ISPLIVALO NEŠTA NA POVRŠINU !!!

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
celo
Postovi: 88
Pridružen/a: uto svi 13, 2014 9:42 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la celo » pet pro 11, 2015 10:13 am

Jaooo gubim kosuuu.... :D :D :D :D

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » pet pro 11, 2015 11:07 am

Jao mene ljudi što se tu svašda da pročitati.

@Dux ako želiš pomoć od pivske zajednice samo pitaj. Ima nas svakakvih naravno ali svi želimo si pomoć, educirati se međusobno i da svi imamo dobre/bolje/najbolje pive.

@ostatak dajte malo razumijte Duxa što je nervozan. Dešavaju mu se nove stvari i ne zna oćito kako da tu situaciju pregromi. Ajmo mi malo razumjevanja pokazati da smo mi pivari dobri i razumijemo druge i ignorirmo svu uvo mržnju koju svu razni ljudi sada donjeli u ovaj thread.

Ajo svi fino iz početka oko problema i da ga riješimo.

Infekcija se u skoro 99% slućajeva ne može vidjeti na početku fermentacije jedino ako je nešto strahovito. Ako je to slućaj samo otvori fermentor i pomiriši. Ako je gadno onda je infekcija, ako je normalno (co2, slad, kvasac esteri itd) onda je to samo kvasac.

Generalno svi kvasci mogu fermentirati na svim temperaturama ali je problem je to što koje okuse/mirise oni stvaraju u tom procesu.
Lager kvasci mogu fermentirati i na 25 stupnjeva samo produkt je dosta loš.
Također i ale kvasci, neki mogu fermentirati i na 12 stupnjeva samo što nije to ono što se traži. Ne budu dali one okuse/mirise koje se traže.

Ako se nešto namjerno radi da se postigne neki stil/experiment to onda treba samo pozdraviti i gotovo. Kako su nastali svi stilovi pive i razne verzije? Experimetima.

E sad da dođem i do slike:
Meni to samo izgleda koda je kvasac podivljao (ako je lager kvasac na 20 stupnjeva) i to vjerojatno tako izgleda. Ne djeluje mi koda se pokvarilo ili da je infekcija. Samo mene zanima taj profil pive kada to završi. Jel postoji mogućnost da se to proba negdje kad poflaširaš? Pošalješ koju bocu mi? Platim poštarinu naravno! Dogovorimo se na PM ako si zainteresiran!

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » pet pro 11, 2015 9:50 pm

Mogwai je napisao/la:Jao mene ljudi što se tu svašda da pročitati.

@Dux ako želiš pomoć od pivske zajednice samo pitaj. Ima nas svakakvih naravno ali svi želimo si pomoć, educirati se međusobno i da svi imamo dobre/bolje/najbolje pive.

@ostatak dajte malo razumijte Duxa što je nervozan. Dešavaju mu se nove stvari i ne zna oćito kako da tu situaciju pregromi. Ajmo mi malo razumjevanja pokazati da smo mi pivari dobri i razumijemo druge i ignorirmo svu uvo mržnju koju svu razni ljudi sada donjeli u ovaj thread.

Ajo svi fino iz početka oko problema i da ga riješimo.

Infekcija se u skoro 99% slućajeva ne može vidjeti na početku fermentacije jedino ako je nešto strahovito. Ako je to slućaj samo otvori fermentor i pomiriši. Ako je gadno onda je infekcija, ako je normalno (co2, slad, kvasac esteri itd) onda je to samo kvasac.

Generalno svi kvasci mogu fermentirati na svim temperaturama ali je problem je to što koje okuse/mirise oni stvaraju u tom procesu.
Lager kvasci mogu fermentirati i na 25 stupnjeva samo produkt je dosta loš.
Također i ale kvasci, neki mogu fermentirati i na 12 stupnjeva samo što nije to ono što se traži. Ne budu dali one okuse/mirise koje se traže.

Ako se nešto namjerno radi da se postigne neki stil/experiment to onda treba samo pozdraviti i gotovo. Kako su nastali svi stilovi pive i razne verzije? Experimetima.

E sad da dođem i do slike:
Meni to samo izgleda koda je kvasac podivljao (ako je lager kvasac na 20 stupnjeva) i to vjerojatno tako izgleda. Ne djeluje mi koda se pokvarilo ili da je infekcija. Samo mene zanima taj profil pive kada to završi. Jel postoji mogućnost da se to proba negdje kad poflaširaš? Pošalješ koju bocu mi? Platim poštarinu naravno! Dogovorimo se na PM ako si zainteresiran!
Hvala drug :) Budem, čim isflaširam ovo,šaljem ti :) A ostalima se ispričavam,bio sam pijan, popio bocu rakije :S
Brewermen

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sub pro 12, 2015 12:11 pm

meni to izgleda kao da se neko izdrko u fermentor... vjerojatno se ne sjećaš kaj si radil nakon kaj si se našiko rakije
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub pro 12, 2015 12:38 pm

Dux je napisao/la: A ostalima se ispričavam,bio sam pijan, popio bocu rakije :S

isprika prihvaćena....
samo molim te ... ubuduće ovdje moraš piti samo pivo...

tako sam se i ja nedavno napio ... pa sam srao....
ispričavao se još 3 dana poslje na chatu...
pa nije pomoglo... mislim da se jedan dotični gospodin još malo ljuti.... :roll: :mrgreen:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Vujo33
Postovi: 234
Pridružen/a: čet kol 06, 2015 11:50 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Vujo33 » sub pro 12, 2015 12:57 pm

isvara je napisao/la:
Dux je napisao/la: A ostalima se ispričavam,bio sam pijan, popio bocu rakije :S

isprika prihvaćena....
samo molim te ... ubuduće ovdje moraš piti samo pivo...

tako sam se i ja nedavno napio ... pa sam srao....
ispričavao se još 3 dana poslje na chatu...
pa nije pomoglo... mislim da se jedan dotični gospodin još malo ljuti.... :roll: :mrgreen:
Ali ti se nalio sladovače (produkt pivskog ostatka) :lol: i ispao iz šatora, tako da ti je to oprošteno. :pivo4:
„Ah, pivo, moja jedina slabost. Moja ahilova peta, ako baš hoćeš."

Avatar
VGdogy
Postovi: 53
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 1:28 pm
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la VGdogy » sub pro 12, 2015 1:57 pm

A ostalima se ispričavam,bio sam pijan, popio bocu rakije :S[/quote]

Smanjiš rakiju, pojačaš pivo i misli su odmah bolje. Jebo ljude koji ne znaju oprostiti i zato dobro nam se vratio Dux. Ako će ti biti dobro pivo nazovi ga Bosut common.
volim pivo

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub pro 12, 2015 2:10 pm

kad se rakija pije vrag se u kutu smije... :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub pro 12, 2015 3:24 pm

Vujo33 je napisao/la: Ali ti se nalio sladovače (produkt pivskog ostatka) :lol: i ispao iz šatora, tako da ti je to oprošteno. :pivo4:
ma šuti o tome!!!!
nisam mislio na to! ni na tebe..

nego na Eksera, Vijeku i Francuza...
Ekser mi nije ni zamjerio...
Vjeko mi je oprostio...
al za Francuza još nisam siguran.... :oops: :roll:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » sub pro 12, 2015 4:55 pm

slawoner je napisao/la:kad se rakija pije vrag se u kutu smije... :lol:

AHAHAHAHAH predobro!

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » ned pro 13, 2015 8:34 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Odgovori