wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la Saša » ned lis 22, 2017 6:53 pm

Pozdrav,

nisam dugo pisao pa je vrijeme da objavim koji post. Našao sam super riješenje za kontrolu temperature kištre za fermentiranje. Riječ je o SONOFF uređaju koji radi kao wi-fi relej i ima senzor temperature. Trenutno koristim jedan za druge svrhe pa sam se sjetio svog problema sa temperaturom kištre. Uređaj je vrlo povoljan 10$ na ebay-u.
https://www.ebay.com/itm/Sonoff-Dual-Wi ... Sw-89ZO1ZJ
Ovaj ima dva izlaza. Jedan se može kirstiti za hlađenje, a drugi za grijanje.
U aplikaciji na mobitelu se podesi da se relej pali/gasi na željenoj temperaturi.
Aplikacija je super jer se može paliti i gasiti ručno ili prema postavkama tj. temperaturi.
Uz uređaj treba kupiti i senzor 5$.
https://www.ebay.com/itm/Sonoff-TH10-16 ... uZXYeZwmbA
Naravno treba i internet imati.
Kako koristim uređaj mogu reći da radi bez greške.

SP

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la AlkoholUnited » pon lis 23, 2017 12:36 pm

Zanimljivo... kolika je tocnost senzora za mjerenje topline?
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

svestenik
Postovi: 16
Pridružen/a: uto lip 16, 2015 10:10 pm
Lokacija: Banjaluka, RS, BiH

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la svestenik » pon lis 23, 2017 3:52 pm

Sonoff koristi digitalni DS18B20 senzor koji je veoma precizan i dolazi kalibrisan iz fabrike. Takodje, ako ima izlaz na internet imate mogucnost stalnog pracenja i korekcije temperature, gdje god se vi nalazili.

To je dobra strana price :).

Losa strana price je interval uzimanja uzorka koji je na SONOFFu jako dug, pa se zna desiti da temperatura poraste ili padne i za 2-3 stepena prije nego sto uredjaj reaguje.

Koristim 2 SONOFFa, jedan za frizider u kojem drzim pivo na odlezavanju i drugi u skrinji za testne fermentacije. Dobro radi sa sistemima u kojima nema velikih oscilacija, ali recimo u fazi burne fermentacije, kasni mu odziv i aktivacija hladjenja.

Jeftin i praktican, ali za samu kontrolu fermentacije bi radije isao na neko rjesenje sa kracim intervalom uzorkovanja.

T0M
Postovi: 208
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 11:41 am
Lokacija: Lug Poznanovecki

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la T0M » pon lis 23, 2017 4:41 pm

Ja koristim Arduino + ethernet shield, DS1820 temperaturne senzore i SSR za paljenje hladenja/grijanja.
Mogucnost upravljanja iz bilo kojeg dijela svijeta gdje ima interneta :-)

svestenik
Postovi: 16
Pridružen/a: uto lip 16, 2015 10:10 pm
Lokacija: Banjaluka, RS, BiH

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la svestenik » pon lis 23, 2017 11:12 pm

I ja za velike fermentore nesto slicno, Brewpi.

Pouzdan, brz, prilagodljiv, dostupan preko interneta i ima dobar pregled toka fermentacije:

slika

Avatar
nikac
Postovi: 265
Pridružen/a: sub lis 06, 2012 5:16 pm
Lokacija: Đakovo

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la nikac » uto lis 24, 2017 5:40 pm

Brewpi malo skupo za hobiste - mislim da je stc 1000 + relay i sve fino spakirano, daleko bolja investicija za hobi pivare.
A taj SONOFF nije loš da možeš pratit stanje u samoj komori ako slučajno otkaže stc,grijače tijelo ili uređaj za hlađenje pošto smo u današnje doba svi na mobitelima.
:pivo4:

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la AlkoholUnited » čet lis 26, 2017 12:50 pm

svestenik je napisao/la:
pon lis 23, 2017 3:52 pm
Sonoff koristi digitalni DS18B20 senzor koji je veoma precizan i dolazi kalibrisan iz fabrike. Takodje, ako ima izlaz na internet imate mogucnost stalnog pracenja i korekcije temperature, gdje god se vi nalazili.

