Kuhanje negdje oko Ivanića

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sub ruj 13, 2014 9:13 am

evo slika u prilogu
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » sub ruj 13, 2014 10:26 am

Brener ti je dobar, problem je u tvom regulatoru kojeg ne možeš štelat!
Inače, boja crnog piva je fantastična!!

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sub ruj 13, 2014 10:29 am

Hvala za boju to mi je prvo. Taj regulator se moze kupit? Bude onda vise snage? Značajno?

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » sub ruj 13, 2014 10:33 am


Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub ruj 13, 2014 12:26 pm

#### Taj regulator se moze kupit? Bude onda vise snage? Značajno?###

može--- bude---neusporedivo

kliznim limićem na vratu tambure podesi zrak da plamen bude plavi :hmelj:

na Donđijevu ispravnu opasku, upućujem poštovanog kolegu pivara, uz ispriku zbog značajne proceduralne greške da prvo kuuupi novi preporučeni regulator plina a tek potom pristupi podešavanju zraka kliznim limićem na vratu tambure nebili ....plavi plamen :cry:

o formatu slike netreba trošiti ni zrak ni struju :evil:
Zadnja izmjena: mali badem, dana/u sub ruj 13, 2014 7:31 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub ruj 13, 2014 6:17 pm

Poslije će štelat' omjer zrak/plin. Prvo nek kupi => regler za plinsku bocu "za jači brener". U svakoj trgovini s alatima za pažmanje svinja, poljoapoteci ili ... trgovinama s plinskom instalacijom, centralnim grijanjima ... :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Postman
Postovi: 48
Pridružen/a: čet kol 14, 2014 4:31 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Postman » sub ruj 13, 2014 8:03 pm

Za plamenik ne treba nikakav regulator,samo mu smanjuje snagu

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sub ruj 13, 2014 11:13 pm

Postman je napisao/la:Za plamenik ne treba nikakav regulator,samo mu smanjuje snagu
Kako ćeš smanjiti plamen kad sladovina zakipi i pjena krene van iz kotla?
Teoretski je to moguće pritvaranjem ventila na boci, problem je u tome što on nije previđen za regulaciju nego za: "otvoreno-zatvoreno".
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub ruj 13, 2014 11:24 pm

Postman je napisao/la:Za plamenik ne treba nikakav regulator,samo mu smanjuje snagu
:? možeš to malo podrobnije objasniti , poslikati, opisati.....

koje si struke ? kakvo iskustvo imaš sa plinom, instalacijama, plamenicima i plinskim trošilima . kada je plin u tekućem stanju ?
pomozi nam :hmelj:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » ned ruj 14, 2014 2:45 am

Ma stric Postman radi u plinari, kaj bumo mu mi sad solili pamet.
Ferdo, s on/off ventilima se čuda daju napravit' :) . Samo eksplozija nam je granica :) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » ned ruj 14, 2014 7:08 am

Plin kao i struja je ozbiljna stvar. Radje kupim jaci regulator.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned ruj 14, 2014 9:47 am

Don Genovese je napisao/la:Ma stric Postman radi u plinari, kaj bumo mu mi sad solili pamet.
Ferdo, s on/off ventilima se čuda daju napravit' :) . Samo eksplozija nam je granica :) .
Na forumu se okuplja veliki broj ljudi bez tehničke prakse i savjete o struji, plinu ili otrovima treba davati odgovorno. Ono što Postman radi s bocom plina bez regulatora i kako odmrzava ventil je njegova stvar.
Kad se prekrše neka sigurnosna pravila bilo bi fer reći što se može dogoditi i zbog čega, kad bi se stavio još i neki link koji potvrđuje tvrdnju...
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Postman
Postovi: 48
Pridružen/a: čet kol 14, 2014 4:31 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Postman » ned ruj 14, 2014 5:22 pm

Don Genovese je napisao/la:Ma stric Postman radi u plinari, kaj bumo mu mi sad solili pamet.
Ferdo, s on/off ventilima se čuda daju napravit' :) . Samo eksplozija nam je granica :) .[/quote
Stric Postman da radi u plinari imao bi nik Gasman

Avatar
Postman
Postovi: 48
Pridružen/a: čet kol 14, 2014 4:31 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Postman » ned ruj 14, 2014 5:43 pm

Ja se duboko ispričavam što sam izazvao toliko gorkih reakcija (makar ovdje gorčina paše) .Nemam nikakvih linkova(jedva sam naučio i sa ovim čudom se služiti) ali imam iskustvo sa plinskom bocom i plamenikom,brenerom i stotinama čobanaca,svinjokolja i nikad nitko nije koristio regulator.Imam regulator na šparetu i rešou ali ne na jakim potrošačima.Isto tako i svi koje poznajem.Na plameniku postoji ventil za smanjivati- pojačavati
Inače sam jako zahvalan svima na ovom forumu jer evo pijem SVOJE prvo pivo i jedem domači kruh sa kominom od Portera.
Još jednom moje isprike i nemojte zamjerit.
Lijep pozdrav :zivjeli2:

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » ned ruj 14, 2014 5:59 pm

Aj dobro, kad se ispricavas, u redu je. Al drugi put... :lol:
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Odgovori