Slab plamenik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon srp 06, 2015 1:48 pm

Njub sam. :)
Kak se to sve napravi? Tehnicki gledano imam dva regulatora. Jedan je na plinskoj boci.. drugi je na plameniku i oba stavim na max.

Avatar
Toples
Postovi: 2020
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon srp 06, 2015 2:36 pm

jesi onaj limić s podacima i šarafićem kod ventila pomaknuo prema naprijed kod kuhanja?

ja ga pomaknem za 2 cm - napravi se rupa kroz koju ulazi zrak jer inače ne ulazi dovoljno zraka za sagorjevanje.

ako imaš žuti plamen onda ti fali zraka pa to napravi....
save a tree - drink beer

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon srp 06, 2015 2:57 pm

Toples je napisao/la:jesi onaj limić s podacima i šarafićem kod ventila pomaknuo prema naprijed kod kuhanja?

ja ga pomaknem za 2 cm - napravi se rupa kroz koju ulazi zrak jer inače ne ulazi dovoljno zraka za sagorjevanje.

ako imaš žuti plamen onda ti fali zraka pa to napravi....
To je to! nama je stalno bio zuckasti plamen... hvala! :)

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon srp 06, 2015 3:02 pm

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... r&start=15

tu ti je slika reducir ventila kakav nam treba . Ž

Avatar
Toples
Postovi: 2020
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon srp 06, 2015 3:03 pm

WexZG je napisao/la:
Toples je napisao/la:jesi onaj limić s podacima i šarafićem kod ventila pomaknuo prema naprijed kod kuhanja?

ja ga pomaknem za 2 cm - napravi se rupa kroz koju ulazi zrak jer inače ne ulazi dovoljno zraka za sagorjevanje.

ako imaš žuti plamen onda ti fali zraka pa to napravi....
To je to! nama je stalno bio zuckasti plamen... hvala! :)
i meni dok nisam shvatio da je problme u manjku kisika jer ti plamenici dolaze s uputama u kojima to ne piše... :roll:
save a tree - drink beer

tonto
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 18, 2015 6:56 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la tonto » sub srp 11, 2015 9:52 pm

Ja bih se nadovezao sa svojim problemom, kuhao sam s puncem na plinskom plameniku i sporo je rasla temperatura, ključalo je, ali slabo, hit break se slabo oblikovao (za razliku od prošlog kuhanja na vatri kada se grušao), i dosta je čađio lonac. Ventili na plameniku i boci odvrnuti do kraja. Plamen je ako se ne varam bio narančasti, kao od vatre, al nisam siguran. Plamenik je kao na slici: nature.providusit.com/prodotto/fo004/

Ima limiće sa šarafima za stezanje s obje strane cijevi, i dosta su otvoreni/otegnuti, rekao bih bar neka 3 cm. I čemu bi mogao biti problem? Je li moguće da su limići previše otvoreni?
nemam pojma šta radim

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub srp 11, 2015 10:00 pm

na mojem gornjem postu je link na kojem smo vježbali sve mogućnosti.
usporedi svoj regulator , limić i dizu i......
dok je plamenik upaljen , pomići limić-presten prema napred dok ne dobiješ promjenu na bolje.
Zadnja izmjena: mali badem, dana/u sub srp 11, 2015 10:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » sub srp 11, 2015 10:01 pm

Treba ti regulator sa većim protokom plina ..
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub srp 11, 2015 10:05 pm

Alivio je napisao/la:Treba ti regulator sa većim protokom plina ..
več sad ima naranđasti plamen . znači da fali zraka u odnosu na količinu plina da dobije plamen plave boje

tonto
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 18, 2015 6:56 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la tonto » sub srp 11, 2015 10:18 pm

Ok, probat cu s pomicanjem lima i ciscenjem, no ne bi li bilo čudno da nedostaje zraka s obzirom na velike otvore na cijevi/limu? I nisam 100% siguran da je bilo narančasto, ali se sjećam čađenja.
nemam pojma šta radim

Avatar
Toples
Postovi: 2020
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » ned srp 12, 2015 9:29 am

čađdenje je posljedica nepotpunog izgaranja
ko što reće badem, protok zraka je premalen (ili plina prevelik)
save a tree - drink beer

Businessman
Postovi: 154
Pridružen/a: pon pro 08, 2014 8:31 pm
Lokacija: Fericanci

Post Postao/la Businessman » pon kol 17, 2015 9:53 am

Neznam kako vi uspjevate zakurit na tom malom plameniku uopce i 50L, ja nisam mogao 25L pošteno skuhat, problem je osim u dovodu zraka i boji plamena to što bi morali sprijeciti gubitak topline oko lonca, mozete ili smotat neki lim okolo ili obzidati ciglom , ja sam svoj kotao oblozio ciglom i razlika je drastična

ako čađi onda nema zraka :)

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » čet stu 19, 2015 11:29 pm

Da ne otvaram novi topic, jel može ovo čudo zakuhati 100-tinjak litara?
http://www.flamula.hr/plinski-plamenik-fi-40cm

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet stu 20, 2015 1:21 am

ak se ne varam , plamenici - tambure koje koristimo , su oko cca 4,5 kw ( možda nešto više ). s njima se može zakuhati 50-60 L , možda do 80.( mora biti živahno kipljenje - rolanje ).
za konkretni plamenik nazovi trgovca-mesara-prodavača koji tvrdi da se plamenik od 12 kW "jednostavno " priključuje na bocu bez da se potrudi dati osnovne podatke o regulatoru tlaka i sigurnosnim mjerama o postupanju s plinom uz svaku sliku plamenika - i pitaj njega može li zakuhati 100+ L i pod kojim uvjetima .

Ž :hmelj:

Avatar
Toples
Postovi: 2020
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pet stu 20, 2015 9:29 am

mislim da su preko 5kW (5,5 ili 5,6)

u principu je mjera da ti treba 1kW za 10 litara, bilo plina struje ili čega god, da bi bio siguran da će kuhanje biti ok
save a tree - drink beer

Odgovori