rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
Topsis
- Postovi: 111
- Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
- Lokacija: Ozalj
Post
Postao/la Topsis » ned lis 25, 2020 8:30 pm
Pozdrav svima,
Je li mi može netko sugerirati ili me usmjeriti kako bi bio najbolje odnosno koji sve električne komponente bi trebale da mogu kontrolirati jačinu grijanja električnog grijača u kotlu za kuhanje pive?
Imam dva grijača od 3 Kw, koji su spojeni na trofaznu struju, ali bi vrlo rado volio da mogu kontrolirati i snagu rada samih grijača prilikom masha kao što je to primjer na Klaresteinu 50 L.
Ili ima neka jeftinija gotova verzija cijelog sustava na koji se samo spajaju žive te se kasnije kalibrira ili radi već nešto drugo kaj je potrebno??

-
1rice
- Postovi: 456
- Pridružen/a: sub stu 03, 2012 11:19 am
- Lokacija: st
Post
Postao/la 1rice » čet stu 19, 2020 8:35 am
evo nesto slicno onome sto sam ja sebi kupio:
https://www.ebay.com/itm/Power-Regulato ... SwBg5cyx-R
trazi dalje po tome ono sto tebi treba...
Homer Simpson je napisao/la:Ah, beer, my one weakness. My Achilles' heel, if you will.
-
Pemac
- Postovi: 730
- Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
- Lokacija: Hercegovac/Jarun
Post
Postao/la Pemac » čet pro 17, 2020 2:54 pm
Ovakvu varijantu sam uzeo za 5.5kW grijač. Nisam testirao na duže vrijeme, ali pola sata je radilo bez beda (grije se, ali jebga, 5.5kW je to). Za kineska ta sranja je preporuka bar duplo jače uzeti (ak trebaš 2kW uzmi za 5kW itd.)
https://www.aliexpress.com/item/3293477 ... st=ae803_5
-
baremarino
- Postovi: 13
- Pridružen/a: uto ožu 09, 2021 10:29 am
Post
Postao/la baremarino » čet pro 01, 2022 1:54 pm
Pemac je napisao/la: ↑čet pro 17, 2020 2:54 pm
Ovakvu varijantu sam uzeo za 5.5kW grijač. Nisam testirao na duže vrijeme, ali pola sata je radilo bez beda (grije se, ali jebga, 5.5kW je to). Za kineska ta sranja je preporuka bar duplo jače uzeti (ak trebaš 2kW uzmi za 5kW itd.)
https://www.aliexpress.com/item/3293477 ... st=ae803_5
Može link, pošto je ovaj istekao?