Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

Post Postao/la EsArt » pet stu 25, 2022 10:13 pm

isprva sam mislo ne podjeliti to na foruma ali ...iapk budem
5 godina kuham pivkane i nikad ama nikad ni jedan problem ,imam jedo 5 receptura koje radim jer radim pivo za sebe i family da ga konzumiramo ...i ...
Kuhal sam IrishRed ....meni jako drago pivo
stavio u komoru i za dva dana idem vidjeti jel počelo vrenje ....i naravno fermentiram na 18 C i počelo je ...
zatvorim komoru ....
za jedno tri dana pogledam uređaj Inkbird ITC-308 koji je spojen na fermentaor i vidim neš čudno
otvorim komoru kad ono ...
vjerojatno sam otvarajući vrata kod kontrole povukao sondu i gledam i ne vjerujem ...
na Fermentaoru je dograđen Termometar a on pokazuje 45 C ..probam fermentator vruči je ...grijač je ostao raditi
znao sam ...gotovo je....amen ...bacam ...
idem mjeriti FG 1,018 a kako je OG bio 1.060 kontam kaj da radim ...probam sladovinu ...nema neki nepoznati okus
odlučujem sniziti temperaturu na 3 C i flaširati
stavljam po 4 gr dekstroze u flašice i stavljam na temperaturu od 18 C

e sad baš me zanima kaj to bude ....dešava se....
WhatsApp Image 2022-11-21 at 13.08.30.jpeg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

baremarino
Postovi: 13
Pridružen/a: uto ožu 09, 2021 10:29 am

Re: Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

Post Postao/la baremarino » pon stu 28, 2022 2:24 pm

Kod mene bila obratna situacija prošlu turu. Senzor od inkbirda mi ispao iz frizidera i stalno pokazivao visoku temperaturu a u frižideru temperatura pala na 10c, odmah na početku fermentacije. Ali ništa se nije desilo, skroz normalna IPA.

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Re: Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

Post Postao/la darioklc » pon stu 28, 2022 9:24 pm

Kod mene se isto to dogodilo još davnih dana. Ispao termostat sonda i 2 dana mi grijač kurio. Bilo je u pitanju kolko se sjećam neki brown ale.
Naravno, odlučio sam ju flaširati i vidjeti kako će ispasti.
Na kraju je imalo neku čudnu aromu, ne mogu reći da je piva ispala dobra, ali popilo se. :-)

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

Post Postao/la EsArt » uto stu 29, 2022 9:49 pm

a iskreno i ja jedva cekam da vidim kaj bude od toga ..probal sam sladovinu na temperaturi od 3 C nikakav poseban okus ni aromu nisam osjetio po parametrima trebala bi biti jakosti 4,8 % sutra je 10 dana u flašicama pa budem okrenul i nek stoji još jedno 10 dana pa proba ....

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Nakon 5 godina uspješnog kuhanja...desi se i sranje

Post Postao/la EsArt » pet pro 16, 2022 11:00 am

EsArt je napisao/la:
uto stu 29, 2022 9:49 pm
a iskreno i ja jedva cekam da vidim kaj bude od toga ..probal sam sladovinu na temperaturi od 3 C nikakav poseban okus ni aromu nisam osjetio po parametrima trebala bi biti jakosti 4,8 % sutra je 10 dana u flašicama pa budem okrenul i nek stoji još jedno 10 dana pa proba ....
Popilo se ...isti okus je bio kao kad normalno odfermentira ...ljepa boja i pjena ,nitko se nije bunio na kvalitetu ili nedaj bože ...nevalja...eto ....hvala prijatelju Erdeljiću iz Osjeka koji je rekao ....ne bacaj .... :pivo4:

Odgovori