... recepti za pivo i tehnike koje koristite
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
paski
- Postovi: 41
- Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
- Lokacija: ZG/ST
Post
Postao/la paski » sri srp 01, 2009 1:11 pm
Eskplodirala mi boca prekjucer.
iako ne znam zasto jer je fermentacija prije tocenja u boce bila gotova 100%
a nisam stavio puno secera (malo manje od 5g/l)
i to se sve dogodilo nakon sto je piva vec vise od 10 dana u bocama.
mozda je boca bila losa? (neke swing top boce iz emezette )
misljenja?
-
malimiha
- Postovi: 495
- Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
- Lokacija: POŽEGA
Post
Postao/la malimiha » sri srp 01, 2009 1:59 pm
pa u kakve si boce punio

ja svoje punim u ode plasticne od piva 2 litre(dvoguze)
-
paski
- Postovi: 41
- Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
- Lokacija: ZG/ST
Post
Postao/la paski » sri srp 01, 2009 3:09 pm
staklena boca sa swing topom
ali svejedno mi nije jasno zasto se to dogodilo?
bar je bilo za nasmijat se

-
jux
- Postovi: 254
- Pridružen/a: uto svi 05, 2009 4:19 pm
Post
Postao/la jux » sri srp 01, 2009 5:54 pm
heh, ja sam jucer punio u boce.Hydrometar mi pokaziva 1.009

taman na granici.
Ja sam isto punio u boce od 2l plasticne od ex piva

, i stavljao sam negdi 10gr./2l
-
Ferdo
- Postovi: 2382
- Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am
Post
Postao/la Ferdo » čet srp 02, 2009 9:46 am
Postoji samo dva moguća razloga, ako su boce predviđene za gazirana pića.
1.Pivo ti nije odvrelo do kraja u drugom fermentoru.
(7 dana u primarnom+15 do 20 dana u sekundarnom fermentoru na primjerenoj temp)
2.Stavio si više od 5g dekstroze po flaši piva.(5g na pola litre)
-
paski
- Postovi: 41
- Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
- Lokacija: ZG/ST
Post
Postao/la paski » čet srp 02, 2009 11:05 am
ako se ne ponovi (a nije, samo je jedna od 20 ucinila bum) pripisujem to losoj boci
-
admin
- Site Admin
- Postovi: 1853
- Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la admin » pet srp 03, 2009 1:36 am
koja je to swing top boca? ona prozirna? te su od dosta tanjeg stakla nego prave pivske... koja je cijena tih boca?
-
paski
- Postovi: 41
- Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
- Lokacija: ZG/ST
Post
Postao/la paski » pet srp 03, 2009 1:16 pm
jeste prozirna neka. znam da je staklo tanje ali kad sam kupovao nisam mislio bas o tome
cini mi se da su bile 11kn komad
-
ninoid
- Postovi: 303
- Pridružen/a: uto srp 28, 2009 9:36 pm
- Lokacija: Zadar
Post
Postao/la ninoid » sri kol 26, 2009 9:17 am
Ja vjerujem da bi i moje eksplodiralo da je staklena boca u pitanju.
Kada sam ga pokušao otvoriti (neke boce samo) to se digla pjena i stalo špricati. Čim je ušao zrak nabilo je dobar pritisak. A nisam ni šečer stavljao.
Vjerojatno da mi nije odradila fermentacija do kraja pa je kvasac ostao aktivan.
Uglavnom, bacio sam tu prvu turu prvenstveno jer je smrdilo na kvasac i nije bilo dovoljno alkohola.