Prvo kuhanje

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Prvo kuhanje

Post Postao/la PriMarius » ned lis 16, 2011 10:46 pm

Bok svima i svaka čast na trudu i angažmanu oko foruma i prenošenja iskustva,

evo se šogor i ja odlučismo na avanturicu pa bi uskoro kuhali DeadGuyClone prema 400d-ovu receptu, a za sljedeću bi turu probali nešto nalik Leffe Brune za koji se nemrem još odlučit za varijantu recepa s weba (http://www.homebrewtalk.com/f12/leffe-b ... es-152048/) s kojim bi trebali malko više sastojaka, ili tu s foruma TimeOfNine s manje sastojaka (http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... ght=dubbel)...
svaka sugestija je više nego dobrodošla...


Za DeadGuy - Hmelj smo nabavili, kvasac isto, a za slad smo se mislili sutra zaletit do Hmezada u Sloveniju...
Da li znate koji je proces na carini kad se unosi tolka količina namirnica, da li rade problem? Te, ako je dozvoljeno po osobi unijeti 1000kn, da li bi radili problem ako bi unosili i više različitih sladova?

Najviše čega nam ide u oba recepta je PaleAle u jedan i Pils u drugi, pa bi toga uzeli svakog po vreću od 25kg (od čega bi po vreći vjerojatno imali cca 5-10kg viška)...
Ak na ova pitanja gore budu dobri odgovori, vjerojatno bi uzeli i po vreću drugih potrebitih nam sastojaka, od kojih bi iopet mogli pokoju kilu prodat/mijenjat tu ak nekom treba...

Ako je situacija s carinom zafrknuta, a pošto nam ostalih sladova ide manje od kg / 20-25l - pa da ne kupujemo cijele vreće za par dkg, ima li ko od snabdjevenijih da bi prodao/mijenjao (pišem kako su navedeni u receptu)
za DeadGuy
Munich - 0,75 kg
Crystal - 0,35 kg

za Leffe (web)
Aromatic - 0,25 kg
Biscuit - 0,25 kg
Chocolate - 0,25 kg
HoneyMalt - 0,1 kg

za Leffe (TimeOfNine)
Biscuit - 0,5 kg
Crystal - 0,25 kg
Cara - 0,15 kg

Također, na par mjesta na webu sam našel da je HoneyMalt u stvari isto što i Melanoidni, ali na nekim forumima vani pišu kako stavljaju i jedan i drugi, pa da li bi to bilo isto ili ne...


I imam još par podpitanja:

- Belgian DarkCandySugar koji mi se navodi za Leffe s weba - na nekim forumima pišu kako je to samo karamelizirani šećer, dok drugdje ima cijela filozofija oko izrade, a i našel sam na NorthernBrewer shopu da ima za kupit, ali mi se neda plaćat pol kile šećera i poštarinu, ak je moguće izvesti doma

- Maltodextrine - prema web receptu za Leffe ide ga 2oz... našao sam također NBshopu za kupit 8oz (225g) vrećicu za $1,75 + poštarina, a jedino kaj sam tu kod nas online našel je po apotekama i to za 750g 90kn+pdv
Jel znate da li postoji negdje kod nas za nabavit jeftinije i ima li ga potrebe ubacivati...


eto toliko zasad - fala unapred na pomoći i savjetima
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » pon lis 17, 2011 7:43 pm

Belgian Candy Sugar je karamelizirani kuhinjski šečer koji se "prži" dok se ne dobije željena boja..

Za maltodextrin mislim da je Ferdo pisao da bi Ireksov Back ekstrakt mogao poslužiti kao zamjena.. i mislim da je dobro rekao ;)


živili!

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » čet lis 20, 2011 6:56 pm

ok, fala puno na odgovoru...
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Odgovori