Pivomanija.com

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Biste li objavili recept na pivomaniji?

Da
32
67%
Ne
2
4%
Kroz koji mjesec ako zaživi
9
19%
Ne kužim poantu pivomanije
5
10%
 
Ukupno glasova: 48

Tvrdy
Postovi: 12
Pridružen/a: čet tra 28, 2016 10:41 am

Pivomanija.com

Post Postao/la Tvrdy » sri svi 11, 2016 11:34 am

Pozdrav svima,

kako je ovo moj prvi post na forumu, nadam se da me necete očerupati u startu :)

Pokrećemo stranicu na adresi pivomanija.com koja će se bazirati na receptima za pivu. Zamislite kao coolinariku za pivu :) Fora je u tome da omogućimo zajednici da kreira vlastiti sadržaj za zajednicu. Na fb grupi volim pivo su dečki sa foruma pitali zašto to radimo kada već postoji pivarstvo.info. Mi bismo htjeli na ilustrativnii i oku ugodniji način prenjeti sadržaj u obliku recepata.

Recepture su jako dobro kategorizirane, tako da postoji mogućnost pretrage recepata po karakteristikama u smislu "Želim kuhati pivo sa cvjetnim aromama" klikneš na "Cvjetne arome", također ima i pretraga po sastojcima - "Ostalo ti viška hmelja od zadnjeg kuhanja?" odabereš taj hmelj i Pivomanija ti izlista sve recepte u kojima se taj hmelj nalazi. Pretrage po vrsti kvasca, vrsti pive i sl. su isto tu.

Recepture je moguće komentirati od strane drugih članova i postavljati pitanja. Moguće je i pratiti druge članove i dobivati notifikacije o novim receptima.

U postu sam se bazirao samo na recepte, no tu je i blog dio sa člancima, mala škola pivarstva (sve za početnike večinom) i dodatne informacije koje svakom pivaru trebaju :)

Ono što tražimo su dobrovoljci kojima bi dao pristup stranici (trenutno u izradi, na 80%) i koji bi bili voljni unositi svoje recepte. Javite se u komentare, na mail pivomanija@pivomanija.com može i na mob 095/5610-340 ako imate pitanja.

U privitku par fotki

Molim feedback cijenjenih članova, pohvale/pokude/kritike i prijedloge naravno.

Hvala svima i javite se ako želite pristup prije nego krenemo public!

slika

slika


slika

slika

Recept preuzen sa bloga hocupivo, trenutno smo u tehnickim stvarima oko razvoja pa ne unosimo naše recpte dok ne završimo.
Zadnja izmjena: Tvrdy, dana/u ned lip 12, 2016 11:01 pm, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » sri svi 11, 2016 12:57 pm

Dobra spika

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » sri svi 11, 2016 1:36 pm

Zašto ne? Ja podržavam.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri svi 11, 2016 2:03 pm

To sve lijepo izgleda, ali mi je malo nepregledno, može se previdjeti neki sastojak, možda grupacija slad/hmelj/ostalo pomogne

Bilo bi dobro da uz svaku pivicu ima slikica ko na kulinarici ;)
To poboljšava dojam milijon %
save a tree - drink beer

Tvrdy
Postovi: 12
Pridružen/a: čet tra 28, 2016 10:41 am

Post Postao/la Tvrdy » sri svi 11, 2016 2:17 pm

To sve lijepo izgleda, ali mi je malo nepregledno, može se previdjeti neki sastojak, možda grupacija slad/hmelj/ostalo pomogne

Bilo bi dobro da uz svaku pivicu ima slikica ko na kulinarici Wink
To poboljšava dojam milijon %
Thnx, ovo za grupe sastojaka je jako dobra ideja. A što se fotki tiče, to misliš na fotografiju po cijeloj dužini?

Ostali slobodno dajte i vi sugestije i komentare. Ovo radimo za sve nas :)

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri svi 11, 2016 2:23 pm

mislim da ljudi ne dodaju recepte koji nisu još skuhali...nego da poslikaju i uploadaju sliku konkretne pivice

nije bitno gdje će biti fotos
save a tree - drink beer

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » sri svi 11, 2016 4:15 pm

Napravite reverse-engineering machine.
Upišeš ili zaklikaš karakteristike piva i/ili sastojke, a stranica ti kaže kojem stilu si najbliži.
Budući da postoje već neki XMLovi sa podacima za stilove, to bi moglo biti izvedivo.
:wink:

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » sri svi 11, 2016 4:44 pm

A kao negativno...
već postoji gro stranih stranica tipa Brew Toad, čak i Beersmith, koje nude jako puno objavljenih recepata (jer služe i kao alati za slaganje recepata).
Čak toliko puno da se od šume ne vidi drvo.
Ljudi naprave recept, objave, nikad više ne napišu da li je recept dobar, užasan...

