Muntons kuglice za karbonizaciju

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

volsi10
Postovi: 102
Pridružen/a: pon pro 07, 2015 11:02 pm
Lokacija: Dugi Rat

Post Postao/la volsi10 » sri svi 18, 2016 4:52 pm

Chvembo je napisao/la:
volsi10 je napisao/la:Chvembo tako nešto slično mi je još jedan pivar reka... Kako predlažeš onda izvest to sa špricom u mom konkretnom slučaju? Imam 23 litre u fermentoru. Točio bih sve u boce 0,33l , koliko šećera da otopim u koliko tekućine i koliko da špricnem u svaku bocu? Malo sam skeptičan prema toj metodi jer sam mislija da šećer gubi svoja svojstva ako ga prokuhavam previše al ako svi radite tako onda je to sigurno i provjereno :D
Za 23L otopi 150g šećera u 170ml vode i prokuhaj, u svaku bočicu po 3.5ml sirupa, pa na sirup pivu do vrha.
Jesi li ima na umu da točim sve u 0,33 boce? Ovaj mi proračun izgleda koda si računa na 0,5 ...

munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la munja » sri svi 18, 2016 5:25 pm

volsi10 je napisao/la:
Chvembo je napisao/la:
volsi10 je napisao/la:Chvembo tako nešto slično mi je još jedan pivar reka... Kako predlažeš onda izvest to sa špricom u mom konkretnom slučaju? Imam 23 litre u fermentoru. Točio bih sve u boce 0,33l , koliko šećera da otopim u koliko tekućine i koliko da špricnem u svaku bocu? Malo sam skeptičan prema toj metodi jer sam mislija da šećer gubi svoja svojstva ako ga prokuhavam previše al ako svi radite tako onda je to sigurno i provjereno :D
Za 23L otopi 150g šećera u 170ml vode i prokuhaj, u svaku bočicu po 3.5ml sirupa, pa na sirup pivu do vrha.
Jesi li ima na umu da točim sve u 0,33 boce? Ovaj mi proračun izgleda koda si računa na 0,5 ...
uzmi ti ipak one kuglice. biti ce ti jedna dosta za 0.33 bocu

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sri svi 18, 2016 5:28 pm

trokutiće uzmi, oni su za 0,33 boce :twisted:
save a tree - drink beer

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » sri svi 18, 2016 6:00 pm

Po meni preskupo i nepotrebno. Ovo što je petro napisao je optimalno rješenje.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri svi 18, 2016 6:40 pm

Toples je napisao/la:trokutiće uzmi, oni su za 0,33 boce :twisted:
pa da . njih bar netreba prokuhavati jer su čoškasti :hmelj:

volsi10
Postovi: 102
Pridružen/a: pon pro 07, 2015 11:02 pm
Lokacija: Dugi Rat

Post Postao/la volsi10 » sri svi 18, 2016 7:00 pm

Mislim da je nekima od vas amputiran smisao za humor :) al svejedno hvala puno svima vama koji ste mi uputili kakav takav savjet...

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Re: Muntons kuglice za karbonizaciju

Post Postao/la grga-osijek » sri svi 18, 2016 7:12 pm

volsi10 je napisao/la:http://www.svezapivo.hr/proizvod/159 .. Zanima me koliko netko ima iskustva s ovim načinom za karbonizaciju? Piše u uputama da 2 kuglice idu na 0,5 litara tekućine... Meni treba karbonizacija boca od 0,33 a ekipa iz sve za pivo mi kaže da je dosta 1 kuglica za 0,33 litre.. Pa mi nema to baš neke logike ako za 0,5 tribaju dvi... Ako neko ima nekakva iskustva sa ovim kuglicama bia bi zahvalan... :D
Volsi očito nitko nema iskustva s kuglicama ali imaju potrebu da ti pomognu. Ne znam kako si do sad karbonizirao ali vjerojatno nekako jesi.
Onda kupi te kuglice pa dio iskarboniziraj sa 1 kugla/0,33 a drugi dio po staroj svojoj uhodanoj metodi.
Nego gledam i mislim kako je svekoliko pučanstvo(forumsko) ipak željno komunikacije i razmjene mišljenja, iskustva . Tužno je kad stotine dnevno pogledaju i pročitaju eventualno post- dva . Znači novci nisu problem a izazov je u tebi te shodno tome probaj i razmjeni iskustvo ovdje :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

volsi10
Postovi: 102
Pridružen/a: pon pro 07, 2015 11:02 pm
Lokacija: Dugi Rat

Re: Muntons kuglice za karbonizaciju

Post Postao/la volsi10 » sri svi 18, 2016 7:18 pm

grga-osijek je napisao/la:
volsi10 je napisao/la:http://www.svezapivo.hr/proizvod/159 .. Zanima me koliko netko ima iskustva s ovim načinom za karbonizaciju? Piše u uputama da 2 kuglice idu na 0,5 litara tekućine... Meni treba karbonizacija boca od 0,33 a ekipa iz sve za pivo mi kaže da je dosta 1 kuglica za 0,33 litre.. Pa mi nema to baš neke logike ako za 0,5 tribaju dvi... Ako neko ima nekakva iskustva sa ovim kuglicama bia bi zahvalan... :D
Volsi očito nitko nema iskustva s kuglicama ali imaju potrebu da ti pomognu. Ne znam kako si do sad karbonizirao ali vjerojatno nekako jesi.
Onda kupi te kuglice pa dio iskarboniziraj sa 1 kugla/0,33 a drugi dio po staroj svojoj uhodanoj metodi.
Nego gledam i mislim kako je svekoliko pučanstvo(forumsko) ipak željno komunikacije i razmjene mišljenja, iskustva . Tužno je kad stotine dnevno pogledaju i pročitaju eventualno post- dva . Znači novci nisu problem a izazov je u tebi te shodno tome probaj i razmjeni iskustvo ovdje :hmelj: :pivo3:
A dosad sam uvik dozira sa dozerom onim malim i uvik sam ima savršenu karbonizaciju pa nisam tia izmišljat toplu vodu bezveze.. I sada par dana prije karbonizacije sam skonta da sam izgubija dozer te pokušavam brzo nać drugu metodu... Cijenim šta ima ljudi koji žele pomoć i zahvalan sam svima

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri svi 18, 2016 7:23 pm

volsi10 je napisao/la:A znam da je malo skuplje.. Al dosad sam stalno radia sa onim dozerom za šećer i taman sad kad bi triba flaširat ne mogu nać taj dozator izgubija mi se negdi... A niko ga više nema u ponudi...
Eeee.. stvarno sam za otpis, jutros sam pročitao razlog tvoje muke i do sad zaboravio.Inače me najviše iritiralo kad netko površno- napreskokce čita i onda pametuje. jesam konj :oops: :oops:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

volsi10
Postovi: 102
Pridružen/a: pon pro 07, 2015 11:02 pm
Lokacija: Dugi Rat

Post Postao/la volsi10 » sri svi 18, 2016 7:52 pm

Ma sve 5 :D :D

Odgovori