Imperial stout - godinu dana u kegu?
Postano: sub pro 11, 2021 8:11 pm
Pozdrav!
Znaci, skuhao sam jedan imperial stout koji bi kad bude gotova fermentacija bacio u keg. U pivo bi ubacio čipsa/treske (lagano ispecene u pecnici) od vrlo vjerovatno duda, a ako ga nenađem onda ubacujem hrast, kojeg bi jos nekakvih tjedan dana prije ubacivanja u keg natopio u viskiju.
Razmisljam jos da ubacim i jedan stapic vanilije...
E sad... Mene zanima dali netko ima iskusta sa ostavljanjem piva u kegu na duze vrijeme?
Kad kazem duze vrijeme.... Mislim na godinu dana. Ja bih to bacio u podrum i ostavio do slijedeceg bozica.
I da.... Dali ima smisla ta vanilija unutra?
Znaci, skuhao sam jedan imperial stout koji bi kad bude gotova fermentacija bacio u keg. U pivo bi ubacio čipsa/treske (lagano ispecene u pecnici) od vrlo vjerovatno duda, a ako ga nenađem onda ubacujem hrast, kojeg bi jos nekakvih tjedan dana prije ubacivanja u keg natopio u viskiju.
Razmisljam jos da ubacim i jedan stapic vanilije...
E sad... Mene zanima dali netko ima iskusta sa ostavljanjem piva u kegu na duze vrijeme?
Kad kazem duze vrijeme.... Mislim na godinu dana. Ja bih to bacio u podrum i ostavio do slijedeceg bozica.
I da.... Dali ima smisla ta vanilija unutra?