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri svi 11, 2016 5:38 pm

i dodatno ono što apsolutno svim alatima fali, al apsolutno svima koji su free..a to je da je vec unaprijed definirano XY sastojaka i sad ak ti imas neki koji ima recimo 2.8-4,7 ebc kako je slavonija slad deklariran ti ga nemres kam importat...
druga stvar je za kvasce...znaci lakse je ljudima prepisat XY grama sa vrecica koje narokaju nuttra nego da se pise u vrecicama, a pogotovo jer ljudi koriste i ispirane kvasce pa mozda nije lose i tako nest ukljucit?
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
DSV
Postovi: 164
Pridružen/a: čet vel 20, 2014 6:01 pm
Lokacija: Dubrava

Post Postao/la DSV » sri svi 11, 2016 6:04 pm

Ideja je dobra - ali keep it simple, samo recept i opis postupka. Uz recept bi trebale ići recenzije vrlih pivoznanaca (npr. onih koji prošli sudačku obuku ili renomiranih pijanac ovaj pivara), inače će to bit isto kao 529641644144131 rececpta sa brewtoada i inih sličnih.
"joj kak je dobra bila, još nihče ni taku skuhal, sem i čašu polizal..." tip recenzije ne bi značio ništa.
Kad san pijan svi vide a kad san žedan nevidi niko

Tvrdy
Postovi: 12
Pridružen/a: čet tra 28, 2016 10:41 am

Post Postao/la Tvrdy » sri svi 11, 2016 6:14 pm

@gnomix, u pravu si BrewToad ima super način monetizacije, gdje ti zapravo nakon što vidiš i pročitaš recept, možeš odmah dodati sastojke u košaricu. no, fali mu ona duša koju mi želimo ovdje postići. Ipak smo manje tržište i omogućiti ćemo komentare ispod svakog recepta. Potaknut zajednicu na diskusiju. Svaki recept prolazi kroz naše ruke, ne u smislu kuhanja već na uvid. Tu napomenu možeš već i ividijeti na ss-u za unos recepta priloženog u prvom postu. Nećemo odobravati nebuloze da izlaze.

@sharkyboy - moguće je kod dodavanja sastojaka sam odrediti mjernu jedinicu i sam napisati što si točno koristio. Neće biti isključivo predefiniranih sastojaka. Jednom unesen sastojak izlistavati će se pod autocomplete na odabir svim budućima koji unose recept sa istim sastojkom.

@DSV team Pivomanija se slaže ovdje. Samo recept, jedna fotografija i postupak! Komentari će biti administrirani ili ćemo staviti defaultni komentar ispod svakog recepta: "joj kak je dobra bila, još nihče ni taku skuhal, sem i čašu polizal..." :)))

@Toples, ti si "od recepata", idemo ti napravit acc, pa sendam u inbox

@svi - da, istina, postoji brdo varijacija na temu - stranih. Ajmo napraviti nešto lokalno i dobro. Malo smo tržište čak i kao regija ;)

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » sri svi 11, 2016 7:09 pm

Tvrdy je napisao/la:@gnomix, u pravu si BrewToad ima super način monetizacije, gdje ti zapravo nakon što vidiš i pročitaš recept, možeš odmah dodati sastojke u košaricu. no, fali mu ona duša koju mi želimo ovdje postići. Ipak smo manje tržište i omogućiti ćemo komentare ispod svakog recepta. Potaknut zajednicu na diskusiju. Svaki recept prolazi kroz naše ruke, ne u smislu kuhanja već na uvid.
ali svi koji su na ovom forumu ce pokrenuti diskusiju oko svog recepta na forumu. i svi si sami slazu recepte ili ih pokupe tu sa foruma ili pretrazuju strane forume. ne vjerujem da ce netko ko nije apolutni pocetnik ili je u hobi usao preko pivomanije, ici na pivomaniju traziti recept. a cim stekne malo iskustva ici ce u jednu od grupa u prosloj recenici.

NHF ako sam zvucao ostro, dat cu svoj doprinos sajtu kad se pokrene ili ranije ako treba za testiranje jer me zivo zanima kako ce to funkcionirat. tehnicki sam siguran da ce biti dobro izvedeno ali ne vjerujem da ce se forumasi time puno sluziti.

super stvar bi bila kad bi ljudi koji su na homebrew prvenstvu osvojili medalje tamo objavili recepte svojih nagradjenih piva. predvidite neku opciju, badge ili achievement za nagrade sa natjecanja da se mogu ti recepti i po tome naci. ili da budu kao sticky recepti na vrhu stila u kojem su nagrađeni.

puno srece :)

Tvrdy
Postovi: 12
Pridružen/a: čet tra 28, 2016 10:41 am

Post Postao/la Tvrdy » sri svi 11, 2016 7:54 pm

munja je napisao/la:
Tvrdy je napisao/la:@gnomix, u pravu si BrewToad ima super način monetizacije, gdje ti zapravo nakon što vidiš i pročitaš recept, možeš odmah dodati sastojke u košaricu. no, fali mu ona duša koju mi želimo ovdje postići. Ipak smo manje tržište i omogućiti ćemo komentare ispod svakog recepta. Potaknut zajednicu na diskusiju. Svaki recept prolazi kroz naše ruke, ne u smislu kuhanja već na uvid.
ali svi koji su na ovom forumu ce pokrenuti diskusiju oko svog recepta na forumu. i svi si sami slazu recepte ili ih pokupe tu sa foruma ili pretrazuju strane forume. ne vjerujem da ce netko ko nije apolutni pocetnik ili je u hobi usao preko pivomanije, ici na pivomaniju traziti recept. a cim stekne malo iskustva ici ce u jednu od grupa u prosloj recenici.

