RIMS by admin

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet ruj 02, 2011 2:37 am

Pa ovaj uredjaj ima sve sto si naveo i "samo" je 40 baksa skuplj odmonog koji sa ja narucio i koji nema ove opcije sa programiranjem vremena zadrzavanja. Da sam ga ranije nasao sigurno bi si dobro razmislio da to kupim.

Avatar
tomi2206
Postovi: 59
Pridružen/a: pet srp 09, 2010 7:01 pm
Lokacija: Poreč/Istra

Post Postao/la tomi2206 » ned ruj 04, 2011 5:00 pm

To je veoma zanimljivo ali sam se već zaj.. pa sam narućio PID Termostat doduše ne kao ovj sa linka nego kao onaj od Admina!!

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » pon ruj 12, 2011 10:26 am

Koji je unutarnji promjer bačve od 50L, tj. koliki bi trebao bit promjer lažnog dna i da li ide od ruba do ruba?

Jel dno konusno ili ravno?

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pon ruj 12, 2011 10:50 am

dno je poluokruglo, baci oko na neku bacvu ili google "kegle conversion" ili tako nesto. Izmjerim ti tocan promjer mog sita. Sito mora biti sklopivo da ga možeš ugurati u bačvu i onda raširiti da pokrije cijelo dno...

Avatar
tomi2206
Postovi: 59
Pridružen/a: pet srp 09, 2010 7:01 pm
Lokacija: Poreč/Istra

Post Postao/la tomi2206 » pon ruj 12, 2011 11:08 am

Bok,
ja sam nabavio ovakav

http://www.ebay.com/itm/JAYBIRD-15-FALS ... 1903wt_754

15" ti je 38,1 Cm,
rupe fi 2 mm

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » pon ruj 12, 2011 12:12 pm

admin je napisao/la:dno je poluokruglo, baci oko na neku bacvu ili google "kegle conversion" ili tako nesto. Izmjerim ti tocan promjer mog sita. Sito mora biti sklopivo da ga možeš ugurati u bačvu i onda raširiti da pokrije cijelo dno...
Ajd molim te.
Treba li stavit kakve distancere il je dno bačve dovoljno zaobljeno za spriječi zagaranje slada?
tomi2206 je napisao/la:Bok,
ja sam nabavio ovakav

http://www.ebay.com/itm/JAYBIRD-15-FALS ... 1903wt_754

15" ti je 38,1 Cm,
rupe fi 2 mm
Mislim izvest nešto u DIY verziji.
100€ mi je previše samo za dno (bačva dođe upola manje) tako da ću kupnju gotovoga ostavit kao zadnju opciju.

Zvao sam Tehnopan, tabla lima (1x2m, debljine 1,5mm, fi rupa- 2mm, razmak max 3mm) dođe 2800 kn, 1x1m je oko 65% jeftinije. Trebam još vidit u Strojoprometa al mislim da je i kod njih slično.

Vidit ću može li se dogovorit da mi ostave manji komad ako im ostane od rezanja.
Ili ako ima još zainteresiranih da podijelimo troškove za cijelu tablu..

Avatar
tomi2206
Postovi: 59
Pridružen/a: pet srp 09, 2010 7:01 pm
Lokacija: Poreč/Istra

Post Postao/la tomi2206 » pon ruj 12, 2011 12:22 pm

Meni je to bila "jeftinija" varijanta jer nemam u blizini nikog s takvim limom tj moram naručiti u Zg. Od nekoliko tvrtki nisam dobio odgovor dok su neke vršile prodaju samo cijele ploče i nebi naplatile rezanje. Od 2 tvrtke sam čak dobio upit dali je to za pivo jer su već imali takvih upita! :shock:
Najbolje bi bilo da se više ljudi dogovori oko 1 ploče jer ovako je preskupo.
Probaj poslti poruku Svarogh-u, mislim da je on imao neki kontakt preko e-baya za sam perforirani lim i čini mi se da nije bio skup cca
10-20 EUR
:D

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » pon ruj 12, 2011 12:35 pm

Ako je tako, to je bagatela..
Našao sam njegov post s jednim linkom al je cijena £30.76 bez shippinga, vidit ću s njim na koji je mislio..
Ovaj od £30 je 1mm, koliko je to dovoljno ako ukomljavamo 10ak+ kg slada?

