Med za aromu? Cimet kao začin?

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderator/ica: Poljo

Odgovori
Krux

Med za aromu? Cimet kao začin?

Post Postao/la Krux » pon ruj 23, 2019 1:14 am

Planirao sam dodati med u pivo božićno s cimetom te bih ga želio dodati da se sačuva aroma. Koliko sam pročitao, trebalo bi ga dodati u fermentaciji onda, ali nije mi baš jasno kako bih ga trebao obraditi prije. Trebalo bi ga pasterizirati, ali ne previše da se ne izgube arome? Jedna je ideja i koristi med za karbonizaciju, ali ne znam isplati li se to? Ako ima tko kakva konkretna iskustva, bila bi dobrodošla.
Također, koji bi med bio najbolji?

Druga stvar koju sam htio pitati je koliko i kada cimeta dodati otprilike? Bojim se da cimet ne bude preubojit i zadominira okusom. Također, osobna iskustva dobrodošla.

Razmišljamo također da ne bude običan porter već možda imperial. No otom potom.
Zadnja izmjena: Krux, dana/u pon ruj 23, 2019 1:15 am, ukupno mijenjano 1 put.
Budite blagi prema meni...

Svarun

Re: Med za aromu? Cimet kao začin?

Post Postao/la Svarun » pon ruj 23, 2019 1:41 am

Med rokaj u sekundar, osobno ga pasteriziram na cca 70 stupnjeva za svaku sigurnost mada u teoriji čak niti to nije potrebno. Što aromatičniji to bolji.
Za cimet ne znam točno ali on je dosta jak, ja kad radim kuhano vino stavim otprilike 1 čajnu žličicu na 4l tako da se možeš okvirno voditi time.

Toples
Kontakt:

Re: Med za aromu? Cimet kao začin?

Post Postao/la Toples » pon ruj 23, 2019 8:27 am

cimet je preja i tu moraš jaaaako paziti

maksimum pola štapića za 20 litara prokuhaj u vodi par minuta i stavi taj "čaj od cimeta" kod flaširanja u bottling bucket
save a tree - drink beer

Odgovori