zemni plin ili plin boce?

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

agatus
Postovi: 20
Pridružen/a: sri lip 13, 2018 11:26 pm
Lokacija: Rijeka / Sisak

Re: zemni plin ili plin boce?

Post Postao/la agatus » pon tra 08, 2019 4:44 pm

Kad sam preuređivao stan, zamolio sam plinara da mi stavi T komad i 2 ventila za plin jedan za kuhanje, drugi mi je slobodan, znači ispod sudopera imam muški ventil od pola cola. Prostorija za kuhanje je udaljena nekih 10 tak metara. Tako da sam planirao provući crijevo kroz prozor do vanjske prostorije samo kada kuham.

Da li netko zna što mi je potrebno za spojiti se na plamenik? Da li je ok običan regulator koji sam koristio na boci i ono plavo gumeno crijevo za plin, ili mora biti inox pleteno debelo cijelom dužinom?

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: zemni plin ili plin boce?

Post Postao/la AlkoholUnited » pon tra 08, 2019 7:37 pm

agatus je napisao/la:
pon tra 08, 2019 4:44 pm
Kad sam preuređivao stan, zamolio sam plinara da mi stavi T komad i 2 ventila za plin jedan za kuhanje, drugi mi je slobodan, znači ispod sudopera imam muški ventil od pola cola. Prostorija za kuhanje je udaljena nekih 10 tak metara. Tako da sam planirao provući crijevo kroz prozor do vanjske prostorije samo kada kuham.

Da li netko zna što mi je potrebno za spojiti se na plamenik? Da li je ok običan regulator koji sam koristio na boci i ono plavo gumeno crijevo za plin, ili mora biti inox pleteno debelo cijelom dužinom?
Prvo i osnovno, na plameniku trebas diznu prilagoditi kucnom plinu imas u ovoj temi na koji nacin. Regulator nije potreban kada spajas plamenik na kucni plin jer je tamo pritisak ravan prosjecnom prdezu. Onako dugacko crijevo sam ceka da se desi neko sranje... ako bas zelis taj sistem onda uzmi ono crijevo inox armirno ili od autogenog varenja..

sretno!
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: zemni plin ili plin boce?

Post Postao/la Pemac » čet lip 06, 2019 1:38 pm

El postoji već neko crijevo koji ima muški dio za cijev od gradskog, a drugi dio da stavim na plamenik? Ili da taj drugi dio jednostavno odrežem , skratim inox mrežicu, a gumu šelnom spojim na plamenik?
Diznu bi proširivao postepeno sa tipa 1.5mm na više pa da vidim kako sam zadovoljan.

Odgovori