Avatar
tomi2206
Postovi: 59
Pridružen/a: pet srp 09, 2010 7:01 pm
Lokacija: Poreč/Istra

Post Postao/la tomi2206 » pon ruj 12, 2011 12:54 pm

Nije stručno mišljenje ali ako se ne savija dok je izbušen onda ne bi trebalo biti problema.Kada sam stavio lažno dno na svoju bačvu od 30L super je sjelo, a posšto je bačva sa ispupćenim ( kao široki U ) dnom imam "zraka" 2 Cm. Isprobao sam dno sa vreču brašna od 5 kg i nije se savila više od toliko

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon ruj 12, 2011 1:53 pm

Jooj i ja muku mucin sa perforiranim dnom. Kolega mi radi na otpadu pa cu vidjeti sa njim da li moze nesto naci pa se javim. U medjuvremenu, ako smislite nesto, javite. Imam brojeve od nekih firmi pa cemo vidjeti.

Strojopromet Osijek - 031/378-089
Pro Metall - 01/373-4248
Rijeka metali - 051/691-193

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » pon ruj 12, 2011 6:14 pm

Ja sam naručio kod LIMAS - limarija Skendrović, u Sv. Nedelji. Rade promjer koji hočeš, jedino rupe nisam mogao previše birati, najmanji promjer je bio 2mm, razmak centara rupa 4mm. Oni to nazivaju perforacije sa pomaknutim redovima.
Lim je inox 304 1mm,promjer je 500mm( s time da su rupe bile u promjeru 440mm tako da sam odnio kod G. Fresla koji je to porubio na Fi 442mm. U LIMASu je koštalo je oko 200 kn, i Fresl je naplatio 50 kn.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto ruj 13, 2011 12:52 am

diS je napisao/la:
admin je napisao/la:dno je poluokruglo, baci oko na neku bacvu ili google "kegle conversion" ili tako nesto. Izmjerim ti tocan promjer mog sita. Sito mora biti sklopivo da ga možeš ugurati u bačvu i onda raširiti da pokrije cijelo dno...
Ajd molim te.
Treba li stavit kakve distancere il je dno bačve dovoljno zaobljeno za spriječi zagaranje slada?
tomi2206 je napisao/la:Bok,
ja sam nabavio ovakav

http://www.ebay.com/itm/JAYBIRD-15-FALS ... 1903wt_754

15" ti je 38,1 Cm,
rupe fi 2 mm
Mislim izvest nešto u DIY verziji.
100€ mi je previše samo za dno (bačva dođe upola manje) tako da ću kupnju gotovoga ostavit kao zadnju opciju.

Zvao sam Tehnopan, tabla lima (1x2m, debljine 1,5mm, fi rupa- 2mm, razmak max 3mm) dođe 2800 kn, 1x1m je oko 65% jeftinije. Trebam još vidit u Strojoprometa al mislim da je i kod njih slično.

Vidit ću može li se dogovorit da mi ostave manji komad ako im ostane od rezanja.
Ili ako ima još zainteresiranih da podijelimo troškove za cijelu tablu..
Dečki, Strojopromet Vam je najjeftiniji u regiji što se tiče obojenih metala, jer imaju najveću veleprodaju u ovom dijelu Hrvatske (koliko je meni poznato), pa tako i najniže cijene, i svi mali od njih kupuju i dalje "deru derane". Tko ima novaca, taj na forumu ni ne pita išta. Izmjerite koliko kome treba, dogovorite se i kupite cijelu ploču, bađatela, nek neko nađe kakvog poštenog susjeda s brusilicom ak' nema tko od Vas, i "piljugajte" po mjeri. Možeš izabrat' rupe kakve želiš, materijal SS304, koji je jeftiniji od 316, ali za pivu jednako dobar, debljina (#po meni#) dovoljno 1 mm, ali onda s doljnje strane treba privezati tri-četiri "odstojnika" minimum 1 cm visine. Moja ploča je iz jednog komada, i taman legne dolje u konus pivske inox bačve od 50 litara (malo je uža od najširih stijenki). Ako imate "dobričinu" susjeda koji ima i aparat za zavarivanje argonom, lijepo skuhate jednu šaržu pive za majstora, pa nek se lagano hladi dok bude zavarivao sve što Vam padne na pamet (puna ploča SS304 2m2 x 1 mm je čini mi se bila nekih 200 kn, od toga možeš napraviti dva lonca 89 litara=dva plašta 150cm x 50cm, dva dna D=50 cm). Eto prijedlog za znatiželjne, pa kombinirajte. Imate i Palčevog majstora, pa tražite popust na količinu. Nije sve tako crno, uvijek ima barem "dva putića" do rješenja.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto ruj 13, 2011 7:07 am

