konzervansi u pivu

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la fegi » uto svi 30, 2017 3:04 pm

dok gledaš amere na jubituu svi su ko papige- sanitejšn, sanitejšn sanitejšn.
I ma i oksidejšn, ali lako za to ako počneš koristit konusne fermentore- kegove...
ja sam sad počeo pretakat iz fermentora pomoću co2...
NAUTILIS Home Brewery

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » uto svi 30, 2017 3:53 pm

a cuj treba ustanovit gdje je greska bolje sprijecit nego ljecit...
ja nemam neki poseban pogon (pivovaru) piva mi ispadnu ok jucer sam otvorio blondu sto sam kuhao prosle godine u devetom mijesecu kuhao sam za djakovacki festival, pivo je sasvim ok...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

vidpivo
Postovi: 25
Pridružen/a: uto tra 21, 2015 6:29 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vidpivo » uto svi 30, 2017 3:55 pm

AlkoholUnited je napisao/la:u cemu fementiras koji materijal?
prostorija u kojoj pretaces kakva je, ima li sto drugo na fermentaciji (vino sirce trulo voce musice vinske)?
dal kad pretaces u sekundar puno pjeni odnosno mlaz piva upada u sekundar sa velike visine?
Sa cime vrsis dezinfekciju fermentora i kako?
U prostoriji gde se vrši fermentacija nema niš drugo nego samo pivo. Fermentor je smješten u komoru u kojoj održavam određenu tempereturu. Međutim, sekundar mi je parafinirana plastčna bačva volumena 30L I bojim se da je u tome problem. Bačvu operem varikinom ali je napunjena pivom samo oko cca 2/3. Kod pretakanja koristim plastično crijevo kako piva nebi slobodno padala. U sekundaru na površini nema znakova kontaminacije sa lactobacillusom, ali nakon 2 tjedna promjeni se okus pive u kiselo što me upučuje na oksidaciju.
Interesira me sve u vezi pravljenja pive: recepti, postupci i sastojci.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » uto svi 30, 2017 4:03 pm

mijenjaj ili izbaci u potpunosti sekundar za svaki slucaj promjeni i crijevo za pretakanje i piva ce ti biti ok...

eh da i nemoj vise fermentirat niti ua sekundar koristiti posudje koje nije lako perivo..
Zadnja izmjena: AlkoholUnited, dana/u uto svi 30, 2017 4:31 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » uto svi 30, 2017 4:05 pm

Oksidacija ne daje kiselo.
Navukao si neku bakteriju u neki od dijelova sustava. Primar,sekundar, sve što dolazi u doticaj s pivom kod pretakanja od lonca za kuhanje do boca provjeriti. Kako startaš sifon kod pretakanja? Jesu li sve pipe sterilizirane, štapić za flaširanje?
slika

Odgovori