NHF ako sam zvucao ostro, dat cu svoj doprinos sajtu kad se pokrene ili ranije ako treba za testiranje jer me zivo zanima kako ce to funkcionirat. tehnicki sam siguran da ce biti dobro izvedeno ali ne vjerujem da ce se forumasi time puno sluziti.

super stvar bi bila kad bi ljudi koji su na homebrew prvenstvu osvojili medalje tamo objavili recepte svojih nagradjenih piva. predvidite neku opciju, badge ili achievement za nagrade sa natjecanja da se mogu ti recepti i po tome naci. ili da budu kao sticky recepti na vrhu stila u kojem su nagrađeni.

puno srece :)
Odlično sročeno ovo zadnje. Upravo smo razmišljali o samoj gamifikaciji među userima, tipa objaviš deset recepata imas badge i neki status ipak :)

Za recepte - mi smo za i probat cemo vas vrbovat tamo. Natječemo se i sami sa našim pivom tako da se svakako vidimo :)

Bez HF, napisao si mišljenje i cijenimo to, nama nije niti namjera "odvuci" ekipu odavdje. Svatko tko dublje uđe u tematiku doći će ovdje i čačkati/pitati.

Pošalji mail meni u inbox da ti dam pristup

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » sri svi 11, 2016 9:09 pm

munja je napisao/la: ali svi koji su na ovom forumu ce pokrenuti diskusiju oko svog recepta na forumu. i svi si sami slazu recepte ili ih pokupe tu sa foruma ili pretrazuju strane forume. ne vjerujem da ce netko ko nije apolutni pocetnik ili je u hobi usao preko pivomanije, ici na pivomaniju traziti recept. a cim stekne malo iskustva ici ce u jednu od grupa u prosloj recenici.
slazem se ALI eto meni se vec 2 il 3 put dogodilo kad sam trazio recept za pivu s cilijem i pivu s mentom da su me ljudi uputili to ti je dobro napravio XXXX i odi na njegovu temu (koja nemoram ni rec da ima najcesce 15+stranica) i tam imas recept...recimo u takovim slucajevima mislim da bi recepti super dosli, tipa svi pantelijini recepti ili pivani no. XX, da sad ne izdvajam nikog posebno al oni fakat imaju pun k recepata jel :D bili bi pregledniji i pretražebilniji (koja jebena riječ) ovisno o tome koji stil oces il koje pivo kuhas sa sastojcima koje iams doma itd itd... to bi bilo ono što po mom mišljenju fali na ovom forumu, a to je bas taj zbir recepata koji su LAKO PRETRAŽIVI :D
ja posto sam te struke mozda nisam relevantan po mišljenju al imat jos jednu stranicu vise koju posjecujem tipa ko ovaj forum ne predstavlja mi neki problem... na kraju krajeva ovo je samo jedan od foruma koje posjecujem jel :D pogotovo ak se sredi neka suradnja izmedju foruma i deckiju koji to rade mislim da bi to doslo handy...

al to je samo moje misljenje...a svi znamo sto se priča za mišljenje...
mišljenje je ko šupak, svi ga imaju al nije uvijek nužno čisto :D jel
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
DSV
Postovi: 164
Pridružen/a: čet vel 20, 2014 6:01 pm
Lokacija: Dubrava

Post Postao/la DSV » sri svi 11, 2016 10:20 pm

sharkyboy je napisao/la:
slazem se ALI eto meni se vec 2 il 3 put dogodilo kad sam trazio recept za pivu s cilijem i pivu s mentom da su me ljudi uputili to ti je dobro napravio XXXX i odi na njegovu temu (koja nemoram ni rec da ima najcesce 15+stranica) i tam imas recept...recimo u takovim slucajevima mislim da bi recepti super dosli, tipa svi pantelijini recepti ili pivani no. XX, da sad ne izdvajam nikog posebno al oni fakat imaju pun k recepata jel :D bili bi pregledniji i pretražebilniji (koja jebena riječ) ovisno o tome koji stil oces il koje pivo kuhas sa sastojcima koje iams doma itd itd... to bi bilo ono što po mom mišljenju fali na ovom forumu, a to je bas taj zbir recepata koji su LAKO PRETRAŽIVI :D
ja posto sam te struke mozda nisam relevantan po mišljenju ....
Da pogodim...

... nejde..
...aaaargh..
...nemogu.

Jbt koje si struke :?:

al dobro zboriš
Kad san pijan svi vide a kad san žedan nevidi niko

Odgovori