Kaboom

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
paski
Postovi: 41
Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
Lokacija: ZG/ST

Kaboom

Post Postao/la paski » sri srp 01, 2009 1:11 pm

Eskplodirala mi boca prekjucer. :lol: :lol:
iako ne znam zasto jer je fermentacija prije tocenja u boce bila gotova 100%
a nisam stavio puno secera (malo manje od 5g/l)
i to se sve dogodilo nakon sto je piva vec vise od 10 dana u bocama.
mozda je boca bila losa? (neke swing top boce iz emezette )
misljenja?

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » sri srp 01, 2009 1:59 pm

pa u kakve si boce punio :wink: :lol:
ja svoje punim u ode plasticne od piva 2 litre(dvoguze)

paski
Postovi: 41
Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
Lokacija: ZG/ST

Post Postao/la paski » sri srp 01, 2009 3:09 pm

staklena boca sa swing topom
ali svejedno mi nije jasno zasto se to dogodilo?
bar je bilo za nasmijat se :lol:

jux
Postovi: 254
Pridružen/a: uto svi 05, 2009 4:19 pm

Post Postao/la jux » sri srp 01, 2009 5:54 pm

heh, ja sam jucer punio u boce.Hydrometar mi pokaziva 1.009 :)taman na granici.
Ja sam isto punio u boce od 2l plasticne od ex piva :), i stavljao sam negdi 10gr./2l

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet srp 02, 2009 9:46 am

Postoji samo dva moguća razloga, ako su boce predviđene za gazirana pića.
1.Pivo ti nije odvrelo do kraja u drugom fermentoru.
(7 dana u primarnom+15 do 20 dana u sekundarnom fermentoru na primjerenoj temp)
2.Stavio si više od 5g dekstroze po flaši piva.(5g na pola litre)

paski
Postovi: 41
Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
Lokacija: ZG/ST

Post Postao/la paski » čet srp 02, 2009 11:05 am

ako se ne ponovi (a nije, samo je jedna od 20 ucinila bum) pripisujem to losoj boci

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pet srp 03, 2009 1:36 am

koja je to swing top boca? ona prozirna? te su od dosta tanjeg stakla nego prave pivske... koja je cijena tih boca?

paski
Postovi: 41
Pridružen/a: uto tra 14, 2009 2:28 pm
Lokacija: ZG/ST

Post Postao/la paski » pet srp 03, 2009 1:16 pm

jeste prozirna neka. znam da je staklo tanje ali kad sam kupovao nisam mislio bas o tome :lol: :oops:
cini mi se da su bile 11kn komad

ninoid
Postovi: 303
Pridružen/a: uto srp 28, 2009 9:36 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la ninoid » sri kol 26, 2009 9:17 am

Ja vjerujem da bi i moje eksplodiralo da je staklena boca u pitanju.
Kada sam ga pokušao otvoriti (neke boce samo) to se digla pjena i stalo špricati. Čim je ušao zrak nabilo je dobar pritisak. A nisam ni šečer stavljao.
Vjerojatno da mi nije odradila fermentacija do kraja pa je kvasac ostao aktivan.
Uglavnom, bacio sam tu prvu turu prvenstveno jer je smrdilo na kvasac i nije bilo dovoljno alkohola.

Odgovori