Imperial stout - godinu dana u kegu?

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Krkančina
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 11, 2020 3:04 pm

Imperial stout - godinu dana u kegu?

Post Postao/la Krkančina » sub pro 11, 2021 8:11 pm

Pozdrav!
Znaci, skuhao sam jedan imperial stout koji bi kad bude gotova fermentacija bacio u keg. U pivo bi ubacio čipsa/treske (lagano ispecene u pecnici) od vrlo vjerovatno duda, a ako ga nenađem onda ubacujem hrast, kojeg bi jos nekakvih tjedan dana prije ubacivanja u keg natopio u viskiju.
Razmisljam jos da ubacim i jedan stapic vanilije...

E sad... Mene zanima dali netko ima iskusta sa ostavljanjem piva u kegu na duze vrijeme?
Kad kazem duze vrijeme.... Mislim na godinu dana. Ja bih to bacio u podrum i ostavio do slijedeceg bozica.
I da.... Dali ima smisla ta vanilija unutra?

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Imperial stout - godinu dana u kegu?

Post Postao/la Puyol » sub pro 11, 2021 11:35 pm

Ja sam vaniliju bacao u primar ili sekundar, ali ne vidim sto se moze dogoditi u kegu. I keg godinu dana, nemas problema. Risu ce to pogodovati.

Krkančina
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 11, 2020 3:04 pm

Re: Imperial stout - godinu dana u kegu?

Post Postao/la Krkančina » ned pro 12, 2021 7:23 pm

Mislio sam ovime dobit nekakvu imitaciju barrel-aged piva. Znam da hrast pusti nakon nekakvog vremena taj miris/okus vanilije pa zato mi je upitno dali ju dodati ili ne...

Avatar
WexZG
Postovi: 451
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Imperial stout - godinu dana u kegu?

Post Postao/la WexZG » ned pro 12, 2021 9:42 pm

Americki hrast srednje tostiran na tjedan dana ce ti dat vise nego dosta okusa "bacve" i podsjecat ce na vaniliju. Pogledaj si razlike izmedju francuskog americkog i madjarskog hrasta i kaj koji daje. Po meni ak bi ubacio i malo viskija u kojem si drzao cips hrasta npr. mozes time zamjenit vaniliju.
Treba se igrat i probat.

Odgovori