Stranica: 1/2.
Pumpa
Postano: pon stu 15, 2010 9:18 am
Postao/la zrinski
Stigla prije par dana, mala, tiha dobro radi, još nije isprobana u proizvodnij. Platio ju 30 dolara sa šipingom.
http://cgi.ebay.com/P-38I-DC-Electric-C ... 1543808125
Postano: pon stu 15, 2010 11:10 am
Postao/la Boris
Pa to je stvarno dobra cijena za pumpu. Hvala za link

Postano: pon stu 15, 2010 11:25 am
Postao/la zrinski
pazi samo pumpa je mala i na 12 volti, ne dobiješ napajanje
Postano: pon stu 15, 2010 11:47 am
Postao/la Boris
cekaj... jesi li zadovoljan pumpom?
napajanje nije neki problem... to vec imam..
Postano: pon stu 15, 2010 12:09 pm
Postao/la admin
Ovo stvarno izgleda kao jaaako mala pumpa. Ovi nastavci su 3/4" pa mi izgleda kao da je pumpa velika ko kutija cigareta...
Kod nas ima magnetski kuplanih (magneticaly cuppled) pumpi u ducanima sa serviserskom opremom za bijelu tehniku. Ja sam sebi kupio jednu za nekih 86kn ili tako nešto. Nije još isprobana i jedini problem koji ja vidim je da je predviđena da se šlauh na nju stegne šelnom pa nema navoj za nastavke. Još razmišljam kako na tu plastiku spojiti nešto sa navojem... Prva pomisao mi je epoxi no ako netko ima bolju ideju slobodno neka javi.... možda uspijem i navoj narezati no nekako ne vjerujem...
Postano: pon stu 15, 2010 1:44 pm
Postao/la zrinski
najbolje kratki komad šlaufa pritegneš šelnom, a na drugi kraj gardena sistem, ali od mesinga ima u bauhausu (žitnjak) i onda klik klik kako ti paše prilagodiš si šlauf potrebama.
Tu je problem šlaufa jer ako budeš gurao vruću pivu kroz njega, a vjerojatno budeš, šlauf mora biti prehrambene čistoće.

Postano: pon stu 15, 2010 4:45 pm
Postao/la admin
vec sam uzeo taj metalni sistem...

hvala za info. Ja bi rado kao i ti ove muške nastavke drito na pumpu, bez još šlauha između... ma bum smislio nekaj...
Postano: pon stu 15, 2010 5:30 pm
Postao/la zrinski
Boris je napisao/la:cekaj... jesi li zadovoljan pumpom?
napajanje nije neki problem... to vec imam..
jesam

Postano: uto stu 16, 2010 1:10 am
Postao/la Boris
Jedini problem sa pumpom je sto je napravljena od plastike. Pogledao sam specifikacije i pise da radi do 105 stepeni.

. Ja sam planirao da cirkuliram prokljucali wort (pivo)....dakle oko 80-90 stepeni...Bojim se da ova plastika mozda i nije najbolja preko 90C?
postoji i ova pumpa mada je skuplja...
http://www.tescopumps.com/servlet/the-1 ... RHS/Detail
Postano: uto stu 16, 2010 9:31 am
Postao/la zrinski
Boris je napisao/la:Jedini problem sa pumpom je sto je napravljena od plastike. Pogledao sam specifikacije i pise da radi do 105 stepeni.

. Ja sam planirao da cirkuliram prokljucali wort (pivo)....dakle oko 80-90 stepeni...Bojim se da ova plastika mozda i nije najbolja preko 90C?
postoji i ova pumpa mada je skuplja...
http://www.tescopumps.com/servlet/the-1 ... RHS/Detail
Koliko para toliko muzike.
U koju svrhu misliš cirkulirati prokljičali wort?
Za sad jedina mana pumpe je to kaj je slaba, znači ona pumpa oko 7 litara u minuti ako je tekućna u istoj razini, ako moraš pumpati na veću visinu protok se smanjuje, visinsku razliku od pola metra odrađuje bez problema, a meni je to dovoljno.
Pumpa nije plastična nego je od keramike, tako da kaj se tiće izdržljivosti prema temp tu nema problema.
Rad na visokim temperaturama je njezina prednost.
Isto tako vidio sam da na ebayu imaju takvih modela na 24v sa protokom od 11 litara u minuti.

Postano: uto stu 16, 2010 10:20 am
Postao/la Boris
7 litara u minuti je skroz dobro. A dakle napravljen je od keramike. Pa to je stvarno dobra cijena.
Prebacujem wort nakon kljucanja u drugu posudu da bi dobio cist wort (trub i hmelj).
Postano: čet stu 18, 2010 2:58 pm
Postao/la pacman
Prodaju pumpu u lidlu. Problem je sto je plastina ali bi se moda dala iskoristiti. nije skupa.
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-C02 ... _16740.htm
Postano: pet stu 19, 2010 9:50 am
Postao/la darkland
to je k...c od pumpe , vec sam se raspitao , podnosi temp ne vecu od 50 °c . Samo ne znam zasto komplicirate , pumpa od ves - masine je sasvim u redu posto pri otkuhavanju bjelog vesa izbacuje vodu oko 90°c mora biti bazdarena na preko 100°c. Ja je imam u upotrebi u svom kotlu i funkcionira ok. Procitajte vec sam opisao sve detalje negdje na forumu. rasturi ves - masinu izvadi pumpu i ne zaboravi smanjivac napona i kondenzator ako ga ima.Znaci kabel od uticnice pa sve do pumpe kompletan i to je to
Postano: pet stu 19, 2010 11:08 am
Postao/la Ferdo
Pacman nije mislio ništa loše,(identičan slučaj kao i sa onim zakonom o pivu)on samo iskazuje angažiranost oko njemu novih tema.
Kada pročita malo stručne literature neće se zaletavati na prvu loptu.
Postano: pet stu 19, 2010 11:44 am
Postao/la pacman
vidio sma tu pumpu u letku pa rekao da podjeli mako se nekome cini zanimljivo. iako vidim da nema koristi prevelike od nje.
zato proucavam pumpe od ves masina jer jednu takvu imam.
ali za sada jos nista od svega toga... krecem od prvog koraka. od jednostavnog lonca i plinskog stednjaka.
ps. nije prava tema za to. ali trenutno me pati zbog cega stavljate lažno dno i cemu ono sluzi. pa idem traziti nesto vise o tome.
