Pivski brlozi

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
TripleS
Postovi: 42
Pridružen/a: sri srp 10, 2019 11:22 am

Pivski brlozi

Post Postao/la TripleS » pon sij 04, 2021 7:08 pm

Ponukan jednim pitanjem na drugoj temi, zanima me dal ste voljni podijeliti slike vasih pivskih brloga? Ja kuham u klijeti i na proljece imam u planu jedan dio preurediti bas za svoje potrebe, tj. za kuhanje. Znaci ne mislim tu na opremu, nego ono, slikice vaseg pivskog kutka. Mozda dobijem jos neke ideje kak sve skupa to posloziti.

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la Puyol » pon sij 04, 2021 7:11 pm

Jednog dana, kada ga sredim, budem ga uslikao. Mislim da ti ves masina u pozadini nece bas dat neku ideju o uređenju 😁

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la Pemac » pon sij 04, 2021 8:28 pm

Kao da mi i ovako nije dovoljno sto nemam neku garazu sam za brew, jos ce mi sad ljudi to trljati na nos ;)

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la PBR » uto sij 05, 2021 12:00 am

Garaza je bila groblje dok nije udrila korona pa sam je malo preuredio:
https://imgur.com/a/GMeRKHB
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la stribor7 » uto sij 05, 2021 7:49 am

kuham u zajedničkoj prostoriji zgrade. prostor je očaj jer ga klinci svaki drugi dan urede smećem pa moram to spremat opremu u svoj podrum kada završim s kuhanjem. zidove koje sam fino prefarbao sredili ili ispoljevali odma sutradan. nije za pohvaliti
STRIBOR7

Boss70
Postovi: 7
Pridružen/a: uto srp 21, 2020 3:52 pm

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la Boss70 » uto sij 05, 2021 8:16 pm

Od nekud treba krenut pa evo i mog prvog posta :mrgreen:

Još sam uvijek početnik u homebrewingu i imam iza sebe samo par kuhanja, ali ekipa na forumu je super i bilo je puno lakše krenuti uz silne savjete i brojna odgovorena pitanja po raznim temama (sve pohvale za forum!).
Ali da se vratim na temu, kuham u jednoj podzemnoj prostoriji (doslovno brlog hehe) koja je do pred par godina služila za vino. S obzirom da smo odustali od vina, zadnjih par godina bila je više skladište nego išta drugo. Sve dok me nedavno nije zarazio homebrewing i čini se da ne popušta. :twisted:

https://imgur.com/a/nOpR51h

Uglavnom, prostor 5 x 2 m, na novo sam proveo sve instalacije (struja i topla/hladna voda), u pozadini je stara neispravna škrinja pretvorena u komoru za fermentaciju (za sad je samo grijanje jer je i onako stalno hladno unutra), police su ostavljene za skladištenje stvari koje su ostale od vina, a ispod velike police desno je ostavljeno mjesto za nadam se keezer jednog dana :mrgreen:
Za sad sam prezadovoljan kako je ispalo, nakon kuhanja i pranja suđa, prvi dio prostorije kompletno operem šlaufom, povučem vodu i sve je čisto u 5 min.

Za sad kuham ture do 25L, ali u planu je napravit neki HERMS/RIMS/E-BIAB/nešto treće u bliskoj budućnosti (bit će sigurno tema na forumu kad krenem :D ).

Sve najbolje i pivili :pivo:

TripleS
Postovi: 42
Pridružen/a: sri srp 10, 2019 11:22 am

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la TripleS » čet sij 07, 2021 9:48 am

PBR je napisao/la:
uto sij 05, 2021 12:00 am
Garaza je bila groblje dok nije udrila korona pa sam je malo preuredio:
https://imgur.com/a/GMeRKHB
Jako lijepi kutak, uvedi grijanje i imas dnevnu sobu za cijelu godinu😋

Avatar
Stefano
Postovi: 666
Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: Pivski brlozi

Post Postao/la Stefano » pet sij 08, 2021 7:54 pm

Jrdna od postavki


20201017_120559-01-01.jpeg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori