Neće fermentirati u boci

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
panorama
Postovi: 138
Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:57 am
Lokacija: Zagreb

Neće fermentirati u boci

Post Postao/la panorama » pon tra 18, 2011 9:15 pm

Skuhao sam petnaestak litara pšeničnog, lagano smeđeg od dijela prženih sirovina, no nakon prve pretoke duhovi su se smirili i nakon priminga ( 9. 04. ) nema nikakve aktivnosti u bocama. Promućkao sam boce višekratno i nakon provjere ( prije 5 minuta ) nema ni traga od karbonizacije u bocama.
Razmišljam o sljedćem : otvoriti ću sve boce i u svaku dodati par kapi kvasca koji sam pročistio od navedenog kuhanja. Ima li netko iskustva s ovakvim postupkom ?
Podroom brueri

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Re: Neće fermentirati u boci

Post Postao/la 400d » pon tra 18, 2011 9:36 pm

panorama je napisao/la:Skuhao sam petnaestak litara pšeničnog, lagano smeđeg od dijela prženih sirovina, no nakon prve pretoke duhovi su se smirili i nakon priminga ( 9. 04. ) nema nikakve aktivnosti u bocama. Promućkao sam boce višekratno i nakon provjere ( prije 5 minuta ) nema ni traga od karbonizacije u bocama.
Razmišljam o sljedćem : otvoriti ću sve boce i u svaku dodati par kapi kvasca koji sam pročistio od navedenog kuhanja. Ima li netko iskustva s ovakvim postupkom ?
ostavi sve i čekaj. najmanje 21 dan.

ja kad bi imao takve krize :D ja bi počeo kuhati drugo pivo i njime bi se zabavio i skrenuo misli..... 8)

vjeruj, prepusti se vremenu i sve će biti ok

Avatar
panorama
Postovi: 138
Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:57 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la panorama » uto tra 19, 2011 6:10 am

Pa i biti ce upravo tako, u subotu cu kuhati neki oatmeal stout. Prekjucer sam dobrano zadimio pri przenju jecma. Usput, posto mislim koristiti zobene ahuljice, sto mislis o ideji da i njih malo poprzim u pecnici.
Podroom brueri

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto tra 19, 2011 9:01 am

panorama je napisao/la:Pa i biti ce upravo tako, u subotu cu kuhati neki oatmeal stout. Prekjucer sam dobrano zadimio pri przenju jecma. Usput, posto mislim koristiti zobene ahuljice, sto mislis o ideji da i njih malo poprzim u pecnici.
ja ne bih pržio pahuljice, a ti vidi....

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » uto tra 19, 2011 9:16 am

Mislim da bi pahuljice jako brzo izgorile,a nisam ni vidio ni u jednom receptu da pi se pržile.
frici

Avatar
panorama
Postovi: 138
Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:57 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la panorama » pon tra 25, 2011 5:29 pm

Malo ste me demoralizirali vas dvojica iskusnih pivara tako da sam odustal od prženja zobenih pahuljica. No, nije mi vrag dal mira i nađoh da Škoti prave pivo s prženim pahuljicama. Black cuillin.
Još da nađem recept za klon...


http://www.theladeinn.com/microbrewery/ ... 8&item=138
Podroom brueri

Avatar
Amdejac
Postovi: 356
Pridružen/a: ned sij 30, 2011 12:34 pm
Lokacija: Bistra
Kontakt:

Post Postao/la Amdejac » pon tra 25, 2011 10:28 pm

To ću morat probat. :)
Ovaj tjedan imam krečenje i postavljanje laminata, a nakon toga ću navratit k tebi na degustaciju i savjet oko kuhanja tamnog pšeničnog piva. Što sličnije Erdingerovom dunkel pivu.
http://kd59.wordpress.com/2009/12/07/er ... er-dunkel/
Kako prepoznati pravog prijatelja?
Kad me se sjeti na Filipinima i kupi mi pivo, a onda ga nosi 12.000 kilometara da mi ga pokloni.
http://my.opera.com/Amdejac/albums/show.dml?id=9397062

Odgovori