Bizz kuhar

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Businessman
Postovi: 154
Pridružen/a: pon pro 08, 2014 8:31 pm
Lokacija: Fericanci

Post Postao/la Businessman » uto svi 26, 2015 10:29 am

Tinl- to je odgovor koji mi je bio nejasan... znaci treba PRETOČITI u drugu posudu pa zatim dodati šećer... , to sam i mislio ali koliko sam procitao svi nešto bježite od dodatnih pretakanja pa mi je zato nastala konfuzija
Naravno da razumijem procese , sa vinom osvajam zlatne medalje a pivarenje je jako slicno vinarstvu tako da nisam potpuni noob, nego bolje mi je i postavit glupa pitanja nego da zajebem jer sam se izgubio u moru informacija....

Stay cold crashed

:)

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri svi 27, 2015 8:25 am

Pretociti polako sa crijevom na dnu i da se sto manje mucka u posebnu posudu oznacenu da znas litrazu, kao zatvoreni vinski pretok, sav secer unutra željene g/L, malo promjesati i flasiras, tocnije je i brze nego pojedinačno! Secer rastopiti u vreloj prokuhanoj vodi.
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Businessman
Postovi: 154
Pridružen/a: pon pro 08, 2014 8:31 pm
Lokacija: Fericanci

Post Postao/la Businessman » sri lip 03, 2015 2:12 pm

Update, evo odlucih mlado odfermentirano pivo prebacit u sekundar, FG 1.012, ( u fermentor sam nakndno ulio cca 30L iz pipovace bez prokuhavanja, potez očajnika u nedostatku vremena) no fermetacija je protekla uredno i kvasac se lijepo istaložio, okus i miris dobri...

Pretočio ja u sekundar kad pojavio se miris cementa, namala, žbuke, svježe bauštele...
Nadam se da se neće odrazit na pivo, razlog tog mirisa je fucking sredstvo za dezinfekciju Chemi pro OXY, nedavno sam stim govnetom usro vino nagrađeno zlatnom medaljom, jedva sam to spasio analizom pretocima i pizdarijama...a sad ista stvar mi se dešava,,, operem bačvu i da budem pedantan poprskam ju iznutra sa chempro oxy, ocijedim i unesem u podrum, bačva smrdi po tom sredstvu za popizdit, ocito nereagira dobro sa inoxom ili koji k??? Ovo pivo je prošlo trnje i kamenje i preživilo , pojest cu si muda ako mi tura propadne :(


Sta je tu je, uzmem 3 vrecice dr Oetker želatine razmutitm u 0,5L vode, ubacio u mikrovalnu i zagrijo na 70`C, ulio to u pivo , prićekao 3h zatim stavio plutajući poklopac jer mi je bačva 400L a piva ima cca 80L, prošlo je 15h neda mi vrag mira istočim malo za probu kad ono pivo bistrije 500%, okus nekako vodenastiji ali ostavit cu jos 5 dana pa flaširanje, nadam se da ce bit ok.... vazda problemi

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet lip 04, 2015 2:30 pm

Ako imaš gradski i ispravan vodovod, uvijek taj Chemi pro OXY operi prije sušenja s vodom i sve će biti puno bolje.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Businessman
Postovi: 154
Pridružen/a: pon pro 08, 2014 8:31 pm
Lokacija: Fericanci

Post Postao/la Businessman » sub lip 06, 2015 9:44 pm

Danas je bilo napeto cijeli dan, pranju,dezinfekciji i flaširanju nikad kraja...

evo sto je ostalo nakon 5 dana sekundara i korištenja želatine...slika


slika


sad mi ostaje cekanje, gajbe su na temp. 17 stupnjeva.... za 3 tjedna otvaram probnu bocu :D

Avatar
malimiha
Postovi: 495
Pridružen/a: pet pro 19, 2008 1:34 pm
Lokacija: POŽEGA

Post Postao/la malimiha » ned ožu 27, 2016 10:34 pm

Businessman je napisao/la:morate strogo pazit da je puma rover pompe NOVAX 20 B
sve druge nevaljaju...

ROVER POMPE NOVAX 20 B

preporucujem pumpu...

roverice koristim u vinarstvu i znam ljude koji ih koriste godina i stvarno znam samo za pozitivna iskustva.

sama povlaci, ima dovoljno sape , relativno tiha, 930kn je mene kostala sa dostavom... narucio u ponedjeljak stiglo u petak...

http://www.ebay.com/itm/Elettropompa-tr ... 257d6ce291

ja sam radio s takvom al je od mesinga nije od inoksa ok je radilo ali samo sa armiranim pvc crevima
imam jednu i od inoksa sto je na velikom filteru za vino al njega sam lane kupio
dupe �enu krasi a tortu orasi,,

Odgovori