To je dobra strana price :).

Losa strana price je interval uzimanja uzorka koji je na SONOFFu jako dug, pa se zna desiti da temperatura poraste ili padne i za 2-3 stepena prije nego sto uredjaj reaguje.

Koristim 2 SONOFFa, jedan za frizider u kojem drzim pivo na odlezavanju i drugi u skrinji za testne fermentacije. Dobro radi sa sistemima u kojima nema velikih oscilacija, ali recimo u fazi burne fermentacije, kasni mu odziv i aktivacija hladjenja.

Jeftin i praktican, ali za samu kontrolu fermentacije bi radije isao na neko rjesenje sa kracim intervalom uzorkovanja.
dakle mana je vrijeme izmedju grijanja ok... a dali se rucno preko mobitela moze komandama upalit grijanje odnosno hladjenje bez obzira na termostat?
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la Gorann » čet lis 26, 2017 3:11 pm

Moze , ali to zahtjeva drugi modul
Proucavao sam tu igrackicu , dosta jeftino i jednostavno
Kako je prije navedeno , ja mislim da je ok cisto za kontrolu temp na daljinu

Avatar
Narentino
Postovi: 19
Pridružen/a: sri lip 15, 2016 9:20 am
Lokacija: Neretva

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la Narentino » pet lis 27, 2017 10:54 am

https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota

možda uz malo truda moglo bi ga se modificirati u potpunosti za naše potrebe

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la Saša » čet stu 16, 2017 12:58 am

[quote=AlkoholUnited post_id=82295 time=1509015030 user_id=1664]
[quote=svestenik post_id=81962 time=1508766746 user_id=1534]
Sonoff koristi digitalni DS18B20 senzor koji je veoma precizan i dolazi kalibrisan iz fabrike. Takodje, ako ima izlaz na internet imate mogucnost stalnog pracenja i korekcije temperature, gdje god se vi nalazili.

To je dobra strana price :).

Losa strana price je interval uzimanja uzorka koji je na SONOFFu jako dug, pa se zna desiti da temperatura poraste ili padne i za 2-3 stepena prije nego sto uredjaj reaguje.

Koristim 2 SONOFFa, jedan za frizider u kojem drzim pivo na odlezavanju i drugi u skrinji za testne fermentacije. Dobro radi sa sistemima u kojima nema velikih oscilacija, ali recimo u fazi burne fermentacije, kasni mu odziv i aktivacija hladjenja.

Jeftin i praktican, ali za samu kontrolu fermentacije bi radije isao na neko rjesenje sa kracim intervalom uzorkovanja.
[/quote]

dakle mana je vrijeme izmedju grijanja ok... a dali se rucno preko mobitela moze komandama upalit grijanje odnosno hladjenje bez obzira na termostat?
[/quote]

Moze. Mozes rucno upravljati paljenje/gasenje, a mozes podesiti da se pali/gasi na odredenoj temperaturi.
Instalira se njihov softwer koji je jednostavan za koristenje.

LudVik
Postovi: 11
Pridružen/a: pon stu 02, 2015 8:22 am
Lokacija: Velika Gorica

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la LudVik » sri tra 03, 2019 1:30 pm

Jel onda netko zadovoljan s tim sonoff-om? Imam fermentor u koji je ugrađena spirala kroz koju voda tece, prije sam temperaturu kontrolirao sa stc-om, no s ovim bi imao malo vecu kontrolu ne bi morao biti non stop doma

Avatar
silver71
Postovi: 24
Pridružen/a: sri ruj 25, 2019 5:15 pm
Lokacija: Opuzen

Re: wi-fi kontrola temperature fermentacije SONOFF

Post Postao/la silver71 » uto lis 08, 2019 12:29 am

St. Arnulf of Metz, pray for us !

Odgovori