Sredstva za dezinfekciju

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet pro 14, 2012 12:03 pm

Zar je tako loše? Infekcija u bocama ili nekom drugom komadu opreme? Ja sam prešao na Iodophor za boce, no rinse metoda, za sada nisam imao problema. Za demižone i dalje dobra stara varikina u opakoj koncentraciji. Sve prije demižona je tako i tako sterilizirano toplinom...

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la piccasso » pet pro 14, 2012 12:07 pm

ajde da se malo upletem u ovu temu.
radim na bazenu i jako puno radim sa dezinfekcijskim sredstvima ( 10-ak različitih)
nekoliko godina koristili smo samo izosan sve dok se bakterije nisu navikle na njega i nije više služio kao dezinficijens.
da za primjer navedem saunu , koja je idealna za razmnožavanje bakterija (mnogo vlage i topline).
ne sječam se više točnih količina bakterija jer je to bilo prije 10-ak godina, ali ako je zakonom dozvoljeno nekih 20 bakterija po 1cm2 a kod nas ih je bilo oko 12 000 a sve je uredno dezinficirano svakodnevno sa izosanom. samom promjenom sredstva za dezinfekciju opet smo došli na 0 bakterija.
od tada pa do danas više nikad nije bilo bakterija ali svakih nekoliko mjeseci opet promjenimo dezinficijens, a isto tako opet i izosan opet dođe na red i sve je u redu.
zaključak donesite sami :zivjeli2:
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet pro 14, 2012 12:30 pm

Mislim da je količina raznih bakterija kod bazena kroz koje prođe tisuće ljudi i kod našeg hobija vjerojatno neusporediva.
Bez obzira na to ja ne kompliciram stvar dok izosan odrađuje posao.

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la piccasso » pet pro 14, 2012 12:41 pm

u potpunosti se slažem sa tobom oko svega što si naveo ali morao sam napisati da se zna da se nešto ipak može dogoditi iako sve radimo po ps-u.

i ja koristim samo izosan i za sada je sve ok (a nadam se da će tako i ostati)
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » pet pro 14, 2012 12:44 pm

Tu je previše varijabli uključeno.. jel Izosan bio propisno skladišten, koji je rok upotrebe, veličina uzorka..

Slažem se sa "da dok radi ne treba mjenjat" al ako ne proradi šteta je već napravljena..
Uglavnom, ako ne moram ne bih mjenjao Izosan, prvenstveno zbog cijene i jednostavne nabave.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet pro 14, 2012 12:49 pm

diS je napisao/la:
Uglavnom, ako ne moram ne bih mjenjao Izosan, prvenstveno zbog cijene i jednostavne nabave.
Pa ak nisi imal infekcije koje bi povezao sa upotrebom dezinfekcijskog sredstva,tj.zakazivanja istog,onda nemoj mjenjat! :wink:

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la piccasso » pet pro 14, 2012 12:58 pm

da bio je svježi jer kad ga trošiš nekoliko kg na godinu nemože biti star, propisno uskladišten i sve ostalo je npravljeno kako treba. zaključak srtučnjaka iz laboratorija bio je pa morate češće mjenjati dezinficijens ......

a ja do daljnjeg ostajem samo na izosanu baš iz tog razloga kao što si i naveo a ako nađem neki koji bi se mogao koristiti u našem hobiju sigurno ću ovdje to objaviti
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

r2d2
Postovi: 10
Pridružen/a: ned stu 25, 2012 10:13 pm

Post Postao/la r2d2 » pet pro 21, 2012 7:58 pm

ako neko trazi dezinfekciono sredstvo u Srbiji,
za nas Izosan = Hlorni Granulat proizvodi Jasvel
P.S. ovo nije reklama! djonove sam izlizao trazeci Izosan, Galisept, Dezol ...

Shella
Postovi: 25
Pridružen/a: sri tra 15, 2009 10:52 pm
Lokacija: Zagreb Markuševec

Post Postao/la Shella » sub pro 22, 2012 4:15 pm

Don Genovese je napisao/la:Sve je prirodno :). Star-san je uglavnom 12% fosforna kiselina

"STAR SAN HB is a blend of phosphoric acid and dodecylbenzenesulfonic acid." Ovo drugo je detergent pogodan za upotrebu u našem hobby-ju. Nema tu ništa pametno. Niti skupo.

Zamolio sam frenda koji proizvodi sredstva za čišćenje da mi zamješa koju litru. Problem je to što je on vlasnik firme, pa mu se neda zezati sa sitnicama. Da poznam nekog njegovog radnika, vjerojatno bih već imao koju litra StarSan klona.

Kad dobijem nekoliko litara za testiranje, javiti ću se ovdje.

Shella
Postovi: 25
Pridružen/a: sri tra 15, 2009 10:52 pm
Lokacija: Zagreb Markuševec

Star San

Post Postao/la Shella » čet vel 28, 2013 2:28 pm

Da li je netko već kontaktirao Saponiju?

http://www.saponia.hr/industrijska-potr ... elo-pranje

Na ovoj su stranici, BIS KOMBI 25 (pjeni se) i BIS KM 30 (ne pjeni se), sredstva slična StarSanu pakirana po 5 litara. Kocentracija im je bitno veća nego u StarSanu, pa nakon upotrebe opremu treba isprati vodom.

Avatar
Narodni heroj
Postovi: 76
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 12:34 pm
Lokacija: Među žabari

Post Postao/la Narodni heroj » čet tra 18, 2013 10:44 pm

Molba za one koji koriste Star San, jel može netko napisat uputstva za upotrebu.
Danas mi je došla boca koja je malo puštala na čepu. Idem ju oprat i naravno isperem etiketu. :roll:

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet tra 19, 2013 6:47 am


Avatar
Narodni heroj
Postovi: 76
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 12:34 pm
Lokacija: Među žabari

Post Postao/la Narodni heroj » pet tra 19, 2013 8:58 am

Fala

Odgovori