Studijsko putovanje u Prag

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Studijsko putovanje u Prag

Post Postao/la admin » sri sij 09, 2013 10:06 am

Kontaktirala me gospodična Irena iz Eko Etno Travel agencije jer organiziraju putovanje u Prag. Brošura:
http://pivarstvo.info/PRAG_studijsko_putovanje.pdf

Sredio sam da članovi foruma imaju 5% popusta na cijene u letku, nije puno no bude za koje pivo više u Pragu.

Za sve dodatne informacije zovite direktno agenciju please :)

Živjeli!

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri sij 09, 2013 10:46 am

Ili ja ne vidim ili apsolutno nigdje ne pise datum polaska? Na stranici nema nista na FB isto?

EDIT: Zvao sam, datum je 21.-24.02 Ako se skupi dovoljno ljudi.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
vili23
Postovi: 231
Pridružen/a: uto ožu 06, 2012 12:52 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vili23 » sri sij 09, 2013 11:30 am


Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » sri sij 09, 2013 12:30 pm

Vili pripremi se za samostalan razgled, ne hvale baš Atlas kao organizatora u zadnje vrijeme (imaš na podforumu turizam od forum.hr osvrte na njihova putovanja)

Bila sam tri puta u Pragu i imam u planu još koji odlazak,ali ne trenutno (ako se iskobeljam sa ispitima u ožujku planiram Siciliju).

Tko god odluči ići dobru zabavu želim i puunoo pive :-) !!
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
vili23
Postovi: 231
Pridružen/a: uto ožu 06, 2012 12:52 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vili23 » sri sij 09, 2013 12:52 pm

ma znam,al cijena je ok
nije meni bed samostalno razgledavat, ionako me više zanima piva nego znamenitosti :)
btw molim ljude koji su bili da mi daju neke dobre pivarske destinacije

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » pet sij 11, 2013 8:11 pm

vili23 je napisao/la:ma znam,al cijena je ok
nije meni bed samostalno razgledavat, ionako me više zanima piva nego znamenitosti :)
btw molim ljude koji su bili da mi daju neke dobre pivarske destinacije
Bio sam ovo ljeto u Pragu. Odmah sam odlucio da me konfekcija ne zanima i da Pilsner Urquell ili Kozel mogu piti i doma.

Najbolji dojam na mene ostavio je Zubaty Pes. Iako je lociran van centra (tramvajem si tamo za 10 minuta) i uređenje nije nešto kod pivske ponude nema kompromisa. Imaju 14 točenih piva, a ponuda se rotira. Tamo sam prvi put probao Brewdogove pive, imali su u ponudi i Thornbridge, Mikkeller, Nogne i češke mikropivovare (izvrsna Matuška).

Druga nezaobilazna lokacija je Zly Časy - 24 točionika, solidan broj boca, a vrata do nalazi se njihov dućan sa dosta dobrom ponudom. Nalazi se u istom dijelu grada kao i Zubaty Pes.

Zatim sam bio i u Pivovarskom Klubu, 6 točenih, kad sam ja bio bile su i mikropivovare na točionicima. U ponudi je i solidan broj boca (preko 200).

Pivovarsky Dum me baš i nije oduševio, možda zato što smo došli pred fajrunt pa smo sve nekako na brzinu popili.

U Tri Ruži je vrlo dobra pivnica koja nudi nekoliko vrsta svog piva. Mislim da ga je moguće naći samo tamo. Što se mene tiče solidno.

Prague Beer Museum nudi 30 točenih piva - da se naći odličnih piva recimo od Kocuora, pa pšenični Primator itd. Vrlo dobro mjesto.

Ferdinanda je isto solidna pivnica koja nudi pive istoimene pivovare. Sedm Kuli je bio moj favorit.

U Medvidku je pivnica koju treba vidjeti, mislim da ima preko 300 mjesta. Samo nemoj sjesti u onaj dio uz ulicu gdje nude samo Budweiser nego odi unutra do dijela gdje je baš pivovara i gdje nude svoja piva. Imaju nekoliko vrlo solidnih.

Bio sam i u Vejvode, ali to zaista nije vrijedno spomena - konfekcija.

Nisam obišao još nekoliko lokacija koje sam namjeravao, ali mislim da je ovo za dva i pol dana vrlo solidno.


Za navigaciju koristi ratebeer ili foursquare.
http://www.ratebeer.com/beermap?p=0&z=1 ... ln=1441989#

Avatar
1rice
Postovi: 455
Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
Lokacija: st

Post Postao/la 1rice » pet sij 11, 2013 10:35 pm

dva ipo, svaka cast, mislija sam da ce bit bar 5-7 dana...
:zivjeli2:
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.

Odgovori