Voćno pivo?

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderator/ica: Poljo

malimiha

Post Postao/la malimiha » pet lip 10, 2016 10:50 pm

fegi je napisao/la:teško je s višnjom, nije lako dobiti dobar okus a da ta kiselina ne prevlada... ja sad imam jednu turu u koju sam stavljal aroniju... mislim da je puno zahvalnije s njom... Pokušao sam s matičnim sokom koji nije baš uspješan pokušaj, no sušena aronija nešto je sasvim drugo...
ubaci malo sode birkarbone da skine kiselinu
dupe �enu krasi a tortu orasi,,

mali badem

Post Postao/la mali badem » sub lip 11, 2016 1:21 am

malimiha je napisao/la:
fegi je napisao/la:teško je s višnjom, nije lako dobiti dobar okus a da ta kiselina ne prevlada... ja sad imam jednu turu u koju sam stavljal aroniju... mislim da je puno zahvalnije s njom... Pokušao sam s matičnim sokom koji nije baš uspješan pokušaj, no sušena aronija nešto je sasvim drugo...
ubaci malo sode birkarbone da skine kiselinu
hej Miha , i ti i ja smo mali al skupa imamo prek 200kg . kolko je to malo . daj to podebljaj objašnjenjem , iskustvom . što se dobije s tim . kakve su nus pojave . di ti je uporište teorije kad se nagneš ?

:hmelj: :pivo3:

koljo

Post Postao/la koljo » pon pro 12, 2016 12:21 pm

Aronija mi je totalno zanimljiva.. Kako ste ju koristili (vi koji jeste)?

Smrznuta, sušena? Također u sekundar? I koje količine?

Palo mi na pamet probati staviti na početku kuhanja, jer je trpka, pa da isprobam nove nijanse gorčine. S druge strane, vjerojatno bi satrao sve voćne note...

PeroPivar

Re: Voćno pivo?

Post Postao/la PeroPivar » ned ruj 22, 2019 11:32 am

Pozdrav. Dali netko možda ima iskustva sa odležavanjem piva na mandarinama ili na naru? Ili sa korom mandarine u kuhanju?
Dobit ću od prijatelja 10ak kg domaćih eko mandarina iz doline Neretve i par kilograma nara/šipka. Mandarine još nisu skroz zrele ali kaže da su već sad jako slatke.

Jedino iskustvo mi je odlezavanje 19l ape na 1.4kg "pirea " od breskve. Breskve su bile narezane na kockice i zaleđene/odmrznute dva puta, izmiksane pa kratko prokuhane i ohlađene. Takav pire sam dodao direktno u primar nakon kraja fermentacije i ostavio na 18° tjedan dana nakon čega sam cold crashao 4 dana na 6°. Flasirano sa 4g secera po litri i to je malo previše bilo s obzirom na šećer iz breskve. Nakon dva i pol tjedna u bocama pivo se popilo u 4 dana. Breskva je ostala u pozadini ali dovoljno osjetna i ostavljala dojam da je taj okus dobiven hmeljenjem. Jako dobro iskustvo.
Možda bi preživjeli dan bez piva, no zašto riskirati?!

erda

Post Postao/la erda » pon ruj 23, 2019 8:08 am

PeroPivar je napisao/la:
ned ruj 22, 2019 11:32 am
Pozdrav. Dali netko možda ima iskustva sa odležavanjem piva na mandarinama ili na naru? Ili sa korom mandarine u kuhanju?
Dobit ću od prijatelja 10ak kg domaćih eko mandarina iz doline Neretve i par kilograma nara/šipka. Mandarine još nisu skroz zrele ali kaže da su već sad jako slatke.
Jedino iskustvo mi je odlezavanje 19l ape na 1.4kg "pirea " od breskve. Breskve su bile narezane na kockice i zaleđene/odmrznute dva puta, izmiksane pa kratko prokuhane i ohlađene. Takav pire sam dodao direktno u primar nakon kraja fermentacije i ostavio na 18° tjedan dana nakon čega sam cold crashao 4 dana na 6°. Flasirano sa 4g secera po litri i to je malo previše bilo s obzirom na šećer iz breskve. Nakon dva i pol tjedna u bocama pivo se popilo u 4 dana. Breskva je ostala u pozadini ali dovoljno osjetna i ostavljala dojam da je taj okus dobiven hmeljenjem. Jako dobro iskustvo.
Imam iskustva sa smrznutim malinama i aronijom.
Oboje 2x smrznuto/odleđeno i stavljano u sekundar, odležavano mjesec dana i flaširano u boce.
Jučer probao malinu, fina aroma, možda je malo pregazirano jer sam stavljao 7g/l.
Aroniju sam jučer flaširao, tako da ćemo uskoro vidjeti rezultate...

PeroPivar

Post Postao/la PeroPivar » čet lis 03, 2019 9:00 am

Jesu li maline cijele bile?

Toples
Kontakt:

Post Postao/la Toples » čet lis 03, 2019 9:03 am

PeroPivar je napisao/la:
čet lis 03, 2019 9:00 am
ja koristim cijele maline. bez beda povuče sve, postanu bijele nakon par dana
save a tree - drink beer

erda

Post Postao/la erda » čet lis 03, 2019 9:30 am

Toples je napisao/la:
čet lis 03, 2019 9:03 am
PeroPivar je napisao/la:
čet lis 03, 2019 9:00 am
ja koristim cijele maline. bez beda povuče sve, postanu bijele nakon par dana
Da, i ja sam koristio cijele, kupljene u Lidlu, nakon flaširanja su bile bijele ko sir :)

PeroPivar

Post Postao/la PeroPivar » čet lis 03, 2019 9:43 am

Lidlovače sam i mislio. Fala puno :pivo:

Odgovori