Lažno dno - sito

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Lažno dno - sito

Post Postao/la admin » pon stu 14, 2011 2:14 am

Nakon preinaka na svom lažnom dnu sa rupicama svakom tko ne zna što bi i kako, perforirana pločevina u strojoprometu prevelika i preskupa... uzmite obični inox lim, flexericu sa tankom šajbom za inox i navali. Trebalo mi je manje od 45min za ove rezove i mislim da funkcioniraju bolje od rupica. I profi sita (tipa kotao u starom medvedgradu) isto imaju rezove a ne rupice. Sito nije previše oslabljeno te i dalje stoji ravno. Vidio sam neke amere koji čak i ne kupuju lim nego odrezani gornji dio bašve još dodatno zarežu i eto sita :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto stu 22, 2011 1:20 pm

Ja ću isto kao ameri riješit s vrhom bačve, jedino sam mislija dat da mi to nwtko s laserom riješi, kad sam iša pitat za napravit lažno dno tip mi je pita cca 1000kn s materijalom, ali bi on da nekom da to izreže na laser

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto stu 22, 2011 2:29 pm

Ovi zarezi koštaju niti pola inox šajbe i jedno pol sata vremena... Lim od kojeg je sito je dosta tanji od bačve pa te čeka malo više posla no mislim da se isplati..

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto stu 22, 2011 2:57 pm

kako bi bilo da osim rezanja napravim i rupe? nisam siguran koliki će protok bit. Mislim da bi i jedan čep koji sam pokvario dok sam ga skidao s bačve mogao iskoristit kao neku osnovu za mješalicu? Kombinacija kao u nika praskatona :D

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto stu 22, 2011 3:34 pm

Mislim da ćeš se sa rupama u inoxu namučiti i potrošiti tonu borera (ne znam kakva su tvoja iskustva no busenje inoxa je živa muka) a nećeš postići puno. Odrezani dio od bačve je puno čvršći i možeš napraviti više zareza i gušće bez straha da pretjerano oslabiš lažno dno.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » uto stu 22, 2011 4:03 pm

Koja je debljina ovog lima?

Vrh bačve savršeno sjedne na dno a već ima i rupu u centru ako je dobro izrežemo.. ja ću svakako pokušat s njim.

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » uto stu 22, 2011 4:35 pm

diS je napisao/la:Koja je debljina ovog lima?

Vrh bačve savršeno sjedne na dno a već ima i rupu u centru ako je dobro izrežemo.. ja ću svakako pokušat s njim.
I ja planiram tako nesto napraviti ali mi nije jasno sto se dobije s tom velikom rupom u sredini.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » uto stu 22, 2011 4:37 pm

Rupa služi za odvodnu cijev. Gumeni čep, mislim br.7 savršeno legne, još rupa u njemu i odmah možemo stavit Cu cijev, hermeto spoj i imamo cijeđenje.

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » uto stu 22, 2011 4:48 pm

A sto je hermeto spoj?

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » uto stu 22, 2011 5:15 pm

http://vodotehna.hr/mesingani-fiting/he ... j_vanjski/

Spaja bakrenu cijev i priključak s navojem.

okarm
Postovi: 324
Pridružen/a: ned srp 19, 2009 10:15 pm
Lokacija: ZG

Post Postao/la okarm » uto stu 22, 2011 5:29 pm

admin je napisao/la:Mislim da ćeš se sa rupama u inoxu namučiti i potrošiti tonu borera (ne znam kakva su tvoja iskustva no busenje inoxa je živa muka) a nećeš postići puno. Odrezani dio od bačve je puno čvršći i možeš napraviti više zareza i gušće bez straha da pretjerano oslabiš lažno dno.
ma busi se i inox bez problema.. samo treba busiti malom brzinom uz jak pritisak i hladjenje svrdla..
ja nedavno na akciji uzeo set metabo svrdla (HSS-tin) za 150kn, sa jednim svrdlom izbusio vec 70ak rupa u inoxu i jos je ko novo... a busi ih ko obican pleh..

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » uto stu 22, 2011 6:01 pm

diS je napisao/la:Rupa služi za odvodnu cijev. Gumeni čep, mislim br.7 savršeno legne, još rupa u njemu i odmah možemo stavit Cu cijev, hermeto spoj i imamo cijeđenje.
nije ni meni jasno šta bi s tom rupom, ako se ostatak tog poklopca buši ili zarezuje onda se kroz njega i procijeđuje... šta bi se onda kroz rupu procijeđivalo? očito ja u glavi imam sliku drugačijeg sistema od onoga što ti zamišljaš :D


živili!

Avatar
Her Flick
Postovi: 185
Pridružen/a: pon vel 21, 2011 10:42 am
Lokacija: Solin

Post Postao/la Her Flick » uto stu 22, 2011 8:40 pm

Moje rješenje je obični bakreni lim koji sam narezao listom za inox od 1mm.
Gumenim čekićom lagano sam pritiska i nabija uz dno od bačve dok nije leglo kako triba. Dakle ovo dno leži na dnu bačve,nema praznog prostora.
Pokazalo mi se bolje od nekakve moje varijante adminovog lažnog dna.
Nikako mi nije zagorilo dosad niti ima kakvih naznaka da hoće.
Možda bi i zagorilo da ne promiješam dok dižem temperaturu ali to neću ni pokušat provjerit.
Šta se cijeđenja tiče,jedini problem mi se ponekad desi da prvi mlaz poteče skoro nikako.hoću reć ispiranje ionako radim vrlo polako ali dok ne napravim recirkulaciju prvih par litara protočnost je slaba dok se ne očisti linija.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » uto stu 22, 2011 9:19 pm

Pajdo je napisao/la:nije ni meni jasno šta bi s tom rupom, ako se ostatak tog poklopca buši ili zarezuje onda se kroz njega i procijeđuje... šta bi se onda kroz rupu procijeđivalo? očito ja u glavi imam sliku drugačijeg sistema od onoga što ti zamišljaš :D
živili!
Je, sad vidim da može bit zbunjujuće.. rupa u centru je za cijev koja vodi na slavinu ukoliko se otvor na bačvi ne nalazi ispod lažnog dna:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » sri stu 23, 2011 7:47 am

admin je napisao/la:Mislim da ćeš se sa rupama u inoxu namučiti i potrošiti tonu borera (ne znam kakva su tvoja iskustva no busenje inoxa je živa muka) a nećeš postići puno. Odrezani dio od bačve je puno čvršći i možeš napraviti više zareza i gušće bez straha da pretjerano oslabiš lažno dno.
znači samo zarezi, jedva čekam to riješit, dosta mi je ball sacka :)

Odgovori