Stranica: 1/1.

Jel može ovo zakuhati 50 litara?

Postano: uto vel 09, 2016 7:21 pm
Postao/la Svarun
http://www.ebay.com/itm/Water-Heater-El ... SwgQ9ViwGC

Kako se inače okvirno gleda kw/litra kad su ove stvarčice u pitanju?

Postano: uto vel 09, 2016 7:53 pm
Postao/la damirb
Ovisi koliko brzo želiš zagrijavati. U grubo, kad bi sa 750W grijao 10 litara vode, temperatura vode će ti rasti stupanj po minuti dok će sa duplo jačim grijačem (1,5KW) istih 10 litara zagrijavati duplo brže. Evo i hint linka :)
http://osnove.tel.fer.hr/VJEZBEOE/DC_4.htm

Dakle, spomenuta 3KW iz tvog linka bi primjerice 20 litara vode sa temperature 15 celzija podigli na 75 celzija za cca malo boljih pola sata

Postano: uto vel 09, 2016 8:04 pm
Postao/la Svarun
Hm, mislim da je malo nategnuto za 50l, čini mi se da će mi trebati 2 takva :?

Postano: uto vel 09, 2016 8:09 pm
Postao/la damirb
Ja na 800 litara imam instaliranu snagu 75KW i računam da je to sposobno dizati stupanj po minuti...čini se da je za 50 litara 3KW možda ipak malo premalo...stavi ti 4,5-5KW na tu količinu. Potraži po forumu jer je već bilo govora o toj temi i primjera iz prakse.

Postano: uto vel 09, 2016 8:13 pm
Postao/la damirb
Doduše, 50 litarski speidel braumeister ima 3,2KW na sebi...uz dobru efikasnost i male gubitke, moglo bi biti na knap :)

Postano: čet vel 11, 2016 4:01 pm
Postao/la Saša
Preporučam dva takva i bit će ok. Ja koristim 4 kW i super radi!

Postano: čet vel 11, 2016 7:43 pm
Postao/la Svarun
Mislim da onda idem na ovaj (4kw) ipak pa ako bude slabo ću još jednog
http://www.ebay.com/itm/2000W-3000W-400 ... WNRp4ETYTA

Postano: pon ožu 07, 2016 7:30 pm
Postao/la Sirovina
Da se nadovežem na ovu temu i ne radim posebnu, koji bi najbolji grijači bili za kotao od 240 l? Riječ je o custom made kotlu sa duplom stijenkom koja sadrži termo ulje, grijači bi se nalazili u tom termo ulju.

Po ovom izračunu trebalo bi mi ugrubo 18 kW? Nekakav Brewiks sistem iz Zlovenije za sistem od 260 l koristi krijače od 14 kW, isto koristi duplu stijenku sa termo uljem. Nažalost košta preko 15000 € pa ni ne razmišljam o tome.

Postano: pon ožu 07, 2016 11:02 pm
Postao/la isvara
ne vidim razlog zašto ulje mora biti grijano na struju....
osmisli sistem na vatru ili plin.... :idea:

Postano: uto ožu 08, 2016 9:14 pm
Postao/la Don Genovese
Sirovina je napisao/la:Da se nadovežem na ovu temu i ne radim posebnu, koji bi najbolji grijači bili za kotao od 240 l? Riječ je o custom made kotlu sa duplom stijenkom koja sadrži termo ulje, grijači bi se nalazili u tom termo ulju.

Po ovom izračunu trebalo bi mi ugrubo 18 kW? Nekakav Brewiks sistem iz Zlovenije za sistem od 260 l koristi krijače od 14 kW, isto koristi duplu stijenku sa termo uljem. Nažalost košta preko 15000 € pa ni ne razmišljam o tome.
3 do 4 kW po 50l, tebi onda 15 do 19 kW taman.