Da. Oni su jedini koji prodaju inox fitinge.Postoji još jedno poduzeće na drugom kraju grada sa sličnim asortimanom.Inox Centar Sesvete.
Kupovao sam i kod njih,oni vrše uslugu rezanja po mjeri uz recimo pristupačne cijene.Nije potrebno kupiti cijele ploče prodaju vam točno što ste naveli po mjerama,samo je tad 20% skuplje.Bar je tako bilo prije dvije godine kad sam zadnji put bio tamo.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » uto ruj 13, 2011 1:42 pm

Don Genovese je napisao/la:
diS je napisao/la:
admin je napisao/la:dno je poluokruglo, baci oko na neku bacvu ili google "kegle conversion" ili tako nesto. Izmjerim ti tocan promjer mog sita. Sito mora biti sklopivo da ga možeš ugurati u bačvu i onda raširiti da pokrije cijelo dno...
Ajd molim te.
Treba li stavit kakve distancere il je dno bačve dovoljno zaobljeno za spriječi zagaranje slada?
tomi2206 je napisao/la:Bok,
ja sam nabavio ovakav

http://www.ebay.com/itm/JAYBIRD-15-FALS ... 1903wt_754

15" ti je 38,1 Cm,
rupe fi 2 mm
Mislim izvest nešto u DIY verziji.
100€ mi je previše samo za dno (bačva dođe upola manje) tako da ću kupnju gotovoga ostavit kao zadnju opciju.

Zvao sam Tehnopan, tabla lima (1x2m, debljine 1,5mm, fi rupa- 2mm, razmak max 3mm) dođe 2800 kn, 1x1m je oko 65% jeftinije. Trebam još vidit u Strojoprometa al mislim da je i kod njih slično.

Vidit ću može li se dogovorit da mi ostave manji komad ako im ostane od rezanja.
Ili ako ima još zainteresiranih da podijelimo troškove za cijelu tablu..
Dečki, Strojopromet Vam je najjeftiniji u regiji što se tiče obojenih metala, jer imaju najveću veleprodaju u ovom dijelu Hrvatske (koliko je meni poznato), pa tako i najniže cijene, i svi mali od njih kupuju i dalje "deru derane". Tko ima novaca, taj na forumu ni ne pita išta. Izmjerite koliko kome treba, dogovorite se i kupite cijelu ploču, bađatela, nek neko nađe kakvog poštenog susjeda s brusilicom ak' nema tko od Vas, i "piljugajte" po mjeri. Možeš izabrat' rupe kakve želiš, materijal SS304, koji je jeftiniji od 316, ali za pivu jednako dobar, debljina (#po meni#) dovoljno 1 mm, ali onda s doljnje strane treba privezati tri-četiri "odstojnika" minimum 1 cm visine. Moja ploča je iz jednog komada, i taman legne dolje u konus pivske inox bačve od 50 litara (malo je uža od najširih stijenki). Ako imate "dobričinu" susjeda koji ima i aparat za zavarivanje argonom, lijepo skuhate jednu šaržu pive za majstora, pa nek se lagano hladi dok bude zavarivao sve što Vam padne na pamet (puna ploča SS304 2m2 x 1 mm je čini mi se bila nekih 200 kn, od toga možeš napraviti dva lonca 89 litara=dva plašta 150cm x 50cm, dva dna D=50 cm). Eto prijedlog za znatiželjne, pa kombinirajte. Imate i Palčevog majstora, pa tražite popust na količinu. Nije sve tako crno, uvijek ima barem "dva putića" do rješenja.
Hajde uslikaj te kotlove koje si ti sa susedom napravio od ploče debljine 1 mm. Baš me interesira kako izgledaju varovi, koje ste načinili sa običnim MIG/MAG aparatom.
Ja sam trebao nešto zavariti od 1,5mm debelog inoxa(304), i svi meštri su me odbili, osim jednog koji je imao aparat sa plazmom. Ostalima je to bilo prertanko i nisu se usudili variti.
Nije to tako jednostavno načiniti bačvu, to mogu samo specijalno opremljeni i još uz to treba puno znanja o varenju inoxa.
Npr. Centropromet iz Čakovca, koji proizvodi inox bojlere je upočetku imao problema sa varovima-bojleri su nakon godinu dana počeli curiti na varu. Trebalo im je više od godinu dana da skuže što ne rade dobro, a oni su odlično opremljena i specijalizirana tvornica.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » uto ruj 13, 2011 2:45 pm

ja i kum smo prvu bačvu radili od 0,6 lima.slika Prvo je zapertlovana pa onda varena sigmom. Varovi su katastrofa izgledali, koda su se djeca igrala, ali držali su. Ova nova bačva je od 2 mm lima i radili su ju kod nas u firmi, čeono zavarivanje poput onog na inox bačvama za vino, sasvim druga priča

Odgovori