Pomoc oko braumeister-a DIY

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
kiki-83
Postovi: 64
Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
Lokacija: Slavonski brod

Pomoc oko braumeister-a DIY

Post Postao/la kiki-83 » uto svi 13, 2014 10:53 pm

Slazem si braumeistera i zanima me dali mogu koristiti pumpu od centralnog grijanja,brine me sto je od gusa gdje mi prolazi slad ili moram koristiti plasticni.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto svi 13, 2014 11:24 pm

Obično je rotor i kučište pumpe za centralno grijanje od mesinga, ako ova tvoja nije "malo starija". Mesing je legura bakra i cinka. U sladovini imaš uglavnom jako slabu fosfornu kiselinu koja ne rastapa bakar, ali cink već malo da, no čini mi se zanemarivo.
Ne znam što bih ti rekao, neće ti to sigurno nanijeti neke ozbiljne štete, ni po zdravlje, a ni mehaničke, jer proces koji ćeš ti provoditi nije dugotrajan. S druge strane, inox kučište i rotor je poprilično skup. Ako imaš kakvog dobrog strojobravara, da ti napravi bar kučište od inoxa?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

kiki-83
Postovi: 64
Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
Lokacija: Slavonski brod

Post Postao/la kiki-83 » sri svi 14, 2014 8:27 pm

Samo da nebi pivo imalo metalan okus radi pumpe.
Pravim u bačvi od 50l ,znaci trebalo bi mi ispasti oko 40l pive i razmisljam uzeti inox grijace 2x1500w bi trebali biti dovoljni da zagriju i da ključa.

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » čet svi 15, 2014 1:57 am

kiki-83 je napisao/la:Samo da nebi pivo imalo metalan okus radi pumpe.
Pravim u bačvi od 50l ,znaci trebalo bi mi ispasti oko 40l pive i razmisljam uzeti inox grijace 2x1500w bi trebali biti dovoljni da zagriju i da ključa.
2 X 2kw za sreću i miran san. To imam ja. Odeš kod Kralja i kupiš grijače za bojler a mesing redukcije 5/4 na 6/4 koja će odglumit maticu naručiš u Termometalu Garešnica. Klingerit dihta, provjereno. Cijela priča oko 300 kn i taj dio radi sljedećih frtalj stoljeća. Pivo će imati vidljive greške u okusu kad ih napraviš sam a zbog mesinga.. hm...

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet svi 15, 2014 8:59 am

5/4 na 6/4 ne priliči redukciji, a matica bi trebala biti na kupljenoj prirubnici.
kiki-83, kupi si radije grijače koji imaju šeširiće na krajevima. Za priključak takvoga ti trebaju dvije rupe promjera tek 10 ili 12 mm.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

kiki-83
Postovi: 64
Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
Lokacija: Slavonski brod

Post Postao/la kiki-83 » pet svi 16, 2014 1:56 am

To sam i mislio sa tim sesiricima i samo dvije rupe,trazim po njuskalu inox grijace ali nikako da ih nadjem pa cu ocito morati praviti po narudjbi pa da mi odma i smota po dnu bacve tako da se nemoram zajebavati s motanjem.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet svi 16, 2014 2:28 am

Zašto jedan projekt "ganjaš" na dvije teme?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

kiki-83
Postovi: 64
Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
Lokacija: Slavonski brod

Post Postao/la kiki-83 » pet svi 16, 2014 2:55 am

Poceo sam s razlicitim temama pitanjima pa se svelo na isto:)))

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet svi 16, 2014 10:09 am

Daj ga ne jebi i izbriši jednu temu... Već sam pomislio da sam poblesavio jer vidim dvije različite teme pod istim imenom

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet svi 16, 2014 1:48 pm

Nemoj :mrgreen:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori