Gastro festival

sve što dobro paše uz njega... Postovi u stilu "Zec u pivu" ili "Moje omiljene cigare uz stout" ili... ma shvatili ste

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
mumps
Postovi: 19
Pridružen/a: ned svi 18, 2014 6:45 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Gastro festival

Post Postao/la mumps » čet lis 09, 2014 7:49 pm

Dragi kolege pivari. U Ivanić-Gradu se planira gastronomski festival, i jedan od organizatora me zamolio da proširim glas među pivarima, jer bi rado na tom festivalu vidio i male pivare sa svojim proizvodima.

Festival je planiran za 6. mjesec sljedeće godine, dakle vremena ima dovoljno, predviđena posjeta je 2000-3000 ljudi. Za pivare bi rado odvojili nekoliko štandova, gdje bi se promovirale i prodavale domaće pive.

Jedini uvjet je da sve mora ići preko fiskalne blagajne.

Što mislite? Ima li interesa za organizirani dolazak na jedan takav festival? Čini se kao dobra prilika za promociju (a i zaradu).

inače, Ivanić je cca 30km od Zagreba prema istoku, na autoputu A3. :)

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » čet lis 09, 2014 9:00 pm

tko može prodavati domaću pivu??? osim Bošnjaka i naših craftera, al to više nije homebrew..
in fermantation we trust

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet lis 09, 2014 9:22 pm

nađite nekoga tko ima trgovački obrt ili trgovačko društvo i nek on preko fiskalne blagajne prodaje 'bonove' onda posjetitelji s tim bonovima idu kod homebrewera po pivo...znaci sve je čisto bez obzira na to što nitko od pivara nije registriran - jer zakonski u toj varijanti mi dijelimo pivo za bezvrijedni papir...jedino u toj šemi mozes dobit pivare tamo (osim zmajske i nove runde - oni mogu kako hoce)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

mumps
Postovi: 19
Pridružen/a: ned svi 18, 2014 6:45 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Post Postao/la mumps » pet lis 10, 2014 12:11 am

Zato sam i postavio obavijest 9 mjeseci prije samog festivala... :) ono što sam probao na homebrew festivalu su piva koja bi stvarno vrijedilo prezentirat ljudima. i ovakvo jedno događanje bi bilo jako lijepa prilika.

nadam se da ćemo naći neki način, na sveopće zadovoljstvo, i uspjet organizirat nešto.

Ako vinari mogu prodavat svoje vino bilo gdje, uljari prodaju svoja ulja, bez ikakve brige. Zašto ne bi i pivari mogli prezentirat svoje proizvode? uostalom, pivo je puno raznolikije od bilo kojeg drugog pića. moramo se potruditi proširiti tu kulturu. :)

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pet lis 10, 2014 12:17 am

vinari i uljari nisu nitko ko je spao s neba nego imaju registrirane opg-ove a ja i ovi drugi ljudovi s foruma kuhamo pivo za sebe za ekipu za zajebanciju za hobi iz ljubavi, a ne za prodaju kužššššššš..??? moš doč na sajam podijelit i upoznat ljude s tim a prodaju ostavi registriranim proizvođačima.
in fermantation we trust

mumps
Postovi: 19
Pridružen/a: ned svi 18, 2014 6:45 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Post Postao/la mumps » pet lis 10, 2014 12:27 am

naravno... ovdje uopće nema nikakvog presinga. ja sam jednostavno pivski snob. :) i volio bi ljudima pokazat da ima boljih stvari od Ožujske i od srpskog Amstela. puno, puno boljih...

ako se može nešto organizirat, bilo bi mi jako drago, ako ne može- ne može. znam da tu većina ljudi radi za sebe i uski krug, ali možda ima i ljudi koji bi se htjeli pohvalit. :)

znam da ima potencijala, i dobro bi se uklopilo u ovu manifestaciju. prilika je otvorena.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » pet lis 10, 2014 8:30 am

ja imam dovoljan kapacitet da uletim u tako nešto ......
ali mi i dalje ne pada na pamet reskirati sa prodajom prehrambenog proizvoda bez registracije nečega što zadovoljava minimalne tehničke uvijete.... a sanitarne pogotovo
.... a bez sanitarnih ne smiješ van na tržište
ipak je to hrana.... da se razumijemo
Pivo teče bubrezi se liječe !

Odgovori