depurator

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
shu
Postovi: 29
Pridružen/a: pon svi 13, 2013 6:51 pm
Lokacija: srbija

depurator

Post Postao/la shu » pet lip 07, 2013 3:45 pm

da li neko koristi depurator za smeksavanje vode

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » ned lip 09, 2013 12:32 pm

Voda poslije depuratora ti nije dobra za pivu. Depurator ima ionsku masu i vrši izmjenu iona Ca++ i iona Mg++ sa ionima Na+. Ta voda je tehnićki omekšana i nema tvrdoću, ne stvara talog i kamenac u kotlovima, ali to nije mekana voda za pivu. Ako želiš načiniti ispravnu vodu za pivu, treba ti meka voda ( iz bunara za koju trebaš imati analizu ) ili demi voda iz aparata koji ima membranu za inverznu osmozu. Toj vodi dodaješ minerale prema računici za koju koristiš kalkulator za vodu (ima ih na internetu, ja koristim EZ Water Calculator Spreadsheet 3.0) i prema tipu pive koju želiš raditi.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Brile
Postovi: 24
Pridružen/a: ned vel 03, 2013 11:52 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la Brile » sri srp 17, 2013 7:49 am

Ja sam nabavio jedno 10 depuratora ocistio ih i planiram ih koristziti kao bacve za pivo :D

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » sri srp 17, 2013 8:21 am

Ja sam te depuratore vidio po Caffe aparatima, ali kaj nije to veličine 2L ili tako nešto?

shu
Postovi: 29
Pridružen/a: pon svi 13, 2013 6:51 pm
Lokacija: srbija

Post Postao/la shu » sri srp 17, 2013 2:49 pm

jbg, kuvo sam jedno 10 piva do sad, do 40 ibu mi je ok bilo, 60 ibu je malo neugodno gorko. za sad ga koristim, pa cu dalje videti. hvala



to ti je ko courny keg velicine pozzz

Avatar
nemo
Postovi: 198
Pridružen/a: pet svi 10, 2013 7:04 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la nemo » sri srp 17, 2013 9:42 pm

mile je napisao/la:Voda poslije depuratora ti nije dobra za pivu. Depurator ima ionsku masu i vrši izmjenu iona Ca++ i iona Mg++ sa ionima Na+. Ta voda je tehnićki omekšana i nema tvrdoću, ne stvara talog i kamenac u kotlovima, ali to nije mekana voda za pivu. Ako želiš načiniti ispravnu vodu za pivu, treba ti meka voda ( iz bunara za koju trebaš imati analizu ) ili demi voda iz aparata koji ima membranu za inverznu osmozu. Toj vodi dodaješ minerale prema računici za koju koristiš kalkulator za vodu (ima ih na internetu, ja koristim EZ Water Calculator Spreadsheet 3.0) i prema tipu pive koju želiš raditi.
zakon, btw ovaj link cu pokusati malo prouciti....
steta sta beersmith lite za mob nema tu opciju prilagodavanja vode.
ja imam srecu da imam doma osmozu i jos kod ujaka, tak da u jednom danu skupim 50-60l osmoze, tako da samo sa osmozom kuham i dodam malo: gipsa, cacl2 i mg soli

Avatar
nemo
Postovi: 198
Pridružen/a: pet svi 10, 2013 7:04 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la nemo » sri srp 17, 2013 11:17 pm

jel zna tko dobro pisati android apk?
da napravi ovakav apk, poberu se formle iz excela i onda tezi dio posla.

Odgovori