Slanting

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » čet pro 11, 2014 12:12 pm

zahvaljujem na informaciji

Avatar
Jambra
Postovi: 229
Pridružen/a: uto lis 22, 2013 1:04 pm
Lokacija: ZG-Gajnice

Post Postao/la Jambra » pon stu 14, 2016 2:58 pm

Bok,
jedno brzinsko, pošto imam 3-4 vrste kvasca tekuća, pa si razmišljam da ih pospremim. E sada zanima vi koji ste radili slanting ili radite, u šta stavljate kvasce, epruveta staklena, podložak ?
Gdje ste nabavili epruvete, podloške i po kojoj cijeni.

Tnx
i.

Avatar
Vujo33
Postovi: 234
Pridružen/a: čet kol 06, 2015 11:50 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Vujo33 » uto stu 15, 2016 8:30 pm

verz je napisao/la:Bok,
jedno brzinsko, pošto imam 3-4 vrste kvasca tekuća, pa si razmišljam da ih pospremim. E sada zanima vi koji ste radili slanting ili radite, u šta stavljate kvasce, epruveta staklena, podložak ?
Gdje ste nabavili epruvete, podloške i po kojoj cijeni.

Tnx
i.
Epruvete od par kuna u ljekarnama ili čašice sa poklopcem za urin pregled

Igore, pogledaj ovaj uradak - https://www.youtube.com/watch?v=xvgAboJmIsM
Zadnja izmjena: Vujo33, dana/u uto stu 15, 2016 8:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
„Ah, pivo, moja jedina slabost. Moja ahilova peta, ako baš hoćeš."

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » uto stu 15, 2016 8:46 pm

Vujo33 je napisao/la:
verz je napisao/la:Bok,
jedno brzinsko, pošto imam 3-4 vrste kvasca tekuća, pa si razmišljam da ih pospremim. E sada zanima vi koji ste radili slanting ili radite, u šta stavljate kvasce, epruveta staklena, podložak ?
Gdje ste nabavili epruvete, podloške i po kojoj cijeni.

Tnx
i.
Epruvete od par kuna u ljekarnama ili čašice sa poklopcem za urin pregled
Vujo slanting je u pitanju , u pišolinkama ?-agar ? kvasac ? DME ? de malo više rode :D
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Vujo33
Postovi: 234
Pridružen/a: čet kol 06, 2015 11:50 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Vujo33 » uto stu 15, 2016 8:49 pm

grga-osijek je napisao/la:
Vujo33 je napisao/la:
verz je napisao/la:Bok,
jedno brzinsko, pošto imam 3-4 vrste kvasca tekuća, pa si razmišljam da ih pospremim. E sada zanima vi koji ste radili slanting ili radite, u šta stavljate kvasce, epruveta staklena, podložak ?
Gdje ste nabavili epruvete, podloške i po kojoj cijeni.

Tnx
i.
Epruvete od par kuna u ljekarnama ili čašice sa poklopcem za urin pregled
Vujo slanting je u pitanju , u pišolinkama ?-agar ? kvasac ? DME ? de malo više rode :D
Grgaaaaaaaa, Grgaaaaaaaaa još mi odzvanja u ušima sa ljetne krigle tog nedeljnog kišnog jutra! :lol:
„Ah, pivo, moja jedina slabost. Moja ahilova peta, ako baš hoćeš."

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » uto stu 15, 2016 11:02 pm

Ovo je tema koja zaslužuje puno više pažnje. Iskusni bi mnogo pomogli neiskusnima uz malo dobre volje .Please ....
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » uto stu 15, 2016 11:22 pm

Čitaj grga čitaj , rekao bi naš MB

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri stu 16, 2016 12:31 am

grga-osijek je napisao/la:Ovo je tema koja zaslužuje puno više pažnje. Iskusni bi mnogo pomogli neiskusnima uz malo dobre volje .Please ....
U načelu je ovo točno. ovo je tema koja zaslužuje pažnju ali ne spada u" opču kulturu " pa je teško očekivati odziv od publike . I tu je Gorann u postu niže potpuno u pravu ...
ili ovako - rekao bi naš poštovani pionir pivarski, kolega Ferdo---: Ti Grga, Ti si idelan pivar , kvaliteta, šahovskim terminom rečeno - jedan Top, sposoban da odradiš ovu temu kvalitetno - jer te ovaj tren zanima .... a onda , kad mi zapnemo, otprštiš temu lijevom rukom - prema želji i slučaju ... jer ( budimo realni ) dugo češ čekati da se javi neko kome je to strast... ili mu se neda pisati .. kužiš.

među pivarima ima " strastvenih pacijenata". neki su na kvascima, neki se našli u zrnju, drugi čitaju vodu i sve o njoj,poneko ili večina divi se hmeljevima na šalice i hrpetine--- al sve je to naša igra.. dečki koji su nam na tržištu imaju svoje brige i nikom nije do pisanja. ovo je sasvim obična amaterska priča.
želim ti da polako i s guštom kreneš u nju.. skočiš u vodu tek kad budeš znao kako češ van i što ako ...

A je to :hmelj: :pivo3:

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri stu 16, 2016 8:33 am

Načelno te kužim lega :D No ne kužim i ne vjerujem da su svi (aktivni) pivari profesionalno opterećeni ili da su davno ovladali prijateljevanjem ,njegovanjem , parenjem (množenjem) i da ne nabrajam čime sve ne , dragih Kvasaca. Interesi mnogih samozatajnih pivara sigurno postoje jer ruku na prsa bolje bi nam bilo o tome nego o šećeru (koliko i kad u boce). Po meni kvasac je taj koji daje tonalitet , završnu misao i stilski izričaj pivu . Možeš ti staviti neslađenog i pečenog i melanoidnog slada više - manje , temperaturu stupanj 2-3 više - niže , hmeljiti da skriješ mane ili da obaraš rekorde, ali on je taj koji uz vodu stavlja pečat ,on je taj kojim žigošeš tele da se zna da je tvoje. A ti prijatelju Gorranne , bolje da si mi rekao jebi grga jebi i ne seri, nego ovako. Da znam čitati , slušati, gledati , bi rado al kad ne znam i što mi je činiti nego se zakopati u moju temu o budalaštinama pa s vremena na vrijeme nešto odvaliti. Gotov citat :hmelj: :pivo5:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Odgovori