Pivo iz škole

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Wodillica
Postovi: 235
Pridružen/a: sri ruj 22, 2010 8:51 pm
Lokacija: Zagreb - Podsused

Post Postao/la Wodillica » pon svi 27, 2013 6:47 pm

Iz članka :D :D :D :D :D "ljubav na prvi pogled" ne znam dali zbog piva ili zbog nećeg dugog :D :D :D :D
Ne volim kad mi gaće uđu, gdje već uđu i da vodim brigu tuđu.......

Avatar
bob
Postovi: 150
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:20 pm
Lokacija: Podrum!
Kontakt:

Post Postao/la bob » pon svi 27, 2013 7:13 pm

članka?
Kuham pivo jebe mi se živo!

One Way band!

Avatar
Wodillica
Postovi: 235
Pridružen/a: sri ruj 22, 2010 8:51 pm
Lokacija: Zagreb - Podsused

Post Postao/la Wodillica » pon svi 27, 2013 8:20 pm

Da iz članka "pivo iz škole" :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ne volim kad mi gaće uđu, gdje već uđu i da vodim brigu tuđu.......

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon svi 27, 2013 11:01 pm

wodilica , probaj se nekak smiriti . imaš uvjek barem dvije mogućnosti 8)

BOB , daj se koncentriraj. subota je jedinstvena prilika da oboje proširite vidike i doživite vrhunske okuse iz ruku majstora pivara ....razmisli....

ak se dogovirite , možda dođe i wodilica :wink: :pivo3:

AnGar
Postovi: 195
Pridružen/a: čet vel 02, 2012 4:40 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la AnGar » uto lip 04, 2013 9:42 am

hrvatsko veleuciliste... i onda slad kupuju iz austrije! eto kako se potice domaca proizvodnja :cry:
nije pivo krivo sto se popilo,
krivi su ljudi sto ih je opilo!

Avatar
bob
Postovi: 150
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:20 pm
Lokacija: Podrum!
Kontakt:

Post Postao/la bob » uto lip 04, 2013 10:58 am

slad ne kupuju iz austrije. ne brini! ;)
Kuham pivo jebe mi se živo!

One Way band!

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

članak

Post Postao/la Mario_A » sri lip 05, 2013 7:07 am

Citiram: kuhanje komine traje 6 do 8 sati ! :shock: :shock: :shock:
Nejasno totalno Ukomljavanje kad postigneš željenu temperaturu traje 90 minuta , kuhanje kad zavrije sladovina 60 min i to je to , kakvih 6 do 8 sati????
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
bob
Postovi: 150
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:20 pm
Lokacija: Podrum!
Kontakt:

Post Postao/la bob » sri lip 05, 2013 9:47 am

malo se zajebunila...da operemo, skuhamo, i opet operemo treba nam 8 sati...
Kuham pivo jebe mi se živo!

One Way band!

AnGar
Postovi: 195
Pridružen/a: čet vel 02, 2012 4:40 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la AnGar » sri lip 05, 2013 10:26 am

ma dobro clanak je malo nejasan nama obicnim smrtnicima... i ja sam citirao da je slad iz austrije, pa me ispravilo... bilo kako bilo netko tko nema pojma misli da je znanost u pitanju i da treba vise ynanja nego ljubavi koji mi imamo prema "hobiju" :)
nije pivo krivo sto se popilo,
krivi su ljudi sto ih je opilo!

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Ivana

Post Postao/la Mario_A » sri lip 05, 2013 11:27 am

Ivanu svakako pozvati na sljedeće natjecanje i druženja! :D :D :D
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
bob
Postovi: 150
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:20 pm
Lokacija: Podrum!
Kontakt:

Post Postao/la bob » pet srp 05, 2013 1:13 am

Evo homebreweri spomenuti ste i u mojem završnom radu. Vjerojatno taj rad nitko bitan neće pročitati pa da se cijela "homebrewing scena" malo popularizira, no vrijedi pokušati...

Ako me ko šta pita za sve vas/nas bit će naravno govora o tome.

Pivjeli!
Kuham pivo jebe mi se živo!

