Sweet milk stout

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

Sweet milk stout

Post Postao/la SYRe » pet stu 30, 2018 9:42 pm

Prije svega pozdrav svima! Naime pratim Vas već godinu dana ali do sad sam bil "nevidljiv i nečujan"! Nadalje svima jedno veliko HVALA jer bez Vas i ovog foruma sigurno nebi skuhal ove moje pivice na zadovoljstvo svoje i svoje okoline.
A sad Vaše mišljenje,savjet... Prošli vikend kuhal gore navedeno pivo...stavil laktozu 15 min prije kraja u boil... odmah mi je bilo jasno da se to jako teško topi u sladovini....ali on omuški mješal i misli da je "TO TO"...kad pretočio u fermentator(ploastična bačva) nakon sat vremena vidim da se istaložilo"NEŠTO"...odmah skužil da je to laktoza....danas pretok u sekundar (inaće to ne radim) i na dnu definitivno ostala ta laktoza.....vjerujem da se pivica bu popila jel okusno (za sad) zgleda OK....ali???? Lakoza nabavljena u ireksu. Da mi se nebi dogodilo sljedeči put....kaj mi je za delati????

Avatar
WexZG
Postovi: 451
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Sweet milk stout

Post Postao/la WexZG » sub pro 01, 2018 9:00 am

Ovoo mi je full cudno za cut jer nikad tak nesto nisam dozivio.

Ja laktozu bacam nakon boila i sam lagano promijesam da se otopi i nikad se nije laktoza talozila il nesto slicno. Dapace sve je nekak isto ko normalan secer.

Jesi siguran da je to laktoza, a ne kvasac/ostaci/nesto?

Korisitim laktozu iz dm-a btw.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Sweet milk stout

Post Postao/la a ka ta g na eee » sub pro 01, 2018 10:18 am

WexZG je napisao/la:
sub pro 01, 2018 9:00 am
Ovoo mi je full cudno za cut jer nikad tak nesto nisam dozivio.

Ja laktozu bacam nakon boila i sam lagano promijesam da se otopi i nikad se nije laktoza talozila il nesto slicno. Dapace sve je nekak isto ko normalan secer.

Jesi siguran da je to laktoza, a ne kvasac/ostaci/nesto?

Korisitim laktozu iz dm-a btw.
nemam iskustva u pivi, ali sam je koristio za cider pri bottlingu i meni se cini da se skroz normalno rastopila (isto iz DMa)...

Odgovori