Braumeister

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Braumeister

Post Postao/la Jall » pon kol 13, 2012 2:14 pm

Dakle, ovo ima naša kolegica sa Hvara

http://www.speidels-braumeister.de/Brew ... :_:24.html

Košta oko 1500€ novo, ja trenutno tražim polovno.



A počinjem tražiti i sponzora

:roll:
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Re: Braumeister

Post Postao/la 400d » pon kol 13, 2012 2:16 pm

Jall je napisao/la:Dakle, ovo ima naša kolegica sa Hvara

http://www.speidels-braumeister.de/Brew ... :_:24.html

Košta oko 1500€ novo, ja trenutno tražim polovno.



A počinjem tražiti i sponzora

:roll:
ima vec tema. ja kad bi ovo kupovao uzeo bih onaj od 50 l. kad je bal nek je parangal :mrgreen:

a kolegica s hvara je @bubamara?
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pon kol 13, 2012 2:29 pm

Sorry nisam našla post (admin daj ovo preseli).

Da kolegica je Bubamara ima odličnu pivu!!
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pon kol 13, 2012 2:40 pm

Jall, bojim se da polovnog budeš dugo tražila. Tko si ovo kupi, taj to više ne prodaje. Eventualno ako dobije na poklon manji, pa poslije kupuje veći model.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pon kol 13, 2012 2:42 pm

Don Genovese je napisao/la:Jall, bojim se da polovnog budeš dugo tražila. Tko si ovo kupi, taj to više ne prodaje. Eventualno ako dobije na poklon manji, pa poslije kupuje veći model.
a imaju svi nacrti na njihovoj stranici i mislim da bi se isplatilo ovo naručiti da neko napravi....

ovdje je samo problem sa ispiranjem.... sve ostalo je ok
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pon kol 13, 2012 2:51 pm

I ja sam razmišljala o tome, trebalo bi naći nekoga tko radi aluminij ili inox i da mu se da sa time zafrkavat,a da opet ne oplete cijenu.


Don Genovese, sumnjam da to itko dobije na poklon, ja ću probat ove godine napisat Sv. Nikoli, djedu Božićnjaku, mužu pred rođendan, godišnjice i sl. dramske predstave,a možete i mi to i vi dečki sa foruma poklonit za rođendan
:lol: !!
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto kol 14, 2012 7:43 am

Može. Kad dobijem i drugog, jednoga od njih ću svakako tebi poklonit' :D . Moraš se samo malo strpiti, znaš kak' to ide :wink: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » uto kol 14, 2012 2:22 pm

Dečki koji ste nešto radili u Obrtu Fresl, šta mislite dali bi čovjek htio ovako nešto napravit i koliko bi opleo za to??

Ima li netko drugi ideju tko bi moga tako nešto odradit?
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » uto kol 14, 2012 2:45 pm

ma ne moze fresl napraviti cijeli braumeister kada tu ima jos i dosta elektronike. moze samo lonac, sito i postolje (cca 2000-3000kn sigurno). ja sam krenuo radit homemade izvedbu, ali zasad mi je u zastoju projekt zbog nedostatka para za lonac i pumpe. elektroniku imam ubiti gotovu, upravljanu arduinom. vec sam jednom clanu foruma dao shemu i program. nadam se da pocinjem raditi u jesen, pa i nastavljam s projektom i to cu sve dokumentirati tu na forumu

Avatar
ms961
Postovi: 51
Pridružen/a: ned ožu 06, 2011 4:18 pm
Lokacija:

Post Postao/la ms961 » sri kol 15, 2012 1:24 pm

Upravo radim na projektu Breumaister, ali po meni poboljšana verzija.Moj kotao će imati mogučnost ispiranja,wirlpoola i aeracije. Pogledaj http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=2767
Na početku bijaše pivo

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » sri kol 15, 2012 1:30 pm

ms961 je napisao/la:Upravo radim na projektu Breumaister, ali po meni poboljšana verzija.Moj kotao će imati mogučnost ispiranja,wirlpoola i aeracije. Pogledaj http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=2767
nije mi samo jasno kako planiraš ispiranje u sistemu sa samo jednom posudom...... daj malo to pojasni.

savršen proces ispiranja sastoji se od istakanja prve sladovine pa ispiranja ostatka slada ili kontinuiranog ispiranja (fly sparge)....

ti u jednoj posudi eventualno sa dobrom recirkulacijom možeš dobiti nešto kao no sparge sistem...možda i griješim, ali daj to malo pojasni molim te....
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri kol 15, 2012 1:55 pm

Podigne unutarnju posudu u kojoj je slad na vrh središnje osovine-držača, ocijedi slad, zatim ga ispere "ružom" od tuša, ponovo ocijedi i na kraju makne tu posudu sa sladom "proč", radi kuhanja.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » sri kol 15, 2012 1:59 pm

Don Genovese je napisao/la:Podigne unutarnju posudu u kojoj je slad na vrh središnje osovine-držača, ocijedi slad, zatim ga ispere "ružom" od tuša, ponovo ocijedi i na kraju makne tu posudu sa sladom "proč", radi kuhanja.
u principu to su mi rekli i ljudi iz Braumeistera kad sam se raspitivao u vezi njihovog uređaja. hm... ne znam baš kolika je učinkovitost ispiranja na taj način. sigurno da ima efekta, ali do koje mjere?

ja nekako najviše vjerujem batch spargingu kad ja to još jednom sve dobro promiješam i ostavim da se namače još desetak minuta :D

ali to sam samo ja... moguće je i da griješim....
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri kol 15, 2012 2:02 pm

Ma, niti jedan sustav nije savršen. Svaki ima nekih svojih mana i vrlina, baš zato jer ih smišljaju ljudi koji su isti takvi :) .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sri kol 15, 2012 2:24 pm

Don Genovese je napisao/la:Podigne unutarnju posudu u kojoj je slad na vrh središnje osovine-držača, ocijedi slad, zatim ga ispere "ružom" od tuša, ponovo ocijedi i na kraju makne tu posudu sa sladom "proč", radi kuhanja.
Ja sam napravio slično kod zadnjeg kuhanja.Uvijek radim biab bez ispiranja a zadnji put sam digao vreću,ocijedio prek rešetke i isprao slad u vreći.Na kraju sam dobio najveću učinkovitost ukomljavanja do sada,78%.
E sad jel to zbog ispiranja ili je i do toga i do konstantnog mješanja skoro cijelo vrijeme ukomljavanja,nemam pojma.Inače u svom sistemu imam od 72-77% i ovaj jedan posto više i nije neko znatno povećanje.

Odgovori