Stirplate

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet vel 16, 2012 1:09 pm

Baš mi se nameće pitanje: što dobivam mijenjajući teglu od krastavaca tikvicom?
Poštujem pravila struke koju gotovo i ne poznajem, ali:
radeći u zadnje vrijeme s kvascima niti jednom nisam sterilizirao niti jedan dio opreme u dodiru s kvascima. Samo izosan, i operem ga vodom iz dobrog vodovoda. I sve prođe OK. Kad bi tko rekao da je sreća u pitanju, ne bih se takve sreće imao sreće nalopatati cijeli život.
Kakva je to sreća, ako se ne lijepi među prstima? :D

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » čet vel 16, 2012 1:11 pm

Don Genovese je napisao/la:Baš mi se nameće pitanje: što dobivam mijenjajući teglu od krastavaca tikvicom?
Poštujem pravila struke koju gotovo i ne poznajem, ali:
radeći u zadnje vrijeme s kvascima niti jednom nisam sterilizirao niti jedan dio opreme u dodiru s kvascima. Samo izosan, i operem ga vodom iz dobrog vodovoda. I sve prođe OK. Kad bi tko rekao da je sreća u pitanju, ne bih se takve sreće imao sreće nalopatati cijeli život.
Kakva je to sreća, ako se ne lijepi među prstima?
pa dobijaš to da možeš starter zakuhati i ohladiti u toj istoj tikvici. također, izgledaš zajebanije kad ti prijatelji vide tikvicu 8)
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Her Flick
Postovi: 185
Pridružen/a: pon vel 21, 2011 10:42 am
Lokacija: Solin

Post Postao/la Her Flick » čet vel 16, 2012 9:07 pm

Jedini zajeb sa teglicom krastavaca koji mi se desio bio je da sam uzeo teglicu sa netom pojedenim krastavcima umjesto već pripremljene iste takve teglice.
Bio je to neki ludi kiselkasti miris.Sačuva sam tu teglicu pa me sve đava tenta da napravim šta usitno. Inače bez problema radim startere u njima.
Naprotiv namečio sam se na lagere pa mi trebaju veći starteri a staklarije nikad dosta.
Na slikama su starteri sa kvascem starim točno godinu dana :wink:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » pet vel 17, 2012 11:12 am

Evo iz domaće radionice izašla nova sprava.
I stir bar je napravljen u domačoj izvedbi i to tako da sam stavil dve kuglice u slamčicu, pa zaljepil toplim ljepilom.
Napajanje 7,5 v.
Dela super.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la gollum » pet vel 17, 2012 1:42 pm

Cekajte, pa ja sam shvatio da je tikvica potrebna između ostalog zato sto za razliku od teglica ima ravno dno, nema onog ispupcenja pa stir bar teze ispadne iz centra, ako je i teglica dobra super. Onda imam drugo pitanje da li je moguce da mi je magnet preslab, jer kad sam isprve napravio stirplate kao podlogu sam stavio plexi od cca 4mm, kao da se ne savija pod tezinom veceg startera, ali kad bi stavio neku probnu zbicu u casu ne samo da je nebi vrtio nego nije uopce imao utjecaja na nju.

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » pet vel 17, 2012 2:06 pm

gollum je napisao/la:Cekajte, pa ja sam shvatio da je tikvica potrebna između ostalog zato sto za razliku od teglica ima ravno dno, nema onog ispupcenja pa stir bar teze ispadne iz centra, ako je i teglica dobra super. Onda imam drugo pitanje da li je moguce da mi je magnet preslab, jer kad sam isprve napravio stirplate kao podlogu sam stavio plexi od cca 4mm, kao da se ne savija pod tezinom veceg startera, ali kad bi stavio neku probnu zbicu u casu ne samo da je nebi vrtio nego nije uopce imao utjecaja na nju.
a moguce je. najbolje ti je iscupat magnete iz starog harda, dosta su jaki

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la gollum » pet vel 17, 2012 2:18 pm

Pa iscupao sam ga iz starog harda. Mozda je problem sto je hard bio od 2 Gb, najbolje ce bit da rastavim raptora sa DC-a na poslu. :lol: A poigrat cu se jos malo.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pet vel 17, 2012 2:27 pm

hehe... nemaju GB veze, bitno je da je magnet neomidiski, rijetki zemljani magnet... mozda je preudaljen, ili ako je dno stvarno debelo ili uzdignuto. tikvica je tanka i ima ravno dno, a svakakve teglice mogu biti uzdignute, a i dosta debelog dna, i ako je dno debelo mozda ti ne lovi, probaj neku drugu posudicu sa tanjim dnom ili priblizi plexiju magnet.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la gollum » pet vel 17, 2012 2:45 pm

Evo sad sam spojio dva magneta jedan na drugoga, neznam da li to ima smisla, i priblizio plexi na milimetar od magneta, u obicnu casu vode stavio saraf i kad zavrtim vent onako samo rukom saraf se vrti, ali kad stavim onu probnu zbicu izoliranu buzirom nista.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet vel 17, 2012 2:50 pm

Neodimijski. Sorry, Zedni.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pet vel 17, 2012 2:54 pm

Don Genovese je napisao/la:Neodimijski. Sorry, Zedni.
Slovo vam-tam... :D Skuzio je a i google bi odmah prepravio da je upisao samo. ;)
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet vel 17, 2012 5:30 pm

gollum je napisao/la:Evo sad sam spojio dva magneta jedan na drugoga, neznam da li to ima smisla, i priblizio plexi na milimetar od magneta, u obicnu casu vode stavio saraf i kad zavrtim vent onako samo rukom saraf se vrti, ali kad stavim onu probnu zbicu izoliranu buzirom nista.
Mozda je zbica od inoxa koji nije jako magnetican pa zato neradi. Stavi saraf u buzir i vozi.

Travolta
Postovi: 121
Pridružen/a: sub stu 05, 2011 1:25 pm
Lokacija: Sl.Brod

Post Postao/la Travolta » pet vel 17, 2012 8:35 pm

a da za probu uzmes cavao,a ne nista izolirano.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » pet vel 17, 2012 10:25 pm

gollum je napisao/la:Evo sad sam spojio dva magneta jedan na drugoga, neznam da li to ima smisla, i priblizio plexi na milimetar od magneta, u obicnu casu vode stavio saraf i kad zavrtim vent onako samo rukom saraf se vrti, ali kad stavim onu probnu zbicu izoliranu buzirom nista.
Da li imaš potenciometar? Bez potenciometra okretaji skoče odmah na maksimum i onda stir bar iskoči iz centra, tj uopće ga ne možeš zavrtjeti. Potenciometar ti omogućava da odrediš broj okretaja koji stir bar može podnjeti, a da ne iskoči. To je osobito važno ako dno posude nije ravno.
Stir bar treba biti magnet.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la gollum » sub vel 18, 2012 12:40 pm

Napravio sam bio nesto po shemi od herr flicka i skuzio da se pocne vrtiti na 3 V i izleti na 4,2V samo sto mi taj testni potenciometar nije bas dobar jer ima pre mali hod odnosno taj raspon voltaze ja na dva mm tako da ako samo malo pretjeram on ode preko 4,2 v. Dolazi mi ovaj mjesec drugi sa deal extreme-a. Zbica je ok jer se direktno na magnet je...o zalijepi. Vidjet cu u ponedjeljak u ljekarni za pravi stirbar ako je teta uspjela naruciti.

Odgovori