Recepti sa pivom

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri pro 09, 2015 9:18 am

Nadam se da je sir, ne želim mrkvu na chilliju :)

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » sri pro 09, 2015 7:42 pm

grga-osijek je napisao/la:S čim je ono posipao na kraju prije kiselog vrhnja i peršina ?(sir? mrkva?)
sir, cheddar.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » čet pro 10, 2015 12:46 am

mali badem je napisao/la:...valjda nije preljuto... hm

neki dan , dok smo kuhali,moji s(p)retni pomagači naručili dvije rulet jumbo pize . rulet bi trebalo značiti da je jedan trokut malo ljuči...ali...
...pizameštar si je dal oduška ... nek im bude.
zgrčene face s promuklim psovkama odale su ruski rulet s četiri metka . jednostavno se nije moglo promašiti.
ma ,velim vam , grozno :P

:hmelj: :pivo3:

hahahah, neka .. nekad treba malo pročačkat kanale ..
in fermantation we trust

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet pro 10, 2015 1:22 am

tinl je napisao/la:
mali badem je napisao/la:...valjda nije preljuto... hm

neki dan , dok smo kuhali,moji s(p)retni pomagači naručili dvije rulet jumbo pize . rulet bi trebalo značiti da je jedan trokut malo ljuči...ali...
...pizameštar si je dal oduška ... nek im bude.
zgrčene face s promuklim psovkama odale su ruski rulet s četiri metka . jednostavno se nije moglo promašiti.
ma ,velim vam , grozno :P

:hmelj: :pivo3:

hahahah, neka .. nekad treba malo pročačkat kanale ..
:D ma kužim ja Tvoju dobru želju al ovo nije bio pametni domači hren nego ršum teeški...blokada sistema ... ma grozno , velim ti. čujem da i Baban i Žedni baš nisu pri sebi s tim ... al sreča pa ne čitaju...

srdač poz. :hmelj: :zivjeli2:

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Pemac » pon tra 29, 2019 10:16 am

- naložiš vatru za roštilj
- na tu vatru direkt staviš inox posudu (nešto kao wok, ja našao nešto bačeno u viksi, stajalo tamo tko zna koliko dugo, oprao i stavio na vatru)
- kad se zacrveni (ovo je bitno) izliješ pivo na to, sve bi trebalo ključati da tako kažem
- ubaciš iskockanu svinjetinu, piletinu i kobasice (sve to pliva u pivi, baš onako u puno pive, prekriveno pivom, otklopljeno)
- začiniš (mješavina začina + vegeta)
- držiš sve to na vatri
- dok se od vatre napravi žar, na jednom dijelu roštiljaš dalje neku mesinu, na drugom dijelu, direkt na žaru i dalje držiš posudu sa svime i miješaš po rubu posude
- kad izroštiljaš mesinu, do tada bi trebalo skoro svo prvotno pivo ispariti, preli meso u posudi sa još malo pive i još jednom sve dovedi do ključanja uz mješanje
- kruh namaži sa uljem, posipaj začinima i prepeci na roštilju
- meso iz posude nagrabi na "tost" i ubi se u klopi...

Za sve to treba oko sat vremena, ali makar nije dosadno dok piješ pivu i čekaš da žar bude spreman za roštilj. Pivo je neka pizdarija tipa lowena ili holstena bila. Dosta je bitna ova mješavina začina, ali siguran sam da bi i sama vegeta odradila posao solidno. Ja sam to radio našpajzan već dobrano pa nisam mjerodavan, ali frend koji je 9 godina sezone na moru kao kuhar radio rekao je da nije očekivao nešto takvo toliko fino. Pa eto, ide 1. maj, dajte šansu ako hoćete...

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la AlkoholUnited » pon tra 29, 2019 3:35 pm

Pemac ovo cu probat, super izgleda!🍻👍
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Pemac » sri stu 06, 2019 11:55 am

Može li se potrošeno zrno spremiti iz mlt u frižider i sutradan napraviti kruh ili nešto drugo?