One Way band!

ikka1982
Postovi: 327
Pridružen/a: pon srp 29, 2013 3:39 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la ikka1982 » uto srp 30, 2013 12:43 am

Prije svega, lijep pozdrav svima :wink: Vidim da je potrebno razjasniti neke stvari ovdje... Mislim da svatko tko je ikada dao neku izjavu novinarima, pa makar to bio usputni komentar na pitanje - što mislite o ulasku u EU, zna kako novinari vole preformulirati rečeno :roll: Stoga - Mario_A: moja izjava je bila proizvodnja sladovine traje 6-8 sati, a ne komine. Također bode u oči i ono "drugo" kuhanje. Kuhanje je samo jedno i ono traje 60-90 min (ovisno o recepturi) i to se kuha sladovina, a komina se samo zagrijava. AnGar - nikada nisam rekla da se slad kupuje, dobivali smo ga besplatno kroz raznorazne suradnje, istina, dio slada je iz Austrije, no dio iz Nove Gradiške te Ireks Arome. Uz već spomenute tu su i "a priori" izraz kojega nikada u životu nisam upotrijebila, krvavocrveno pivo, uspredba naših piva sa češkima, umanjivanje vrijednosti hmelja u onom Vegeta dijelu, da ne nabrajam dalje. Imala sam tu čast slušati kolegije i polagati ispite kod na žalost pokojnog profesora Marića, profesora Srečeca, magistra Mrkocija koji je do nedavno vodio firmu za projektiranje pivovara... Proizvodnja piva nije znanost, to je umijeće. Znanstveno u svemu tome su kemija, mikrobiologija... Usuđujem se reći da vjerujem da sam svoje studente ipak naučila nekim stvarima kao što je bilo i divnih studenata od kojih sam i ja ponešto naučila. Nikada nisam bila od onih što vole pametovati niti prerano osuđivati, a ponajmanje omalovažavati. Stoga prihvaćam i mogućnost da jedan medicinski tehničar može biti bolji pivar od mene :)
Zadnja izmjena: ikka1982, dana/u pon kol 19, 2013 9:43 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto srp 30, 2013 1:07 am

Prvo, ikka, dobro došla i živjela! Pivarka, ili bolje božica pivarstva kako stoji na ženskim verzijama klubske majice (ako nosiš S mislim da imam još koju pa ako želiš javi se na PM) je jako dobro došla na ovaj većinom muški forum!

Ako baciš oko na starije postove ima i jedan o članku u Globusu o ovom našem hobiju gdje smo prikazani kako tajno društvo, maltene u rangu masona i nakon toga vjerujem većina nas ne želi ni malo komunicirati sa novinarima (čast iznimkama koje su mi jako drage osobe i iskreno vole pivo) jer je nažalost točno da se podaci jako promijene od intervjua do finalne tiskane verzije.

Vjerujem da nitko na forumu nije mislio omalovažavati znanje i trud koji ulažeš na poslu i van istoga jer kao što si i sama rekla, ljubav prema pivu je definitivno jedan od glavnih sastojaka svakog dobrog piva. Svaka čast na poslu koji radiš i još jednom nam dobro došla.

Živjela!

ikka1982
Postovi: 327
Pridružen/a: pon srp 29, 2013 3:39 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la ikka1982 » uto srp 30, 2013 1:27 am

Hvala lijepo na srdačnom dočeku :) Kada je čovjek na godišnjem od dosade počne kopati po netu i naiđe na zanimljive stvari poput ovog foruma. Moj post nije nikakav izraz nepoštivanja, naprotiv, izuzetno cijenim sve pivare kao i one koji to tek postaju. Ne vjerujem da su mediji zlonamjerni, ali kada dvije toliko različite struke pokušavaju komunicirati, uvijek se događaju ovakve stvari. Koliko puta se samo pročita u novinama da je netko stradao u prometnoj nesreći, pa se u različitim novinama navode različita dob stradaloga ili okolnosti nesreće... vrlo rado ću prošvrljati ostalim topicima, najbolji savjeti dolaze iz praktičnih iskustava :)
Zadnja izmjena: ikka1982, dana/u pon kol 19, 2013 9:44 am, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto srp 30, 2013 1:41 am

nisam se šalio za majicu :)
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... 1&start=15
tu ima slika pa da vidiš... imaš i PM... uživaj na godišnjem, ja sam se baš vratio i jedina dobra stvar je da sam mogao otići u podrum i provjeriti da su sve bebe u fermentorima žive i zdrave... ubi me briga na godišnjem...

Odgovori