Još jedan "Novi"

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Još jedan "Novi"

Post Postao/la fabs_86 » ned ožu 10, 2013 7:34 pm

Pozdrav društvo,
nakon odluke da počnem proizvoditi svoje pivo, pošto sam veliki obožavatelj dobrog piva, i dana istraživanja na netu, napokon sam došao do ovog foruma! Svaka čast organizatoru na ideji i svima koji nesebično dijele iskustva nama početnicima.

Možete li mi kako pomoći kao početniku u nabavi "kita" za prvu izradu?je li netko od vas mozda u zg-u i moze li se od koga nabaviti neke razumne početne količine slada, hmelja i pivskog (Ale) kvasca? Za opremu cu se sam snaci, ima dovoljno objasnjenja na youtube-u ,ali nabava sastojaka je zeznuta.Buduci da sam vidio da se svi poznate i zajedno narucujete kvalitetne sastojke bi se i ja ukljucio kao početnik, a mozda za koje vrijeme i kao ozbiljan član :D
[/b
Samo da je hladno i domaće

Avatar
anito
Postovi: 177
Pridružen/a: sri lip 13, 2012 9:01 pm
Lokacija: Krapina

Post Postao/la anito » ned ožu 10, 2013 9:16 pm

Za početak pogledaj na ovaj link:

http://www.beershop.hr

Mislim da tu možeš nabaviti sve za prvo kuhanje

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned ožu 10, 2013 11:24 pm

Bok susjed I dobrodosao :) (ja sam zadnjih 30g na moru u Mandrama :) ako ne rijesis preko Marija iz beershopa mi se javi na PM.

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Post Postao/la fabs_86 » pon ožu 11, 2013 10:37 am

to je odlično kako je svijet mali ponekad :D
ako bude sreće u mojim pivarskim pothvatima mozda navratis ovo ljeto u svojstvu degustatora :D
Samo da je hladno i domaće

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Post Postao/la fabs_86 » pon ožu 11, 2013 11:28 am

Društvo, za prvi puta sam odlučio skuhati Ale pivo od ječmenog ekstrakta slada pa me zanima mogu li od koga kupiti 3,5kg Back ekstrakta za prvu turu jer nisam našao prodaju na male količine.Hmelj i kvasac ću kupiti u beershopu a alate imam doma budući da stari i ja radimo vino pa je podrum pun pomagala.
Možete li mi samo preporučiti koji dobar Ale kvasac za recept s Back sladom i aurora hmeljem. Bi li bilo dobro mozda iskombinirati jos koju vrstu hmelja Styrian mozda za dodatnu aromu ili da za početak napravim najosnovnije da se upoznam s tehnologijom pa onda da počnem kombinirati?
Cilj mi je naravno raditi svoje Allgrain domaće kada se ispraksiram malo i slozim posudu za ukomljavanje (našao na netu kako modificirati prijenosni frižider). :?:
Zadnja izmjena: fabs_86, dana/u pon ožu 11, 2013 2:25 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Samo da je hladno i domaće

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » pon ožu 11, 2013 12:13 pm

Back ti je ekstrakt slada a ne slad u zrnu.
Volim ih zahmeljene.

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Post Postao/la fabs_86 » pon ožu 11, 2013 2:24 pm

Da i to mi i treba. Evo sad sam sastavio neki recept prema savjetima tu i na netu pa jedino mi se ne isplati kupiti 15 kg Back ekstrakta a treba mi 3,5 kg.

Javite ako mi netko može prodati tu količin uza početak.

Kasnije mislim iz slada sam raditi kad opremu sredim
Samo da je hladno i domaće

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon ožu 11, 2013 2:36 pm

pozdrav , kolega TOM isto traži nekoga za podjeliti Back ( potražnja ).

kad si već kvalificiran za mljekarstvo, nadam se da češ imati što dodati u vezi Lactobacilusa ( tema kožica pod bolesti i mane piva ) . stručno objašnjenje i upute bi nam koristile :pivo3: :hmelj: , poz

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Post Postao/la fabs_86 » pon ožu 11, 2013 3:46 pm

hvala na savjetu:)

što se tiče Lactobacillusa, nema se što puno dodati. Dobro si to našao na wikipediji i objasnio. Možda je jedino važno napomenuti da oni metaboliraju šećere, koji su im osnovna hrana, te ovisno o tipu bakterije proizvode mliječnu kiselinu i MK i alkohol.(koriste se u proizvodnji alkoholnih mliječnih napitaka s vrlo malo udjela alk.) Ovi koji proizvode isključivo MK vrlo brzo i znatno snižavaju pH sadržaja (u ovom slučaju piva) te onemogućavaju kvascima fermentaciju iz što im potroše "hranu" (jednostavne šećere) te ovi uslijed nestanka hrane i niskog pH odumiru a Lactobacilli stvore velike količine MK koja utječe na loši okus piva.

Lactobacilli su dijelom stanovnici našeg organizma(usta, crijeva) pa je za pretpostaviti da ste sami kontaminirali pivo otvaranjem fermentora i diranjem rukama bez prethodne sanitacije jer inače nisu mogli nikako sami nastati u pivu.
Što se tiče kontaminacije , najbolje je ne dirati i ne otvarati dok fermentacija nije gotova.
Temeljni postulat u proizvodnji hrane i pića je da što manje puta proizvod prođe kroz ruke to je veća šansa da će biti ispravan/nekontaminiran.
Nadam se da ovo pomaže, ovo je onako iz glave na brzinu što je došlo :)
Samo da je hladno i domaće

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon ožu 11, 2013 4:50 pm

odlično , hvala . posljedice smo iskusili i okusili, a sad je puno jasniji uzrok . :pivo3: :zivjeli2:

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Back ekstrakt

Post Postao/la fabs_86 » čet ožu 14, 2013 9:17 pm

Dečki evo danas sam kupio Back ekstrakt u Ireks aromi pa samo jedno pitanje. Na kanisteru pise da je za pekarsku industriju pa me zanima jesu li dali krivo, tj trebam li zamijeniti, ili je to ono što mi treba i namjena je za pekare i za proizvodnju pivca ??
nadam se da mi nije prva početnička greška :)
Samo da je hladno i domaće

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » čet ožu 14, 2013 9:19 pm

To je to.

fabs_86
Postovi: 52
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 7:21 pm
Lokacija: Kolan, otok Pag
Kontakt:

Post Postao/la fabs_86 » čet ožu 14, 2013 9:21 pm

hvala.
Samo da je hladno i domaće

Odgovori