Predavanje:Što je to craft pivovarstvo

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Predavanje:Što je to craft pivovarstvo

Post Postao/la foodwinebeerblog » sri srp 01, 2015 12:13 pm

07.07. 2015. u 20:00 h u prostorijama kluba Arcus Kutina, suosnivač jedne od prvih hrvatskih Craft pivovara, Miroslav Šuvak, u svome predavanju Vas vodi kroz svijet Craft pivovarstva. Kako bi cijela priča bila upotpunjena, organiziranja je i BESPLATNA degustacija prvog hrvatskog American Pale Ale piva Nova Runda.

https://www.facebook.com/events/3964024 ... 460557517/

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » pet srp 03, 2015 9:32 am

A pošto je Miroslav sudac na homebrew natjecanjima, možete donijeti i svoje primjerke piva za kušanje

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » pon srp 06, 2015 12:11 pm

Ne želim biti zlonamjeran, što više drago mi je da netko u Kutini :) zarolava priču o kučnom pivarenju. Ovim putem podržavam i pozivam da se dođe u velikom broju.

Isto koristim priliku i post, skrečem pozornost, tj dajem digresiju! Trebalo bi postaviti pitanje, naravno tako i dati odgovor kroz forum (ukoliko se slaže većina)! Čije je PRVO HRVATSKO AMERICAN PALE ALE PIVO ? Da se ne bi desilo, jer je slutit je suprotno ! Neprovjerene informacije se plasiraju po plakatima i tiskovninama, kao i portalima. Dali sustav želi od dobrih prijatelja napraviti još bolje neprijatelje! Pitanje je sad moje!
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » sri srp 08, 2015 10:59 am

adolezal je napisao/la:Ne želim biti zlonamjeran, što više drago mi je da netko u Kutini :) zarolava priču o kučnom pivarenju. Ovim putem podržavam i pozivam da se dođe u velikom broju.

Isto koristim priliku i post, skrečem pozornost, tj dajem digresiju! Trebalo bi postaviti pitanje, naravno tako i dati odgovor kroz forum (ukoliko se slaže većina)! Čije je PRVO HRVATSKO AMERICAN PALE ALE PIVO ? Da se ne bi desilo, jer je slutit je suprotno ! Neprovjerene informacije se plasiraju po plakatima i tiskovninama, kao i portalima. Dali sustav želi od dobrih prijatelja napraviti još bolje neprijatelje! Pitanje je sad moje!
"21.06.2014 je bio datum kad je pušten u prodaju prvi hrvatski pale ale Nova Runda. Promocija je paralelno bila u Dubrovniku i u Zagrebu."

brewpublic
Postovi: 32
Pridružen/a: sub ožu 28, 2015 7:06 am
Lokacija: Zagabria

Post Postao/la brewpublic » sri srp 08, 2015 1:02 pm

Postoji svijet i izvan craft pivovara, svijet iz koga su te craft pivovare nastale, taj carobni svijet zove se svijet kucnog pivarstva, ili, da budem svima razumljiv te prevedem na hrvatski, homebrewing.
E u tom carobnom svijetu, kao u nekoj bajci, kuhale su se APA-e i daleko prije navedenog datuma, sto ce vam potvrditi i veliki mestri odlicne Nove runde.
Tako, isprike na upadu, ponese more, sol, sunce potpomognuti solidnim kolicinama klona Zombie Dust-a.

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » sri srp 08, 2015 1:12 pm

Baci oko, na forum dublje (dolje link).

Ako jesi (to neznam) ali Don i moja malenkost, jucer je apsorbirala Prvo Hrvatsko Pale Ale PIVU ili Prvo Hrvatsko American Pale Ale-luja pivo (ovu sa slike) !!!
Ne želim pokretati lavinu, nečeg od ničeg, ali mi pivari osim što smo pivoljubci i dobri prijatelji, pazimo jedni na druge kao anđeli.

Možda postoji i druga strana priče kao što istina može biti i negdje drugdje.

tu je link, a slika je preuzeta sa stranica zmajske pivovare

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... 4d0431ce3a

P.S.
izvinjavam se uvrijeđenima, i ubjeđenima, te svima kojima sam eventualno potaknuo razmišljanje o nečemu, te ukoliko se vide ili prepoznaju u ovoj priči vjerujte mi to niste Vi....

gore slika je stavljena iz razloga dokaza (ne zbog reklame), za koju nisam tražio autorska prava, tako da ukoliko smeta neka je administrator slobodno makne....

L.P. vidimo se na pivu....
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » sri srp 08, 2015 1:18 pm

ljudi pocnite razlikovati pojmove pivo i pivovara.

Nova runda (gypsy brewery) je predstavila prvi hrvatski pale ale prije Zmajske koja je prva craft pivovara.

Avatar
celo
Postovi: 88
Pridružen/a: uto svi 13, 2014 9:42 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la celo » sri srp 08, 2015 1:30 pm

munja je napisao/la:ljudi pocnite razlikovati pojmove pivo i pivovara.

Nova runda (gypsy brewery) je predstavila prvi hrvatski pale ale prije Zmajske koja je prva craft pivovara.
odlično rečeno...

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sri srp 08, 2015 2:01 pm

Uvijek mi je super kada likovi sa 2 ili 3 posta vrše rasprave na forumima čiji je veći ili manji, ili prvi ili drugi :). Još sad i pojmovi craft ili gypsy brewery. Pale Ale pivo se radilo kod Hrvata puno prije i svih većih, manjih ili srednjih, tako da bi bilo regularno pisati "prvo komercijalno pale ale pivo", a sad čije je, mene boli tuki.
Tema posta je da čovjek drži predavanje i kada drži, a ne tko je napravio pivo i kada.

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » sri srp 08, 2015 7:18 pm

Nova Runda je bila prva komercijalna APA, krenula u Tolkiensu. Zmajska nedugo nakon toga, isto u Tolkiensu. Koliko mi je poznato znalo su unaprijed koje će biti prvo craft pivo, a koja ce biti prva craft pivovara.
Ne vidim cemu advokatura, momci se dobro poznaju ako si imaju sto za reci to mogu i bez posrednika.

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » sri srp 08, 2015 11:19 pm

plucica na kiselo je napisao/la:Nova Runda je bila prva komercijalna APA, krenula u Tolkiensu. Zmajska nedugo nakon toga, isto u Tolkiensu. Koliko mi je poznato znalo su unaprijed koje će biti prvo craft pivo, a koja ce biti prva craft pivovara.
Ne vidim cemu advokatura, momci se dobro poznaju ako si imaju sto za reci to mogu i bez posrednika.
Plucica je sve objasnio.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » čet srp 09, 2015 12:26 am

pklicov je napisao/la: Tema posta je da čovjek drži predavanje i kada drži, a ne tko je napravio pivo i kada.
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » čet srp 09, 2015 7:47 am

isvara je napisao/la:
pklicov je napisao/la: Tema posta je da čovjek drži predavanje i kada drži, a ne tko je napravio pivo i kada.
A i o tome se moglo raspravljati i pitati na predavanju...

Odgovori