Pivarov vrt - uzgoj hmelja

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
neonblade
Postovi: 48
Pridružen/a: uto ožu 08, 2011 11:43 am
Lokacija: zagreb

Post Postao/la neonblade » uto tra 10, 2012 8:46 am

ma mislio sam posadit, jel netko zna gdje ima rizoma za kupit i dali ih salju u hr.
So long, and thanks for all the fish.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri tra 11, 2012 10:25 am

pisano 100 puta koristi search... www.ebrew.com - ovo je provjereni site, a mozes ih naci jos xxx.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri tra 11, 2012 1:46 pm

Ima na još par mjesta, al' ne šalju u HR. Već sam probao.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 14, 2012 8:33 pm

Evo, još od tu šalju u HR, ali izbor se d-rastično suzio na dva tipa.

http://www.thegrape.net/browse.cfm/hop- ... ,1207.html

Je li kome potjerao koji rizom kakav izdanak, osim ervinu. On već ima šumu striborovu. Meni je od 16-tak divljaka (čitaj: nepoznati) niknuo tek jedan, svi su još u teglama za cvijeće. Valjda je to hmelj. Prošle godine sam se svakih par dana poveselio, ali uzalud. Svaki put je neka luda trava nikla. Ovaj je lijepi-bijeli-i-debeli. Četiri su se rizoma vjerojatno smrzla u ponedjeljak-utorak, jer sam ih nekim čudom zaboravio unijeti u kuću.
Oni iz Ameriku još nisu stigli, već je devet dana prošlo. Valjda će u ponedjeljak ili utorak.

Evo jedna slika koga zanima kako izgleda cijela biljka hmelja i što je rizom, te gdje raste i gdje zaštihat kad bude trebalo.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » sub tra 14, 2012 8:51 pm

Don Genovese je napisao/la: Meni je od 16-tak divljaka (čitaj: nepoznati) niknuo tek jedan, svi su još u teglama za cvijeće.
Cudno da ti je niknuo samo jedan, kod mene u dvoristu divlji hmelj raste kao korov i moram sve pocupati oko ruza jer ih sve prekrije. Dvije "stabljike" koje su mi rasle blize kuce stavio sam na dva konopa koje sam vezao za balkon, dosta brzo rastu.
Za hmelj koji sam narucio preko ebrew-a javili su mi najprije da sam poslao krivi broj kartice (sto ne vjerujem) pa su mi sugerirali da napravim fiktivnu narudbu samo da ponovo upisem broj kartice da bi mi kasnije javili da mi tel broj nije tocan i da moraju odkazati moju narudbu. Ja sam ih zamolio neka ne otkazuju ali misli da nije upalilo jer se vise nisu javljali.
Steta. Pokusat cu sljedece godine ponovo.
Give a man a beer, and he wastes an hour, but teach a man how to brew, and he wastes a lifetime. - Unknown

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 14, 2012 9:01 pm

Zato mi se baš i još više čini da nije divljak. Valjda će ostali uskoro. e-brew su mi skinuli s američanske kartice novac, pa bi trebali i poslati. Izgleda da si malo zakasnio pa je prva isporuka već poslana. Ove godine su kratki s dobavljačima. Čim su dobili isporuku od dobavljača, nestalo je ponude na web stranici. Ja sam naručio odmah prvi dan ponude (01.02.). Probaj ponovo naručit', kako su ti sugerirali.

Imaš na prvoj stranici pri dnu CHANGE DETECTOR koji ti javi promjene na e-mail. To si aktiviraj i bit ćeš uvijek na vrijeme informiran o promjenama.

Evo još jedna slikica:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon tra 16, 2012 11:40 am

Meni stalno odbijaju DINERS, ne prolazi ima kao discovery card. LUD sam a napravio sam preorder jos prije 4mj. A nemaju jebeni paypal, kad moram psovat...
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon tra 16, 2012 12:39 pm

American Express posudi od bilo koga, nećeš valjda propustit' ovu narudžbu. :brewarmy: :indianabeer:

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon tra 16, 2012 12:49 pm

Svi imaju diners, frendovi koji imaju visa i MC nemaju ni kn na njima. Dat cu jednom pa neka stavi na MC da mogu platit.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » uto tra 17, 2012 10:51 am

Unatc tome sto sam vec otpisao one rizome s ebrew-a ipak su mi ih poslali. Ipak ih nisam bez veze molio da mi ne otkazu narudbu.
Give a man a beer, and he wastes an hour, but teach a man how to brew, and he wastes a lifetime. - Unknown

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto tra 17, 2012 11:22 am

Zar si ih već dobio doma?

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » uto tra 17, 2012 11:52 am

Don Genovese je napisao/la:Zar si ih već dobio doma?
Ne nego su mi poslali shipping confirmati​on notificati​on. Poslano 13/04/12.
Sad samo treba strpljenja i cekati.
Give a man a beer, and he wastes an hour, but teach a man how to brew, and he wastes a lifetime. - Unknown

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » uto tra 17, 2012 4:49 pm

hrvoje461 je napisao/la:
Don Genovese je napisao/la:Zar si ih već dobio doma?
Ne nego su mi poslali shipping confirmati​on notificati​on. Poslano 13/04/12.
Sad samo treba strpljenja i cekati.
to su i meni poslali

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » uto tra 17, 2012 6:26 pm

ajde, niste sami, ja ih isto čekam... od istih... društvena terapija je navodno efikasna :D

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto tra 17, 2012 7:16 pm

Baš si me utješio. Možda je dobra za neke ljude, za sebe terapiju znam :D , al' za siročiće, kad se usaftaju u onoj plastici, potjeraju jedan jadan izdanak, i kad konačno stignu do mene, kad otvorim tu vrečicu a oni dožive hiperoksigenizejšn i popucaju im skromne kapilare, što da onda radim s takvim izdahnulima? Već su negdje od 05.04. zagutnjeni u posranoj pošti. Da sam izabrao onu najbržu verziju isporuke "teleportejšn" od 2,4 min za 500$, pošiljka bi ležala u našoj pošti još 5 dana.

A ništa, sprknjen-sprašen. :roll: :loce:

Odgovori