Izrada komore

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Izrada komore

Post Postao/la EsArt » uto sij 09, 2018 9:30 am

Pitanje za znalce
Pomažem prijatelju oko opreme za "Kuhanje piva" pa smo sad došli do komore ,kako on ima poveću škrinju koja mu stoji uradili bi sljedeće
Škrinju bi povezali na "InkBird ITC-308" za kontrolu temperature i preko njega u unutrašnjost škrinje ugradili neku vrstu sijalice za grijanje e sad mene zanima kakva bi to sijalica trebala biti ,koje jačine itd i s obzirom na kondenzaciju kako to napraviti a da bude sigurnosno ok
koristili bi ove stvari sa fotografija
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Izrada komore

Post Postao/la AlkoholUnited » uto sij 09, 2018 9:33 am

obicna sijalica od 75w je i vise no dovoljna za to sto trebas. Samo pazi po pitanju sonde gdje ce biti stacionirana u odnosu na sijalicu!
Ubaci u kombinaciju i ventilatore (od pc-a)
Zadnja izmjena: AlkoholUnited, dana/u uto sij 09, 2018 9:44 am, ukupno mijenjano 1 put.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Izrada komore

Post Postao/la EsArt » uto sij 09, 2018 9:35 am

AlkoholUnited je napisao/la:
uto sij 09, 2018 9:33 am
obicna sijalica od 75w je i vise no dovoljna za to sto trebas
hvala na odgovoru ,nego mene zanima sigurnosna strana tj kakvo grlo treba biti da ne dođe d kakvog udara glede kondenzacije a gledaj recimo da se sijalica montira na poklopac onda bi sonda trebala biti ili u sredini na bočnoj strani ili skroz pri dnu ali s ljeve ili desne strane tako da sijalica ne tuče direktno u nju ,barem tako nekako kontam

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Izrada komore

Post Postao/la erda » uto sij 09, 2018 10:11 am

EsArt je napisao/la:
uto sij 09, 2018 9:30 am
Pitanje za znalce
Pomažem prijatelju oko opreme za "Kuhanje piva" pa smo sad došli do komore ,kako on ima poveću škrinju koja mu stoji uradili bi sljedeće
Škrinju bi povezali na "InkBird ITC-308" za kontrolu temperature i preko njega u unutrašnjost škrinje ugradili neku vrstu sijalice za grijanje e sad mene zanima kakva bi to sijalica trebala biti ,koje jačine itd i s obzirom na kondenzaciju kako to napraviti a da bude sigurnosno ok
koristili bi ove stvari sa fotografija
Ovo i mene čeka.
Vidim da je InkBird vani 30-ak $ na akciji, gdje si ga uzeo?
Zadnja izmjena: erda, dana/u uto sij 09, 2018 10:50 am, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Izrada komore

Post Postao/la AlkoholUnited » uto sij 09, 2018 10:47 am

EsArt je napisao/la:
uto sij 09, 2018 9:35 am
AlkoholUnited je napisao/la:
uto sij 09, 2018 9:33 am
obicna sijalica od 75w je i vise no dovoljna za to sto trebas
hvala na odgovoru ,nego mene zanima sigurnosna strana tj kakvo grlo treba biti da ne dođe d kakvog udara glede kondenzacije a gledaj recimo da se sijalica montira na poklopac onda bi sonda trebala biti ili u sredini na bočnoj strani ili skroz pri dnu ali s ljeve ili desne strane tako da sijalica ne tuče direktno u nju ,barem tako nekako kontam
Iskreno nemam pojma kakvu ti to ogromnu kondezaciju ocekujes i odakle bi trebala doci!? Grlo uzmi keramicko i to je to.
Dali bi skrinja trebala hladiti i grijat ili samo grijat?
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: Izrada komore

Post Postao/la PBR » uto sij 09, 2018 11:07 am

U vecini slucajeva ce ti trebati samo hladjenje, ako ti treba grijanje onda ti sigurno nece trebati hladjenje. Nema ti bas smisla imati oboje ukljuceno jer ce ti se onda samo paliti jedno gasiti drugo i tako u nedogled.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Izrada komore

Post Postao/la erda » uto sij 09, 2018 11:21 am

erda je napisao/la:
uto sij 09, 2018 10:11 am
EsArt je napisao/la:
uto sij 09, 2018 9:30 am
Pitanje za znalce
Pomažem prijatelju oko opreme za "Kuhanje piva" pa smo sad došli do komore ,kako on ima poveću škrinju koja mu stoji uradili bi sljedeće
Škrinju bi povezali na "InkBird ITC-308" za kontrolu temperature i preko njega u unutrašnjost škrinje ugradili neku vrstu sijalice za grijanje e sad mene zanima kakva bi to sijalica trebala biti ,koje jačine itd i s obzirom na kondenzaciju kako to napraviti a da bude sigurnosno ok
koristili bi ove stvari sa fotografija
Ovo i mene čeka.
Vidim da je InkBird vani 30-ak $ na akciji, gdje si ga uzeo?
Kakva je razlika između InkBIrda i STC-1000 koji je tri puta jeftiniji? https://www.ebay.com/p/Universal-Stc-10 ... 1809176074

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Izrada komore

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » uto sij 09, 2018 11:26 am

STC dolazi bez ikakvog ozicenja, dakle DIY (do it yourself) projekt, a koliko vidim ovdje je sve vec sredjeno
Beauty is in the eye of the beer holder!

