čišćenje staklenih demižona

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

milcha
Postovi: 142
Pridružen/a: uto stu 10, 2009 6:36 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la milcha » pon tra 04, 2011 10:14 pm

Neznam kaj da velim meni se to nikad nije desilo .Kolko si stavio toga u demižon i kolko si to dugo držao u nutra
MILČA

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » pon tra 04, 2011 10:17 pm

nrs je napisao/la:
admin je napisao/la:to je puuuuno previše limunske, kada si gotov prelij u kanister da imaš za idući put.
bez obzira , bijelina je i dalje prisutna !

nemam pojma kaj da dalje radim ? šta je to? od čega je to? ahhh :(
moguce je da je staklo onak "pohabano" iznutra, kao starije flase kad se poderu izvana od struganja, pa su bijele... mozda. ne znam kolko ti je star demizon. ak ti je jos od dede, onda jbg... :roll:

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » pon tra 04, 2011 11:18 pm

milcha je napisao/la:Neznam kaj da velim meni se to nikad nije desilo .Kolko si stavio toga u demižon i kolko si to dugo držao u nutra
hm !

stavil sam nešto manje od rečenog , al sam držao u demižonu sigurno 48h !

nemam pojma... nisam se još predao :) sjebal bum ja njega...
nrs

milcha
Postovi: 142
Pridružen/a: uto stu 10, 2009 6:36 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la milcha » uto tra 05, 2011 3:52 pm

Mislim da si držao pre dugo ja držim max pol sata sat nakon toga isperem
MILČA

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » uto tra 05, 2011 9:49 pm

milcha je napisao/la:Mislim da si držao pre dugo ja držim max pol sata sat nakon toga isperem
ja sam držao 24h.
nakon 12h još uvijek nije bilo sve čisto tako da baš nisam mogao držati pol sata. Možda sam stavio premalo - 2 mjerice na 25L. Nakon toga jedina kiselina koju sam imao u kući je bila Cekina - pola sata otopine i NIŠTA. Reko sebi "ako Cekina to neće pojest onda nema tu šta bit.." stavio pivo unutra, 3 tjedna, pretočio, i bijelog taloga nema :S

pivo je dobro :D


živili!

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » uto tra 05, 2011 11:35 pm

Pajdo je napisao/la:
milcha je napisao/la:Mislim da si držao pre dugo ja držim max pol sata sat nakon toga isperem
ja sam držao 24h.
nakon 12h još uvijek nije bilo sve čisto tako da baš nisam mogao držati pol sata. Možda sam stavio premalo - 2 mjerice na 25L. Nakon toga jedina kiselina koju sam imao u kući je bila Cekina - pola sata otopine i NIŠTA. Reko sebi "ako Cekina to neće pojest onda nema tu šta bit.." stavio pivo unutra, 3 tjedna, pretočio, i bijelog taloga nema :S

pivo je dobro :D


živili!
ja uglavnom , ponavljam postupak ! pa bumo videli ! kažu slijepci !! :)
nrs

Avatar
diS
Postovi: 1159
Pridružen/a: uto ožu 29, 2011 8:28 pm
Lokacija: Kaštela

Post Postao/la diS » uto tra 19, 2011 8:08 am

Oprao sam 2 prastara demižona s W5 i odlično je obavio posao.
Demižone sam dobio, sigurno se 10-15 godina nisu koristili pa su bili dobrano zaprljani naslagama.
U svaki sam ulio tople vode, stavio par mjerica Oxy-a i ostavio 3 dana da se toća.

Nakon ispiranja nije ostala niti najmanja naslaga... takva kemija da ne povjeruješ..
Imam par starih pivskih boca koje bih također mogao namočit u Oxy-u.

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » uto tra 19, 2011 10:12 pm

Za jako zaprljane staklenke, kad ništa ne pomaže, koristim mravlju kiselinu tj. koprive. Ubacim u bocu par kopriva, malo vode i sitnog šljunka ili pjeska. Dobro protresem da šljunak iscjedi koprive i ostavim do sutra. Sutra samo istresem koprive, pjesak i isperem sa vodom. Do sada nisam naišao na talog koji koprive nebi oprale.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » uto tra 19, 2011 11:07 pm

mile je napisao/la:Za jako zaprljane staklenke, kad ništa ne pomaže, koristim mravlju kiselinu tj. koprive. Ubacim u bocu par kopriva, malo vode i sitnog šljunka ili pjeska. Dobro protresem da šljunak iscjedi koprive i ostavim do sutra. Sutra samo istresem koprive, pjesak i isperem sa vodom. Do sada nisam naišao na talog koji koprive nebi oprale.
svaka čast mile !! :D

potpuno si me ostavil bez teksta !
nrs

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » sri tra 20, 2011 7:43 am

Dobro je znati, da se nešto može i bez sile kemikalija. Hvala Mile :-) !
mile je napisao/la:Za jako zaprljane staklenke, kad ništa ne pomaže, koristim mravlju kiselinu tj. koprive. Ubacim u bocu par kopriva, malo vode i sitnog šljunka ili pjeska. Dobro protresem da šljunak iscjedi koprive i ostavim do sutra. Sutra samo istresem koprive, pjesak i isperem sa vodom. Do sada nisam naišao na talog koji koprive nebi oprale.
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri tra 20, 2011 8:31 am

Hehe,moje pivo s koprivama će nakon ispijanja ostaviti čiste boce za sobom. :P
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
elan
Postovi: 56
Pridružen/a: sub vel 19, 2011 2:00 pm
Lokacija: split

Post Postao/la elan » sri tra 20, 2011 3:30 pm

Kad je neki demižon tako prljav kao što opisujete ja obično uzmem žala 0 (šljunka) naspen u demižon i malo čarlija i mučkam dok se sve ne očisti i nije mi nikad ostao ni jedan da se nije mogao oprati vjerujte mi bilo ih je svakakvih od masti ulja pa čak i boja
Ne trošim manje, nego tri puta više pijem

Avatar
hrvoje461
Postovi: 342
Pridružen/a: sub stu 27, 2010 4:04 pm
Lokacija: Konjsko (Karlobag)

Post Postao/la hrvoje461 » sri tra 20, 2011 6:27 pm

Nedavno sam nabavio nekakve boce od niksickog piva i neke se cak i nakon 5-6 dana natapanja u w5 nisu dobro ocistile, probao sam i s pjeskom ali za nekoliko boca nije ni to radilo. Tko zna so ti ljudi tamo stavljaju u tu pivu.
Kad odem s psom na livadu probati cu naci koprivu mozda to ocisti taj skoreni talog.

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » čet tra 21, 2011 2:33 pm

Ferdo je napisao/la:Hehe,moje pivo s koprivama će nakon ispijanja ostaviti čiste boce za sobom. :P
A, možda će očistiti i žile od vapnenca, ako ga ima. To bi mogao biti recept budućnosti. Reklama bi mogla glasiti ovako:
Protiv kolesterola i ovapnjenja žila pijte Ferdino pivo (sa koprivama).
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » uto svi 03, 2016 12:49 am

Deda Mile je napisao/la:Za jako zaprljane staklenke, kad ništa ne pomaže, koristim mravlju kiselinu tj. koprive. Ubacim u bocu par kopriva, malo vode i sitnog šljunka ili pjeska. Dobro protresem da šljunak iscjedi koprive i ostavim do sutra. Sutra samo istresem koprive, pjesak i isperem sa vodom. Do sada nisam naišao na talog koji koprive nebi oprale.
nema do drevnih znanja foruma, ovo ću baš probati.
prvo ovo, nakon toga onaj w5 :)

Odgovori