voda Jarun Zagreb

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
pax
Postovi: 26
Pridružen/a: uto stu 10, 2015 10:42 am
Lokacija: Zagreb

voda Jarun Zagreb

Post Postao/la pax » pet vel 05, 2016 10:42 am

kaže teta iz Vodoopskrbe i odvodnje da se kvart Jarun dominatno opskrbljuje sa vodocrpilišta Strmec (cca 80%) te manjim dijelom sa vodocrpilišta Mala Mlaka (cca 20%).

Podaci za siječanj 2016. za vodocrpilište Strmec i Mala Mlaka su sljedeći: (jpg tablica u prilogu, prvi put sliku stavljam valjda će bit ok)


E sad, zanima me kako ukucavam ove vrijednosti u Ez_water_calculator (verzija 3.0.2.)? Kalcij, magnezij, natrij, kloridi i bikarbonati su mg/l to mi je jasno sve. Sulfate su napisani u tablici kao SO4(2-), a u EZ-u samo kao SO4. Jel trebam taj SO4(2-) množit s nečime da dobijem SO4 koji trebam za EZ kalkulator? ili samo prepišem vrijednosti kako su navedene? Taj dio kemije mi nije jasan pa ako netko može pomoć oko toga prije nego krenem u avanturu podešavanja vode?

Uglavnom, planiram tu vodu razrijediti s 50% demineralizirane za APA-u što će se kuhat za vikend, i dodat potrebne količine soli. I ml. kiseline da smanjim ph u normalu.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
zasto vi koji ste ti, meni koji sam vi kazete ti, kad ja koji sam vi, vama koji ste ti kazem vi!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet vel 05, 2016 11:00 am

Otkud ti podaci za vodu? Vidim da se malo razlikuju od http://www.vio.hr/default.aspx?id=44 (ne puno)
Ja sam na Kustošiji i nekak pretpostavljam da je tu sva voda sa Strmec crpilišta

pax
Postovi: 26
Pridružen/a: uto stu 10, 2015 10:42 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la pax » pet vel 05, 2016 11:06 am

dobio na mail neki dan od njih
zasto vi koji ste ti, meni koji sam vi kazete ti, kad ja koji sam vi, vama koji ste ti kazem vi!

Avatar
Senators
Postovi: 126
Pridružen/a: pet ožu 29, 2013 10:44 am
Lokacija: Zagreb

Re: voda Jarun Zagreb

Post Postao/la Senators » pet vel 05, 2016 11:30 am

pax je napisao/la: Sulfate su napisani u tablici kao SO4(2-), a u EZ-u samo kao SO4. Jel trebam taj SO4(2-) množit s nečime da dobijem SO4 koji trebam za EZ kalkulator?
S ničim ne množiš, samo tako prepiši.
Ovaj 2- je oznaka za sulfatni anion, u tablici je točno napisano kako bi se to inače trebalo pisati

Odgovori