čišćenje staklenih demižona

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderator/ica: Poljo

nrs

čišćenje staklenih demižona

Post Postao/la nrs » sub ožu 05, 2011 9:57 am

Bok ljudi !

dobio sam 3 demižona , u kojima je stajalo crno vino. naravno da demižoni nisu oprani godinama i godinama... :( i sad nemam pojma sa kojom kemikalijom bi to mogao skinuti :?:

svaka ideja je dobrodošla !

pozdrav
nrs

buky1

Post Postao/la buky1 » sub ožu 05, 2011 10:23 am

bubni u svakog po litru varikine i do pola vode, mislim da će varikina sve popapat. Smrdit ce ko kuga pa ces morati ispirati (preko)nekoliko puta

milcha

Post Postao/la milcha » sub ožu 05, 2011 10:30 am

Bok,moj ti je savjet da odeš do Lidla i kupiš W5 MULTI STAIN REMOVER oxy action ja ga koristim za čiščenje demižona i pranje bačvi i itd. U demižon se stavi dvije do tri mjerice i onda iz bojlera pusti toplu vodu i nek ti tak odstoji par sat ja držim otprilike pol sata sat i nikad nisam morao koristit četku ili bilo kaj slično da bi skinuo hmelj i kvasac kaj su se nakupili u demižonui nakon toga stavi u demižon 5ml varikine na litru vode i napuni do čepa tako nek bude bar 1 sat , mislim da bi ak ovo sve napraviš trebao imat čiste demižone
MILČA

400d

Post Postao/la 400d » sub ožu 05, 2011 12:03 pm

oxy action definitivno!!!

moze vanish ljubicasti ili bilo koji drugi deterdžent na bazi kisika, svi ovi oxy-i su ok, ali po meni vanish najbolji

sve ce pocistiti preko noci - snaga ove stvari je nevjerovatna.

tri savjeta:

1. ako su nečistoće zaista okorjele (a pretpostavljam da jesu nakon crnog vina), ostavi otopinu oxy-a u do vrha napunjenoj demizonki nekoliko dana
2. isperi poslije dobro sa otopinom octa i vode (obavezno, omjer je 1 dec. octa na 20 litara vode, mozes od oka)
3. ne mijesaj oxy action sa varikinom ako boga znas (ako zelis piti pivo na ovome svijetu)

jedan generalni za sve na forumu:

1. ne mijesajte varikinu ni sa cim osim s vodom osim ako nemate diplomu kemije (iz vlastitog budalastog iskustva govorim :lol: )

camel

Post Postao/la camel » sub ožu 05, 2011 12:48 pm

Ja sam to odradio sa sodom za pranje bačava...

zeljko

Post Postao/la zeljko » sub ožu 05, 2011 3:34 pm

morat ćemo napunit sve te demižone pivom :)
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

nrs

Post Postao/la nrs » sub ožu 05, 2011 4:44 pm

hvala !!

mislim da ću lagano do lidl-a :wink:
nrs

nrs

Post Postao/la nrs » ned ožu 06, 2011 10:14 pm

evo me opet !

danas sam konačno uzeo w5 - "kemijsko čudo" :D u lidl-u.
...napucao sam u demižonke i nakon par sati to je doslovno požderalo svu naslagu od vina , koja je bila ne znam koliko godina stara. demižoni su totalni old skool , prastari , sigurno preko 50g :wink:
barba , koji mi ih je dao je rekao da ih je on naslijedio !!! :shock:

došao je željko do mene , pa smo se zajedno čudili toj kemiji !! :)
svakako za preporučiti !!! ---ubija i rastura---
8) 8) 8)
nrs

zeljko

Post Postao/la zeljko » ned ožu 06, 2011 10:25 pm

Posudio mi nrs jedan demizon od 15tak litara, izgleda kao nov. Nisam ga vidio prljavog, sad izgleda izvrsno. Taman mi stane u plasticnu bacvu od 60 litara, tamo će biti zaštićen od svjetla i djece :) sad samo jos nesto skuhati pa isprobati demizon.

Pajdo

Post Postao/la Pajdo » pon ožu 07, 2011 5:33 pm

meni taj W5 ostavi bijelu naslagu na staklu :S

milcha

Post Postao/la milcha » pon ožu 07, 2011 10:06 pm

Bok drago mi je da si se upoznao sa W 5 proizvodom ,inače je jako dobar za čiščenje pivskih kegova ,lonaca,crijeva i svega ostalog a najbolje od sveg je da nema miris kojeg se treba nekaj posebno ispirati
odg za Pajdu:kad koristiš w5 sredstvo ako ti se dešava da ti ostaju bjele naslage (to vjerujem nakon dužeg stajanja) to je od tvrde vode ,napuni nakon ispiranja demižona, demižon s blagom otopinom alkoholnog octa i nakon toga isperi
MILČA

nrs

Post Postao/la nrs » pon ožu 07, 2011 11:14 pm

zeljko je napisao/la:Posudio mi nrs jedan demizon od 15tak litara, izgleda kao nov. Nisam ga vidio prljavog, sad izgleda izvrsno. Taman mi stane u plasticnu bacvu od 60 litara, tamo će biti zaštićen od svjetla i djece :) sad samo jos nesto skuhati pa isprobati demizon.
evo opet ja !

dakle , u igri je bilo 2 po 15l i 1 25l demižon. jedan od 15l je otišao u dobre ruke kod željka :wink: , drugi je u fazi čišćenja. no 25l demižon sam danas nakon baždarenja uspio razbiti :oops: :oops: :oops:

ovaj tj radim popodne, i tako odfuram ja malog u vrtić i reko ja sam sebi: "sad je idealan trenutak za baždarenje..." uzmem ja 25l demižon i izbaždarim ga , onako lijepo - po crti / precizno - nema zajebancije !! i kad je došao trenutak , da se izlije sva ta voda iz njega , odem ja u kupaonu nad kadu ,te naslonim ga na bočnu stranicu kade i pustim da ide voda van... kad ono u jednom trenutku(početnom) :? prasne mi u rukama , zalije me po nogama i podu i poreže me po rukama !! :x ...ĐABA STE KREČILI !!! ...taj grafit mi je odmah bio pred očim au tom trenutku...

sva sreća da me nije zrezal kak spada , jer bi bilo belaja !
evo slikice. vi , koji koristite staklene demižone , budite oprezni !!
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
nrs

400d

Post Postao/la 400d » pon ožu 07, 2011 11:28 pm

uffffffffffffff :shock:

a moram ti priznati da mi je to uvijek bila fobija, da mi se rasprsne demizon u rukama dok odljevam vodu.....

Alivio

Post Postao/la Alivio » pon ožu 07, 2011 11:53 pm

Ja dobio jedan stakleni od 36L i prosljedio dalje ....
Plastične 5galonke su zakon .....bar što se tiče težine i sigurnosti .----- :indianabeer:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

zeljko

Post Postao/la zeljko » uto ožu 08, 2011 9:38 am

Bitno je da si ti nama živ! :)

Ne mogu vjerovat da je demižon tako "puko ko kokica". Sad bar znamo koliko moramo biti oprezni kad budemo radili s onim još većim.

Odgovori