Čudan Irish Ale

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Čudan Irish Ale

Post Postao/la stipeZD » sub ožu 30, 2013 7:00 pm

Pozdrav ljudi!
Evo me i nazalost u ovom dijelu foruma. Flasirao sam prije 10 dana irish red ale koji je zavrsio na FG1014. flasirao sam na 2,4 co2 166g na 30L i isprobao pivo nakon 6 dana. Pivo je dobilo neki ruzan okus,ne dominira nego eto malo se osijeti kiselost i apsolutno nista nije gazirano.Sve mi se cini da je neka bestija uletila pri flasiranju.

OH GOD NOOOO!!! heh
Patience turns good beer into GREAT beer!

Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Post Postao/la stipeZD » sub ožu 30, 2013 7:08 pm

evo upravo sam isprobao novu bocu (dan 10) i pivo ima jacu gorcinu, sladja je nego boce prije 4 dana(nemam pojma zasto) i isti ruzni aftertaste.ostavit cu ih na miru ako triba par miseci ali od ovoga nema nista cini mi se
Patience turns good beer into GREAT beer!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub ožu 30, 2013 7:25 pm

stavio si jedan paketić us-05 ? fali podataka !

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » ned ožu 31, 2013 11:43 am

Stipe, znaš da sam i ja radio IRA-u po tvom receptu par dana nakon tebe. Meni je u bocama već cca 20 dana, i još uvijek mi je jaaaako čudno. Naime, dobro je gazirano (taman) ima super pjenu, ali je dosta mutna i fali mi punoća okusa. Jučer sam flaširao IPA-u, pa sam otvorio jednu IRA-u za probu. Valjda sam naglo otvorio čep, pa mi je podiglo kvasce sa dna. Bilo je doslovno mutno kao frutek ili kao pomiješana voda sa zemljom :shock:

Uglavnom, od svih dosadašnjih kuhanja, ovo mi je najčudnije pivo.
Donit ću ga za 3 tjedna na druženje pa da vidimo o čemu se radi
Maslinar

Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Post Postao/la stipeZD » uto tra 02, 2013 10:54 am

stavio sam 2 paketica us05. Spico pivo mi je extra bistro i okus je bija show (flasirao sam uzorak koji je bio izvadjen za FG) UGLAVNOM pivo se inficiralo kod flasiranja. 100 % sam siguran da mi je mastel od 100L presudio nisam ga vijerojatno dovoljno oprao a jos plastika. Nju sam napunia otopinom izosana i uranja boce unutra pa punija a tek neki dan sam vidija puste prljavstine u porama plastike (dublje ogrebotine) tako da ona moja izrecica"patience turns good beer into great beer" otpada za mene jer sam se malo zurija i ZAJEBA . A ko ga hebe idemo dalje bit ce bolje

No patience turns good beer into Crappy beer!!!!
Patience turns good beer into GREAT beer!

Avatar
stipeZD
Postovi: 238
Pridružen/a: čet stu 22, 2012 2:26 pm
Lokacija: BIBINJE

Post Postao/la stipeZD » uto tra 02, 2013 10:56 am

Spico nemam pojma to mi je skroz cudno cuti, mutna piva???cak kad je dobro ohladjena u frizideru?? eli ti okus bija dobar pri flasiranju?
Patience turns good beer into GREAT beer!

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » uto tra 02, 2013 11:51 am

Pokušat ću je malo bolje ohladit. Meni je čudno da se ni nakon 20 dana još nije propisno slegla u bocama, a bila mi je 10 dana u primaru i 8 dana u sekundaru. Već se kod pretakanja u sekundar FG spustio na 1.010, kako je bilo i predviđeno. Ipak sam ga ostavio još tjedan dana da se izbistri. Što se tiče okusa, kod flaširanja sam mjerio FG i bilo je ludilo od okusa. Sada mi je okus nekako "prazan". Uopće nema one gustoće, imam osjećaj kao da pijem neki lager. Večeras ću otvorit još jednu bocu pa ću vidit kako je sad
Maslinar

špico
Postovi: 211
Pridružen/a: pon lis 15, 2012 7:59 am

Post Postao/la špico » sri tra 24, 2013 2:31 pm

Evo, samo da javim, IRA je na kraju ispala odlično, i sva se sa zadovoljstvom popila. Okus vrhunski, u potpunosti se izbistrila, i bila je prva liga.

Na IRA-i sam prvi puta koristio sekundarnu fermentaciju, pa mi zbog toga nije bilo jasno zašto je ipak bila toliko dugo mutna.
Maslinar

Odgovori