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Izrada komore

Post Postao/la EsArt » uto sij 09, 2018 12:01 pm

Vidim da je InkBird vani 30-ak $ na akciji, gdje si ga uzeo?
ovdje ja sve kupujem glede piva pa cu ga i tu njemu uzeti
https://www.aliexpress.com/item/Inkbird ... 0.0.nw84eC
36-37 $ kod nas su od 450 do 470 kn

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Izrada komore

Post Postao/la EsArt » uto sij 09, 2018 12:03 pm

PBR je napisao/la:
uto sij 09, 2018 11:07 am
U vecini slucajeva ce ti trebati samo hladjenje, ako ti treba grijanje onda ti sigurno nece trebati hladjenje. Nema ti bas smisla imati oboje ukljuceno jer ce ti se onda samo paliti jedno gasiti drugo i tako u nedogled.
neznam ja di će on to drzati da sebi slažem onda bi fakat trebao samo hlađenje ,uostalom može se programirati sta ti treba spran temperature prostorije netreba biti ukljuceno i jedn i drugo ali i da je to su sitnice ..

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Izrada komore

Post Postao/la AlkoholUnited » uto sij 09, 2018 12:10 pm

erda stc je ok samo ga trebas znat spojit najcesci kvarovi su da prestane slat struju kroz portove heat i cooling ali pravilnim spajanje i nakon toga proradi i sve bude uredno.
Stc ima releye od 10A tako da bi trebao moci uptlravljati sa necim od 1kw bez problema a kamoli nekom sijalicom..
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Izrada komore

Post Postao/la erda » uto sij 09, 2018 1:21 pm

AlkoholUnited je napisao/la:
uto sij 09, 2018 12:10 pm
erda stc je ok samo ga trebas znat spojit najcesci kvarovi su da prestane slat struju kroz portove heat i cooling ali pravilnim spajanje i nakon toga proradi i sve bude uredno.
Stc ima releye od 10A tako da bi trebao moci uptlravljati sa necim od 1kw bez problema a kamoli nekom sijalicom..
Moje znanje o struji je na razini zamjene žarulje i baterije, i to je to :(

goramljak
Postovi: 43
Pridružen/a: uto lis 17, 2017 7:34 pm

Re: Izrada komore

Post Postao/la goramljak » sub svi 19, 2018 11:49 am

@EsArt jeste uspjeli napraviti komoru? Moze par savjeta sta pripaziti. Ja imam isto jednu skrinju pa bih napravio fermentacijsku komoru. Posto vas ima tu znalaca zanimalo me sta da moram pripaziti i sta mi je sve potrebno; :)

Hvala unaprijed.

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Izrada komore

Post Postao/la EsArt » uto svi 22, 2018 9:32 am

goramljak je napisao/la:
sub svi 19, 2018 11:49 am
@EsArt jeste uspjeli napraviti komoru? Moze par savjeta sta pripaziti. Ja imam isto jednu skrinju pa bih napravio fermentacijsku komoru. Posto vas ima tu znalaca zanimalo me sta da moram pripaziti i sta mi je sve potrebno; :)

Hvala unaprijed.
Nismo radili jer ta se komora trebala raditi za prijatelja ,zasto je odustao nebih znao ,ja osobno imam komoru koja je u biti frizider za držanje vina i koja radi od 7 C do 18 C u nju mi stane jedan fermenter od 30 l i 45 kom napunjenih flaša koje takaj zriju na !8 C kad se i fermentira nova sarža ... u njoj mogu raditi i donja i gornja vrenja ali ja radim fermentiranje na 18 C i po zavrsetku spustim na 10 C i radim ColdCrash ...savršeni postupak ...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

goramljak
Postovi: 43
Pridružen/a: uto lis 17, 2017 7:34 pm

Re: Izrada komore

Post Postao/la goramljak » sri svi 23, 2018 4:17 am

EsArt je napisao/la:
uto svi 22, 2018 9:32 am
goramljak je napisao/la:
sub svi 19, 2018 11:49 am
@EsArt jeste uspjeli napraviti komoru? Moze par savjeta sta pripaziti. Ja imam isto jednu skrinju pa bih napravio fermentacijsku komoru. Posto vas ima tu znalaca zanimalo me sta da moram pripaziti i sta mi je sve potrebno; :)

Hvala unaprijed.
Nismo radili jer ta se komora trebala raditi za prijatelja ,zasto je odustao nebih znao ,ja osobno imam komoru koja je u biti frizider za držanje vina i koja radi od 7 C do 18 C u nju mi stane jedan fermenter od 30 l i 45 kom napunjenih flaša koje takaj zriju na !8 C kad se i fermentira nova sarža ... u njoj mogu raditi i donja i gornja vrenja ali ja radim fermentiranje na 18 C i po zavrsetku spustim na 10 C i radim ColdCrash ...savršeni postupak ...
Super hvala ti na odgovoru. Zanimalo me kako postići reguliranu temperaturu u frižideru jer volio bih probati i lager pivom nekom trenutku :)

Odgovori