Cascade(GER) I Cascade (USA)

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
davor87
Postovi: 101
Pridružen/a: sub lip 28, 2014 5:26 pm
Lokacija: istra, lupoglav

Cascade(GER) I Cascade (USA)

Post Postao/la davor87 » pon lip 01, 2015 5:23 pm

Pozdrav,

zanima me dal je netko od vas probao obje i kako mu se čini , tj jel ima velike razlike?
jer za ovu iz njemačke sam u ponudi dobio za 15 eura a američka je 25eura po kili plus poštarina.

Avatar
VGdogy
Postovi: 53
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 1:28 pm
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la VGdogy » pon lip 01, 2015 9:43 pm

Upravo sam flasirao Pale Ale s njemackim Cascadom i reci cu ti da sam debelo razocaran s tim hmeljom. Moja preporuka je svakako americki jer ovaj njemacki iz 2014 nije uopce citrusan nego je nekakav travnat. U kuhanju je jos i pomozi boze, a za dry hop uopce nije fin. Imam jos 300 grama za koje moram smisliti kako izvuci najbolje iz njega. Steta jer volim Cascade i s njime nema greske. Ja ga necu vise uzimati, a ako jos nisi trzio nemoj ni ti.
Pozz
volim pivo

davor87
Postovi: 101
Pridružen/a: sub lip 28, 2014 5:26 pm
Lokacija: istra, lupoglav

Post Postao/la davor87 » pon lip 01, 2015 10:28 pm

hvala za savjet, upravo me to zanimalo da čujem od nekog iz prve ruke iskustva.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon lip 01, 2015 10:46 pm

za zadnje ciljano kuhanje smasha koristil sam upravo takav - german cascade.
65 g na 60 min
40 g na 5 min

na kušanju , piva stara 3 tjedna u boci, nije otkrila ništa posebno . dapače, ništa od očekivanog citrusa cascadea.

slučajno zaboravljene 3 boce , pronađene nakon dva mjeseca , otkrile su hmeljnu herb-pomalo travnatu notu u mirisu i profinjenu gorčinu uokusu, toliko tipičnu za njemačke pive . nekima paše .
tih 30ak IBU a odlično je pariralo samo NG sladu. ukusno i pitko, lagano , za žeđ.
moj zaključak je da je sa hmeljem sve u redu samo ima krivo ime pa asocira na ...
ili je neko na paket stavil krivu deklaraciju :hmelj: :)

svi oni koji su očekivali da ovaj začin sakrije praznu lepinju , ostali su ravnodušni ili razočarani

PS. ... ili da probam ovako . svi koji su očekivali da je dovoljno natrpati puno aromatičnog hmelja za dobru pivu, s ovim su hmeljem ostali....
:hmelj: :hmelj:
Zadnja izmjena: mali badem, dana/u uto lip 02, 2015 12:13 am, ukupno mijenjano 1 put.

davor87
Postovi: 101
Pridružen/a: sub lip 28, 2014 5:26 pm
Lokacija: istra, lupoglav

Post Postao/la davor87 » pon lip 01, 2015 10:51 pm

onda definitivno naručujem amera :)

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » uto lip 02, 2015 12:51 am

naručuj svježe i provjereno!!!!!!

....
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
VGdogy
Postovi: 53
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 1:28 pm
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la VGdogy » pon lip 08, 2015 9:49 am

malo da utješim one koji imaju par stotina grama njemačkog cascade-a. Nije ipak tako strašno kako sam mislio i napisao. Fali onaj udarac koji ima amerikanac ali čisto pristojan pale ale će ipak ovo biti. Možda malo povećati količine od uobičajenih, možda mu pridotati nešto provjereno citrusno i neće biti razočarenja.
volim pivo

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto lip 09, 2015 7:04 am

VGdogy je napisao/la:malo da utješim one koji imaju par stotina grama njemačkog cascade-a. Nije ipak tako strašno kako sam mislio i napisao. Fali onaj udarac koji ima amerikanac ali čisto pristojan pale ale će ipak ovo biti. Možda malo povećati količine od uobičajenih, možda mu pridotati nešto provjereno citrusno i neće biti razočarenja.
Aaa, dodaš još malo Citre za aromu i dobiješ skroz pristojnu "dimenziju" :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori