Crno pivo by Dome i Bad-Mark

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Bad-Mark
Postovi: 93
Pridružen/a: sri pro 10, 2008 2:36 pm

Crno pivo by Dome i Bad-Mark

Post Postao/la Bad-Mark » pet svi 22, 2009 11:47 pm

Nakon par dana što smo smučkali svijetlo odluka je pala da ne skladištimo ostatak ekstrakta nego da skuhamo drugu turu i to črnog piva :).

Crnog ekstakta imamo još oko polovice stavljen je u frižić ( barem se nadam da ga je Dome uspio spremiti prije neg je zgibao na 4-dnevni koncert ) , ako je možemo ga podijeliti sa nekime , Andrej javiii seeee :).

Eto ja opet stavljam sličke, a dok Dome pretumba recept iz tekice onda će valjda i on dodati to tu pa da kompletiramo izvještaj.

Poučeni greškom iz prvog kuhanja nabavili smo bakrenu cijev iz koje ćemo složiti hladilo :), te nabavili boce za skaldištenje svijetllog piva.

slika


Prema savjetu kojeg smo dobili da je čisti crni ekstrakt otrov, stavili smo onda u omjeru 20 % crnog i 80% svijetlog. Eto kak to zgleda:

slika

Nakon što smo ostavili da se ekstrakt grije do vrenja krenuli smo u izradu hladila od bakrene cijevi:

slika


Za sada ne izgleda loše :). Treba paziti bakar je dosta mekan da se ne presavine cijev i onda ode sve u k....:

slika


Svako malo treba provjeriti i promiješati ekstrakt, da sve bude kak treba :):

slika

Ohoho evo nam i vrenja sad još cca 2 sata i gotovo je :) :

slika

O da hladilo funkcionira

slika


Bolje neg zadnji puta temperatura fino i stabilno opada

slika

Vidi se razlika baš se pitamo kakvog je okusa

slika


Dome nije mogao izdržati a da ne proba :) :

slika


A kad je već Dome sredio stvar onda sam morao i ja :):

slika

Eto toliko za sada sa drugog izleta u Zelinu. Pivo je ok , malo je više gorko nego inače, fali definitivno CO2 u cijeloj priči al konačne rezultate ćemo dati nakod cca 3 tjedna.

Pozdrav od vesele ekipe iz pivskog zelinskog podruma.

Odgovori