Avatar
gcar
Postovi: 16
Pridružen/a: sub pro 31, 2016 8:05 am
Lokacija: Zagreb, Brezovica, Kupinečki Kraljevec
Kontakt:

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la gcar » pon stu 11, 2019 2:56 pm

Kako si i sam rekao potrošeni slad možeš jedino dati kokicama i pajcekima. Ali dok sljedeći put budeš kuhao i dođeš do kraja sa ukomljavanjem, izvadi 20 dkg(rije ispiranja) i umiješaj u tijesto za hruh sa ostalim sastojcima. Dok se skuha pivica bit će i kruh gotov, savršen je, ja još pomiješan pola glatkog brašna pola integrala. Milina okusa i svježine kruha...Pozdrav uz :pivo3:
Probaj uživati u životu, jedan je i neponovljiv ... :pivo3: Piviliii...

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Pemac » uto stu 19, 2019 8:58 am

gcar je napisao/la:
pon stu 11, 2019 2:56 pm
Kako si i sam rekao potrošeni slad možeš jedino dati kokicama i pajcekima. Ali dok sljedeći put budeš kuhao i dođeš do kraja sa ukomljavanjem, izvadi 20 dkg(rije ispiranja) i umiješaj u tijesto za hruh sa ostalim sastojcima. Dok se skuha pivica bit će i kruh gotov, savršen je, ja još pomiješan pola glatkog brašna pola integrala. Milina okusa i svježine kruha...Pozdrav uz :pivo3:
Na kraju kuhanja sam odgrabio 3 salice iz masha, dao prijatelju, on stavio u frizider i za 24h ispekao kruh. Malo je reci da je bio prefin. Tako da ako netko zeli skladistiti 24h je sigurno u frizideru..

Avatar
gcar
Postovi: 16
Pridružen/a: sub pro 31, 2016 8:05 am
Lokacija: Zagreb, Brezovica, Kupinečki Kraljevec
Kontakt:

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la gcar » uto stu 19, 2019 4:35 pm

Odlično, nisam stavljao u friz al dobro je znati da se nemora isti dan peć kruh...fala na informaciji :pivo3: Piviliii !
Probaj uživati u životu, jedan je i neponovljiv ... :pivo3: Piviliii...

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Pemac » pon vel 24, 2020 2:13 pm

Pemac je napisao/la:
sri stu 06, 2019 11:55 am
Može li se potrošeno zrno spremiti iz mlt u frižider i sutradan napraviti kruh ili nešto drugo?
Mali update na ovo;

napravio kruh nakon tjedan dana kako je zrno bilo u frižideru i sve je bilo kako treba.

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la fegi » ned tra 05, 2020 6:40 pm

Došlo vrijeme za prorjeđivanje hmelja :) I za salate

Mlade crvene vrške od hmelja treba prokuhati u slanoj vodi nekoliko minuta, ocjediti i odmah preliti hladnom vodom. Kada se ponovno ocjede začinjavaju se po želji: Sol, papar, ulje, pivski ocat, a uz to se može kombinirati skoro sve od povrća. Jednostavno i brzo
Salata od hmelja.jpg
http://www.nautilis.eu/salata-od-hmelja/
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
NAUTILIS Home Brewery

Avatar
Jonas
Postovi: 356
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Jonas » ned tra 19, 2020 5:04 pm

Mali trik za kruh , ja iskorišteni slad osušim u dehidratoru hrane pa kasnije dio sameljem u brašno
slika
Duže se drži i zauzima manje mjesta,
naravno može se i u pečnici osušiti

Avatar
FrendPero
Postovi: 203
Pridružen/a: uto pro 25, 2018 10:07 am

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la FrendPero » ned tra 19, 2020 6:11 pm

Kolko slada ti stane u to?

Avatar
Jonas
Postovi: 356
Pridružen/a: uto sij 29, 2019 2:11 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Recepti sa pivom

Post Postao/la Jonas » ned tra 19, 2020 7:46 pm

Oko kila i pol , imam još 2 kata , ali mi nije više trebalo, kuham za tjedan dana opet pa ce biti

Odgovori