MANJE TROŠARINE

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
IJEZDA
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lis 06, 2009 8:50 pm
Lokacija: Zg

MANJE TROŠARINE

Post Postao/la IJEZDA » pet srp 24, 2015 10:54 pm

Pozdrav evo nešto zanimljivo za craft brewere
http://www.banka.hr/hrvatska/maras-pred ... le-pivovre

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub srp 25, 2015 6:30 pm

ma jedu govna, lažu i kradu :lol:

To isto su pričali još proljetos i kunuli se da će se zakon izglasati do ljeta...ljeto vec ide ka svom kraju, napravili nisu ništa nego sad opet pričaju o tome...Pričat će i nagodinu čini mi se i opet neće napraviti ništa! Kada sam poslao upit ministarstvu prije nekoliko mjeseci rečeno mi je ' da su trenutne trošarine usklađene sa pravnom stečevinom europske unije' - na što sam ja odgovorio da nisu jer u EU postoje trošarinski razredi i da je naša vlada dobila prijepis tog zakona koji samo čeka da bude ubačen u postojoeći zakon! Nakon toga više nisam dobio nikakav odgovor... Problem je što su veliki igrači (čitaj žuja) najavili tužbu protiv tog zakona i to pred agencijom za zaštitu tržišnog natjecanja jer zakon potiče 'nelojalnu konkurenciju' - a u isto vrijeme njihovi ekskluzivni ugovori su školski primjer nelojalne konkurencije!! E sad će se oni malo tužakat, a to traaaaje i traaaaje - u međuvremenu postoji velika šansa da nam na vlast opet dođe kriminalna organizacije HDZ koja taj zakon NIKAD neće provest u djelo...i tak lijepa naša!! (da' bog da sam u krivu)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

IJEZDA
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lis 06, 2009 8:50 pm
Lokacija: Zg

manje trošarine

Post Postao/la IJEZDA » ned srp 26, 2015 12:51 am

Znam da mnogi ne vjeruju u dobre namjere zašto bi se država odrekla gotove love, međutim činjenica da veliki pivari ne otvaraju nova radna mjesta eto samo na primjer vas par koji ste imali muda da pokrenete biznis vjerovatno ste zaposlili više ljudi nego te pivovare zadnjih godinu dana i to je činjenica sa tim da je kod nas pivarski biznis previše okrupljen tri velike pivare imaju 90% tržišta .Realno trebamo imati puno više firmi u raspodjeli kolača ako usporedimo to sa vinarijama kojih je gotovo oko 500 i zbog toga imamo veliki skok u kvaliteti vina zbog konkurencije isto bi se moglo dogoditi i sa pivama.Na kraju krajeva sve te velike pivare su u stranom vlasništvu i na kraju godine kad menadžeri ispune plan dividenda se isplaćuje gazdama klasično isisavanje love novog imperijalizma ti piješ žujicu a neko u Kanadi trpa pare u džep nadam se da neko u ovoj državi shvaća da kod malih pivara to nije opcija i za to treba lobirati kod svih stranaka koje imaju utjecaj to je jedini put utjecati na svijest i širiti je koliko god to zvučilo utopistički .

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » ned srp 26, 2015 8:25 am

Pa jednostavno treba napraviti kao s poreznim razredima kod izračuna plaće.
Svi za količine do X hektolitara plate 50 lipa, za količine od X do Y hl 60 lipa, od Y do Z hl 70 lipa, a sve iznad Z hektolitara neka bude 1 kunu.
I onda se nemaju što žalit kad svi imaju iste uvjete.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » ned srp 26, 2015 4:35 pm

handinho je napisao/la:Pa jednostavno treba napraviti kao s poreznim razredima kod izračuna plaće.
Svi za količine do X hektolitara plate 50 lipa, za količine od X do Y hl 60 lipa, od Y do Z hl 70 lipa, a sve iznad Z hektolitara neka bude 1 kunu.
I onda se nemaju što žalit kad svi imaju iste uvjete.
Njihov plan diferencijalne trošarine zvuči identično, a veliki se ipak bune i najavljuju tužbe... :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » ned srp 26, 2015 7:54 pm

slawoner je napisao/la:
handinho je napisao/la:Pa jednostavno treba napraviti kao s poreznim razredima kod izračuna plaće.
Svi za količine do X hektolitara plate 50 lipa, za količine od X do Y hl 60 lipa, od Y do Z hl 70 lipa, a sve iznad Z hektolitara neka bude 1 kunu.
I onda se nemaju što žalit kad svi imaju iste uvjete.
Njihov plan diferencijalne trošarine zvuči identično, a veliki se ipak bune i najavljuju tužbe... :lol:
E onda ih nabijem na klip kukuruza. :)

Odgovori