homebrew.

Naravno, pakirat najbolje moguće. Doživih da mi od narudžbe iz Belgije, 6 piva, prežive 4, ostala 2 totalno skršena (ovi na pošti to stavili u zapisnik ka "slomljene butelje vina") :lol: I liku se nije dalo kopat po staklu, pa mi je izvuka 3 prvo, reka da nema više, i umalo je u smeću završila boca (onakva kakvu ima Duvel), al san ga natira da prokopa opet... Nije bilo savršeno zapakirano (radi se o Alvinneu), al vjerojatno su se dodavali s tim u određenom trenutku.

Svaki drugi-treći put kad stigne paket, koliko god bia dobro upakiran, a ljudi s kojima se trejdamo znaju itekako dobro napravit, nađe se koja slomljena.

camel
Postovi: 83
Pridružen/a: pet stu 26, 2010 1:00 pm
Lokacija: Župa dubrovačka

Post Postao/la camel » sub lip 09, 2012 10:46 am

Studiram nekih 600 km od doma (mjesta kuhanja), i zbog toga veliku većinu piva flaširam u plastiku jer je manje lomljiva kad mi je moji šalju autobusom...

Odgovori