Od nule do pive

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderator/ica: Poljo

Odgovori
fegi
Kontakt:

Re: Od nule do pive

Post Postao/la fegi » pon ožu 25, 2019 11:05 am

Evo i kratki video: https://youtu.be/_B4vWtPja8o
NAUTILIS Home Brewery

fegi
Kontakt:

Post Postao/la fegi » sub ožu 30, 2019 10:35 am

Da nebude dosadno napravio još jedan gadget za kegerator. Ovaj puta je to mjerač protoka u kegeratoru putem kojeg me više neće pred prijateljima iznenaditi prazan keg... Unatoč specificiranoj tvorničkoj mogućoj grešci senzora dobrom kalibracijom uspio sam istočiti mali keg bez greške doslovno u ml... Možda će se kroz dulji period i različite pritiske pojaviti nekoliko ml pogreške ali zasad stvar djeluje iznad očekivanja... Zato mjerač ima palac gore i uvršten je u popis stvari koje unaprijeđuju kućno pivarstvo...
Lista tehnikalija koje sam sam napravio je ovdje: http://www.nautilis.eu/portfolio/

Od bitnijih karakteristika: uređaj radi na punjač mobitela, ima mogućnost unosa početnog stanja kega i unosa naziva i detalja piva koje se toči putem mobitela. Putem mobitela se također mogu pratiti stanja, uz mogućnost izrade i grafikona potrošnje :) Kroz nekoliko dana testirat ću opciju s 2 senzora za prikaz stanja u 2 kega/pipe. Za sad prvi pokazatelji da radi kako treba

za dodatna pitanja i ideje PM
flow dupli 2.jpg
flow dupli.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
NAUTILIS Home Brewery

fegi
Kontakt:

Post Postao/la fegi » ned ožu 31, 2019 6:57 pm

evo i video gotovog kučišta
https://www.youtube.com/watch?v=HtPPMNRw-rQ
NAUTILIS Home Brewery

agatus

Post Postao/la agatus » sri tra 03, 2019 7:12 pm

Divim ti se, sva čast!!!!!! :D

T0M

Post Postao/la T0M » čet tra 04, 2019 11:09 am

I ja imam slican projekt s ukljucenim Arduinom, raspberryem i ESP8266, ali nije toliko "graficki" sofisticiran.
Morali budemo malo popricati na sljedecem druzenju.

Jedna sugestija vezana za mjerenje kolicine piva u kegu, mozda bi ti bilo bolje da stavis senzor tezine ispod bacve (digitalna vaga), nego senzor protoka.

fegi
Kontakt:

Post Postao/la fegi » čet tra 04, 2019 2:39 pm

Bok. Vjeruj mi da sam razmisljao i jos razmisljam o tome. Vaga bi bila dosta skuplje i kompliciranije rjesenje. Jednako ili teze iskalibrirati da mjeri tocno... jer nije dovoljna samo tara kega, vec i konektor i eventualni pritisak na keg... onda opet trajnost iste kod prisustva vlage u kegeratoru...neznam jel podnosi temperature ispod 0...kod mene zna biti u skrinji natiskano 6 kegova i pitanje dal bi dobro radilo u slucaju da se kegovi dodiruju..i td... za sad sam ovime prezadovoljan... ustekano je na brzu spojnicu i vise ne skidam dok se ne pokvari... postavke napravim u 2 sekunde, a ionako mi je keg uvjek na vagi kod pretoka, samo zapisem kolicinu, unesem u aplikaciju i to je to.
NAUTILIS Home Brewery

fegi
Kontakt:

Post Postao/la fegi » pet lis 18, 2019 10:37 pm

Nakon godine dana testiranja, poboljšavanja i nadogradnji konačno mogu prezentirati najnoviju verziju WiFi kontrolera temperature. Osim vlastitog kodiranja koje je ciljano prvenstveno za pivare i za daljinsko održavanje i kontrolu temperature u fermentoru, razvio sam vlastiti dizajn PCB pločice koja se na uređaj za hlađenje/grijanje spaja na jednak način kao STC-1000. Kontroler je izrađen tako da je u slučaju kvara moguće bez većih problema zamjeniti dijelove i otkloniti kvar, pa bi trebao i potrajati. Dijelovi koji su ugrađeni u kontroler kupljeni su od provjerenih proizvođača i renomiranih robnih marki i pazilo se da takav bude svaki dijelić uređaja, jer je prioritet pouzdanost i trajnost. Dok me pitaju koja je prednost ovog uređaja odgovor je jednostavan. Vi u svakom trenutku na bilo kojem mjestu se nalazili imate kontrolu nad procesom koji se odvija u fermentoru, ponajprije što se u zadnje vrijeme dosta STC uređaja (releja) zaglavljuje te smrzava ili zakuhava fermentor i dovodi do raznih neugodnih pa i teških posljedica. Ovdje je to minimizirano ugradnjom kvalitetnijih dijelova, a ukoliko se i desi nekakva neželjena situacija (previsoka temp, preniska temp, kvar sonde...) uređaj alarmira preko maila, mobitela i zvučnog signala pa pravovremeno možete reagirati. Kada fermentirate s kvascima ili je takav stil pive gdje je potrebno često mjenjati temperaturu, a na poslu ste - to uopće nije problem. Nekoliko kolega pivara već je rezerviralo uređaj i jedva čekam povratnu recenziju. Trenutnu verziju izradio sam u samo 10 primjeraka od kojih je jedan moj, a nekoliko ih je već u kutijama zapakirano za dostavu. Ukoliko je netko zainteresiran može se javiti, a više detalja pogledati na www.nautilis.eu
NAUTILIS Home Brewery

fegi
Kontakt:

Post Postao/la fegi » pet lis 18, 2019 10:38 pm

evo još sličica
NAUTILIS Home Brewery

Odgovori