Kraljevečki pivski kutak oprema :)

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pet sij 16, 2015 1:44 pm

naravno da nije tako jednostavno :lol: :lol: :lol: ali ima još bolje rješenje a to je naponska regulacija, što mi je još jednostavnjije, barem za mene.
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

camel
Postovi: 83
Pridružen/a: pet stu 26, 2010 1:00 pm
Lokacija: Župa dubrovačka

Post Postao/la camel » sub sij 17, 2015 5:18 pm

Ne razumijem se u struju pa me zanima misliš li na nešto poput ovog?

http://www.ebay.com/itm/4000W-220V-AC-S ... 51c029ed3a

Sve pohvale za sistem :zivjeli2:

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sub sij 17, 2015 11:17 pm

to je super, samo nema potrebe za 4kW, al od viška, pogotovo kineskog glava ne boli ... :lol:

uglavnom danas smo kuhali i pumpe sam spojio preko jednostavnog dimmera za rasvjetu 400W i radi ko urica ...

nije mi jasno kako prije nisam razišljao o tome a struka mi :roll: :roll:
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sub sij 17, 2015 11:22 pm

dvije bebe ... neznaš koja pruža više zadovoljstva :

slika


vrijedni kolega:

slika


napokon završili mlin: HVALA tinl ... mlin je ubojica, sam ti nesmije past na nogu, il pločice ko meni :D
slika
slika

i eto malo slikica ormara, tko god pita dali je to sve potrebno, odgovor je naravno da nije, ali kad tako nešto košta par piva onda normalo da mora biti tako :)
slika
slika
slika
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » uto sij 20, 2015 10:34 am

sergio je napisao/la:sad sam napokon "slučajno" pročitao el manuela i skužio da pumpe imaju ugrađeni bypass koji se može regulirati ... tako da je i ta briga riješena uglavnom da se smanjiti do pola svoje snage što je i više nego dovoljno ...
Sergio,
ajde malo pojasni, koja pumpa ima ugrađeni bypass? Koliko košta i gdje ima to za kupiti?
Kaj treba za naponsko reguliranje pumpe?
Hvala



:zivjeli2:
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » uto sij 20, 2015 10:58 am

Nakon razgovora s uvoznikom, http://www.amgrupa.hr, saznao sam sam da se bypass tvornički ugrađuje i nije tako jednostavno, odnosno puno elegntnije i jednostavnije je regulirati brzinu motora, a regulirati ju možeš s "obinčnim" dimmerom za rasvjetu, naravno s njim treba paziti na nulu i fazu, odnosno moraš paziti da ti je faza koju reguliraš spojena točno na fazni vodić motora, i možeš puno preciznije i lakše regulirati protok bez straha da češ naštetiti motoru ...

druga opcija reguliranja napona je nešto kao ovo:
http://www.ebay.com/itm/2000W-50-220V-2 ... 4627d3422e

naručeno je pa kad isprobam dali dobro radi javim ....
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » uto sij 20, 2015 11:43 am

sergio je napisao/la:Nakon razgovora s uvoznikom, http://www.amgrupa.hr, saznao sam sam da se bypass tvornički ugrađuje i nije tako jednostavno, odnosno puno elegntnije i jednostavnije je regulirati brzinu motora, a regulirati ju možeš s "obinčnim" dimmerom za rasvjetu, naravno s njim treba paziti na nulu i fazu, odnosno moraš paziti da ti je faza koju reguliraš spojena točno na fazni vodić motora, i možeš puno preciznije i lakše regulirati protok bez straha da češ naštetiti motoru ...

druga opcija reguliranja napona je nešto kao ovo:
http://www.ebay.com/itm/2000W-50-220V-2 ... 4627d3422e

naručeno je pa kad isprobam dali dobro radi javim ....
Hvala.

Ova je sa bypassom. Ali nije za veće temperature.
http://www.roverpompe.com/en/prodotti/e ... -m-20-5366
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet sij 22, 2015 9:42 am

juhu ... stigle sonde ... i bome me iznenadile, puno željezo tj. inox, izgledaju masivno i isto mjere :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet sij 22, 2015 1:17 pm

sergio , nisam zadovoljan s ormarom :wink: :)

sa nutarnje strane , dole , fali štitnik ispred one tri crvene mine iznenađenja. viljuškom ili čak bez nje , lako je napipati neopipljivo :P

:hmelj: :pivo3:

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet sij 23, 2015 2:05 pm

Jebate. Kaj ti je to sve na ormaru za pivarenje. Mislim, pretpostavljam da je, ali ne kužim zakaj toliko osigurača :). Za uklopnike kužim da su za grijače, ali ovo ostalo. Kaj su ti oni sivi blokovi u donjem desnom uglu ormara i kakav ti on gretz stoji na hladnjaku u gornjem lijevom uglu?

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Post Postao/la darioklc » pet sij 23, 2015 2:50 pm

pklicov je napisao/la:Jebate. Kaj ti je to sve na ormaru za pivarenje. Mislim, pretpostavljam da je, ali ne kužim zakaj toliko osigurača :). Za uklopnike kužim da su za grijače, ali ovo ostalo. Kaj su ti oni sivi blokovi u donjem desnom uglu ormara i kakav ti on gretz stoji na hladnjaku u gornjem lijevom uglu?
Ovi sivi su čini se strujni transformatori? Čini se kao da žica prolazi kroz rupu.
Uglavnom opaki stroj. :)
Tko zna čime on još upravlja sa ovim... :-)

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Post Postao/la darioklc » pet sij 23, 2015 2:59 pm

Ovo je moj.
Malo sam se poigrao više :-)
slika

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pet sij 23, 2015 3:38 pm

:lol: :lol: :lol: a ja sam mislio da sam ja pretjerao :D morat ću malo doradit kutiju ... a moram zbog badema postavit neke zaštite :D

uglavnom:
sivo su strujni trafoi od analizatora mreže
onaj gretz na hladnjaku pretvara 24AC s trafoa u DC jer sam složio da na sklopkama nemam 220 nego preko tih 24 DCa okidam releje, osigurači nakupi se :D po jedan za svaku pumpu, jedan za trafo, tri od analizatora, tri od grijača, tri su od dolazne mreže .... još ih i fali :)
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pet sij 23, 2015 3:41 pm

nego sad mene zanima što je sve darioklc natrpao unutra ...
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Post Postao/la darioklc » pet sij 23, 2015 3:46 pm

sergio je napisao/la:nego sad mene zanima što je sve darioklc natrpao unutra ...
:-) Ma moje je nešto poslovno. Ovaj bi bio preskup za kućnu upotrebu. :-)

Odgovori